Agnieszka Dygant zaprasza za kulisy nowego hitu Patryka Vegi

„Dla tego filmu obrzydzamy się, kuśtykamy, mamy rozwalone trzustki, nogi i wątroby. Ale aktorzy lubią takie wyzwania”. Agnieszka Dygant zaprasza za kulisy nowego hitu Patryka Vegi „Botoks” – najbardziej oczekiwanego filmu roku, wchodzącego na ekrany od 29 września.

botoks_758

Po bezkompromisowej roli prostytutki „Kury” w hicie „Pitbull. Nowe porządki”, Agnieszka Dygant ponownie łączy siły z Patrykiem Vegą. W najnowszym dziele reżysera, „Botoksie”, gra lekarkę SOR-u, która uzależnia się od silnych leków opioidowych. Odliczając dni do premiery filmu, Dygant tłumaczy, na czym zasadza się ogromna popularność kina Patryka Vegi. Jakie wyzwania czekały ją na planie „Botoksu”? Oraz, kto zbawi świat po tym, jak faceci już wszystko spieprz**i?

„Gram Beatę Winkler, lekarkę z SOR-u, która popada w uzależnienie od lekarstw. Czekały mnie trudne sceny, których nie dało się przetrenować przy kawce w domu. Dla tego filmu obrzydzamy się, kuśtykamy, mamy rozwalone trzustki, nogi i wątroby. Ale aktorzy lubią takie wyzwania”.

botoks_502

Głównymi bohaterkami „Botoksu” są kobiety. To cztery babki, które mają masę ciekawych przygód. Ktoś z mojego otoczenia powiedział, że jeśli ktoś ma zbawić świat, to będą to kobiety. Bo faceci już wszystko spieprzyli! Patryk jest w tym filmie feministą i to bardzo się czuje”.

„W swoich filmach Patryk Vega pokazuje świat, który pozornie znasz. Gdy jednak zaczniesz mu się bacznie przyglądać, odkryjesz, że pod fasadą kryje się kilogram kałasznikowów i granatów. Nowa rzeczywistość, schowana pod cienką skórką”.

„W ‘Botoksie’ widzowie znów dostaną rozrywkę i mocne uderzenie, na które tak liczą. Plus czarne poczucie humoru Patryka Vegi. Kiedy pierwszy raz czytałam scenariusz, pędziłam przez kolejne strony, ciekawa, co będzie dalej. Ten film to prawdziwa kondesacja trudnych i dziwnych przypadków medycznych. Efekt jest wręcz magnetyczny. Trudno się oderwać. Sceny w tym filmie są tak świetnie skomponowane i ułożone w odpowiednim kontekście, że nagle łapiesz się na tym, że śmiejesz się, gdy komuś odpadła głowa” – mówi Agnieszka Dygant.

Najnowsze dzieło Patryka Vegi, twórcy największych kinowych przebojów ostatnich lat, to bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. Bez taryfy ulgowej pokazujące problemy służb medycznych i współczesnych kobiet. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu jednak charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba doborowa, pełna gwiazd ekipa aktorska. W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Film trafi na ekrany 29 września 2017 roku, ale już dziś zainteresowanie produkcją sięga zenitu. „To będzie mój najmocniejszy film!” – deklaruje reżyser „Botoksu”, Patryk Vega.

botoks_288

Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie  wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu.  Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

„Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami. Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz”.

„Zależało mi, żeby „Botoks”, podobnie jak „Pitbull”, był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. Zaś ci pracownicy służby zdrowia, którzy czytali scenariusz, mówili – ‘O kurczę! Jakbyście to wszystko wyjęli z mojego szpitala’”.

„Jestem przeświadczony, że „Botoks” nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów! Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym „Pitbullu”. Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. Uważam, że każdy będzie w stanie skonfrontować się z tym filmem, bo wszyscy przecież chodzimy do lekarza i mieliśmy jakąś niemiłą przygodę z tym związaną” – mówi Patryk Vega.

„Botoks” – drugi oficjalny zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=UtppgDI-D20

„Botoks” – zwiastun reżyserski bez cenzury

https://www.youtube.com/watch?v=Dov4GdgeqlA

botoks_plakat_aktualna-wers

BOTOKS w kinach od 29 września 2017

Producent: Vega Investments
Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”)

Obsada: Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Zaćma”, „Słaba płeć?”), Agnieszka Dygant („Pitbull. Nowe porządki”, „Prawo Agaty”, „Listy do M. 1&2”), Katarzyna Warnke („Prawdziwe zbrodnie”, „Dzień dobry, kocham cię!”, „W spirali”), Marieta Żukowska („Słaba płeć?”, „Zbliżenia”, „Anna German”), Piotr Stramowski („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „W spirali”), Tomasz Oświeciński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”),Sebastian Fabijański („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Miasto 44”, „Jeziorak”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Hardkor Disko”, „Chce się żyć”,),Grażyna Szapołowska („Krotki film o miłości”, „Pan Tadeusz”,  „Karol – człowiek, który został papieżem”), Wojciech Machnicki („Pitbull. Nowe porządki”, „Służby specjalne”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”), Krzysztof Gojdź

fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s