Męskie Granie 2017 zbliża się do wielkiego finału. Podczas ostatniego i największego koncertu tegorocznej trasy publiczność w Żywcu (26 sierpnia) zobaczy aż osiem występów na dużej scenie. W amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in.: BRODKA, COMA, FISZ EMADE TWORZYWO, GrubSon, KAMP! i ØRGANEK. Hołd twórczości Grzegorza Ciechowskiego złoży Andrzej Smolik i goście zaproszeni do projektu OBYWATEL GC 2.0, a MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA po raz ostatni wykona energetyczny „Nieboskłon”.
Dotychczasowe sześć koncertów sponsorowanej przez markę Żywiec trasy był wyjątkowym doświadczeniem, pokazującym różnorodne oblicza polskiej muzyki. Na scenie zobaczyliśmy artystów reprezentujących odmienne style muzyczne. Wielu z nich specjalnie na tę trasę przygotowało zaskakujące i często nie prezentowane nigdy wcześniej aranżacje swoich utworów.
Podobnie będzie podczas wieńczącego trasę koncertu w Żywcu, na który bilety sprzedały się w mgnieniu oka. Na scenie w amfiteatrze pod Grojcem po raz ostatni zobaczymy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w tegorocznym składzie. Grupa, na czele której stoją w tym roku BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI, zaprezentuje autorskie, odważne wersje klasyków polskiej muzyki (m.in. Tilt, Manaam, Myslovitz, Hey) i ostatni raz na żywo wykona „Nieboskłon”, tętniący energią hymn trasy.
Liderów MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA będzie można też zobaczyć w ich odrębnych projektach. Piotr Rogucki z zespołem COMA rozgrzeje publiczność intrygującymi utworami z płyty „2005 YU55” i starszymi piosenkami, zawsze z pasją wyśpiewywanymi przez publiczność. BRODKA ujawni swoje bardziej rockowe oblicze prezentując nowe, mocniejsze aranżacje przebojów z „Grandy” i „Clashes”, a podczas występu zespołu ØRGANEK sceną zawładną potężne, gitarowe brzmienia, doprawione stylowym bluesem.Ważnym wydarzeniem wieczoru będzie projekt specjalny OBYWATEL GC 2.0, czyli muzyczny hołd dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Kompozycje artysty zawsze cechowały się odwagą i innowacyjnością i takie też będą ich nowe aranżacje autorstwa Andrzeja Smolika. Zaśpiewają je wokaliści młodszego pokolenia: Mela Koteluk, Błażej Król, Skubas i Piotr Rogucki.
Na potężny zastrzyk energii mogą liczyć fani GrubSona. Artysta wyrósł z hip-hopowej konwencji, ale jego muzyczne zainteresowania sięgają znacznie szerzej, a pełne emocji i ciekawych spostrzeżeń teksty potrafią zmusić do refleksji.
Muzyczne eksperymenty i poszukiwania nowych brzmień wyróżniają także Fisza Emade i Tworzywo. Bez względu jednak na to czy ich utworom bliżej do hip-hopu, elektroniki czy brzmieniom house’owym, zawsze cechuje je najwyższa jakość, emocje i zaangażowanie.
Niezwykłą mieszankę stylów na dużej scenie uzupełni KAMP!, prezentujący elektroniczne brzmienia na światowym poziomie. Grupa potrafi zaskoczyć różnymi wcielaniami, od tanecznych, melodyjnych utworów do melancholijnych i nastrojowych kompozycji.Ciekawie będzie też na Scenie Ż, gdzie zapraszane są wschodzące talenty polskiej muzyki. W Żywcu zagrają na niej: intrygujący BOWNIK, liryczny PAWEŁ DOMAGAŁA i czołowi przedstawiciele alternatywy – SORRY BOYS oraz Heart&Soul.
Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.meskiegranie.pl.
PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W ŻYWCU:
Scena główna:
16:00-16:30 GRUBSON
16:50-17:20 KAMP!
17:50-18:35 OBYWATEL GC 2.0.
18:55-19:35 COMA
20:00-20:40 BRODKA
21:05-21:45 FISZ EMADE TWORZYWO
22:10-22:50 ØRGANEK
23:15-00:35 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA
Scena Ż:
19:35-19:55 Heart & Soul
20:40-21:00 BOWNIK
21:45-22:05 PAWEŁ DOMAGAŁA
22:50-23:10 SORRY BOYS
***
Żywiec to największa marka w segmencie Premium w Polsce. O silnej pozycji Żywca decydują najwyższa jakość podkreślana w każdym obszarze prowadzonych działań i przywiązanie do tradycyjnej receptury – Żywiec powstaje wyłącznie z 3 składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej górskiej wody. Piwo Żywiec jest warzone od zawsze tylko w jednym miejscu na świecie – Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. W 2006 roku w hołdzie Żywcowi powstało muzeum, którego podwoje corocznie odwiedza ponad 100 tys. gości. Żywiec sponsoruje szereg przedsięwzięć artystycznych, m.in. cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem trasę koncertową Męskie Granie. Symbol piwa, tzw. tańcząca para, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej wartościowych znaków firmowych na polskim rynku. W rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016” przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych.
Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 16 marek i 39 produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec Szampańskie, Żywiec Saison, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2016 roku sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.
Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl
fot. materiały prasowe