Bo wszystko się zmienia – Interprint na Łódź Design Festival

Zmiana to najdonośniejszy trend naszych czasów. Jej wagi nie sposób przecenić. Dlatego właśnie ona – globalna transformacja i trendy jakie rodzi, będzie głównym tematem ekspozycji, jaką firma Interprint przygotuje podczas tegorocznego Łódź Design Festival. Ona też będzie tematem festiwalowego Power Speech Maurizio Burrato.

Transform-Interprint

Nasz świat to rzeczywistość transformacji. Nieustającej i wszystko ogarniającej, totalnej i globalnej. Zmieniają się ludzie i społeczeństwa, struktury i instytucje, technologie, kultura i trendy… Wszystko ulega ewolucji i przemija. A każda zmiana zostawia po sobie jakiś ślad.

Power Speech

Jak radzić sobie w czasach zmiany? Zagadnienie to będzie głównym tematem Power Speech, jakie wygłosi w sobotę (7.10) Maurizio Burrato. Podczas otwartego dla wszystkich uczestników festiwalu wystąpienia, które odbędzie się w bloku „Trendy” w głównej sali wykładowej, opowie on o tożsamości i wyróżnieniu się z tłumu. Bo tylko świadomy nonkonformizm, jest jego zdaniem skuteczną receptą na przetrwanie.

Maurizio-Burrato-Interprint

– Bycie innym to stan umysłu, mentalność, poświęcenie. Można powiedzieć, że wyróżnianie się jest transformacją, ponieważ ilustruje adaptację do zmieniającego się w szybkim tempie życia. Tę umiejętność nabywa się dzięki słuchaniu i obserwacji, zaangażowaniu i pokorze. Czy jesteśmy gotowi na odmienność? – pyta Maurizio Burrato.

To nie jedyne spotkanie z przedstawicielem zespołu projektowego Interprint, jakie zaplanowano podczas tegorocznego łódzkiego festiwalu. Jego refleksji na temat trendów i transformacji będzie można posłuchać również podczas spotkania z blogerami. Odbędzie się ono na stoisku Interprint (sobota, 7.10.2017, godz.15:15).

Twarze zmiany

Na przejawach i owocach transformacji koncentrować się będzie również przygotowana przez Interprint wystawa Transform. Ekspozycja, pokazując jak rzeczywistość tworzy się każdego dnia od nowa i na nowo, wskazuje najważniejsze trendy dokonującej się zmiany. Wśród nich są: dematerializacja i ewolucja internetu, który dziś ma inną rolę i wagę niż jeszcze 5 lat temu, a także obraz starzejącego się społeczeństwa. Jest tu też miejsce na poszukiwanie tożsamości (niekoniecznie idealnej) i wspólnoty, która nie zatraca odrębności jednostki. Co jeszcze? To trzeba zobaczyć.

Maurizio-Burrato-Furniture-

Wystawę Transform będzie można oglądać w czasie trwania festiwalu w Łodzi w dniach 3-8 października 2017 roku. Mieścić się będzie w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator, przy ul. Tymienieckiego 3.

Przyjedź i zobacz ją sam!

www.interprint.com

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s