Męskie Granie w Warszawie – niepowtarzalne połączenie stylów

Warszawa to już przedostatni przystanek tegorocznej trasy Męskiego Grania sponsorowanej przez markę Żywiec. W sobotę w Forcie Bema zagrali: Julia Pietrucha, COMA, Wojtek Mazolewski Quintet, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek oraz Męskie Granie Orkiestra z gościnnymi występami Arkadiusza Jakubika, Małgorzaty Ostrowskiej i MIUOSH’a.

Sobotni koncert w klimatycznej scenerii Fortu Bema zaczął się od występu Julii Pietruchy. Artystka szybko skróciła dystans z publicznością, a subtelne, bezpretensjonalne piosenki z jej debiutanckiej płyty „Parsley” stworzyły magiczny nastrój. Delikatny głos wokalistki doskonale komponował się z kojącymi dźwiękami ukulele w melancholijnych balladach i żywszych, swingowych melodiach.

Zupełnie inny klimat wprowadziła COMA. Do głosu doszły potężne gitary i mocne, rockowe brzmienia. Ekspresja Piotra Roguckiego udzieliła się publiczności, a „Los cebula i krokodyle łzy” wyśpiewane przez kilka tysięcy gardeł robiło niesamowite wrażenie. Dodatkową niespodzianką były gościnne występy Marceliny i Skubasa, w utworach „Nie mogę zasnąć” i „Spadam”.

Wiele emocji wzbudził następny występ, w którym Wojtek Mazolewski zderzył jazz z odległymi gatunkami muzycznymi. Z „Chaosu pełnego idei” wyłoniły się kompozycje pełne energii, udowadniające, że muzyka jest uniwersalnym językiem. Czołowy polski jazzman wystąpił z artystami z różnych muzycznych światów – Johnem Porterem,  Misią Furtak, Piotrem Ziołą i Vieniem. To połączenie odmiennych stylów i wrażliwości muzycznej przypadło do gustu słuchaczom, czego potwierdzeniem była wręczona podczas koncertu Złota Płyta dla twórcy albumu „Chaos pełen idei”.

Równie udany był występ MIUOSHA. Wykraczający poza gatunkowe schematy raper wciągnął odbiorców w podróż po różnych obliczach polskiej muzyki, w której towarzyszyli mu ØRGANEK, ROGUCKI i Daria Zawiałow, kapitalnie zastępująca Beatę Kozidrak w utworze „Miasto Szczęścia”.

Potem przyszedł czas na występ grupy ØRGANEK. Od pierwszych dźwięków zespół tętnił rockową energią, nawet przez moment nie zwalniając tempa. Gitary wybrzmiały z pełną mocą, a publiczność równie entuzjastycznie reagowała na melodyjne, gitarowe utwory, jak i piosenki bardziej refleksyjne i podszyte bluesem, jak „Czarna Madonna”, tytułowy utwór z obsypanej nagrodami płyty zespołu.

Tuż po tym na scenie pojawiła się Maria Peszek. Jej zaangażowane teksty w połączeniu z intrygującą muzyką rozgrzały publiczność. To były autentyczne emocje wystrzelone z „Karabinu”, zakończone potężną owacją zgromadzonej w Forcie Bema widowni.

Zwieńczeniem koncertu był tętniący energią występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA. Wyjątkowy kolektyw zaprezentował odważne aranżacje znanych przebojów. ROGUCKI wcielił się w króla disco wykonując „Hi Fi Superstar” Wandy i Bandy czy „King Brue Lee Karate mistrz”, BRODKA zaprezentowała nowe oblicze rapując do „Taty dilera” Kazika, a ØRGANEK wydobywał z gitary energetyczne dźwięki przy „Mamy forsę, mamy czas” Dżemu. Na koniec wybrzmiał „Nieboskłon”, nasączony rockowymi dźwiękami, hymn tegorocznej trasy.

Tuż przed występem Męskie Granie Orkiestra artyści, organizatorzy i sponsor odebrali od przedstawicieli Polskiego Radia Platynową Płytę dla albumu Męskie Granie 2016.

Dopełnieniem sobotniego koncertu były występy na Scenie Ż, przeznaczonej dla utalentowanych artystów młodszego pokolenia. W sobotę zagrali na niej: A_GIM, BeMy, Daria Zawiałow i PIOTR ZIOŁA.

Już za tydzień ostatni, finałowy koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. W Żywcu wystąpią m.in. BRODKA, COMA, Fisz Emade Tworzywo, GrubSon, KAMP!, ORGANEK, MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA oraz projekt specjalny OBYWATEL GC 2.0, w którym utwory z kultowej płyty „TAK! TAK!” zaaranżował Andrzej Smolik.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.meskiegranie.pl.

***
Żywiec to największa marka w segmencie Premium w Polsce. O silnej pozycji Żywca decydują najwyższa jakość podkreślana w każdym obszarze prowadzonych działań i przywiązanie do tradycyjnej receptury – Żywiec powstaje wyłącznie z 3 składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej górskiej wody. Piwo Żywiec jest warzone od zawsze tylko w jednym miejscu na świecie – Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. W 2006  roku w hołdzie Żywcowi powstało muzeum, którego podwoje corocznie odwiedza ponad 100 tys. gości. Żywiec sponsoruje szereg przedsięwzięć artystycznych, m.in. cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem trasę koncertową Męskie Granie. Symbol piwa, tzw. tańcząca para, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej wartościowych znaków firmowych na polskim rynku. W rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016” przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 16 marek i 39  produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec Szampańskie, Żywiec Saison, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2016 roku sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.

Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

fot. P. Tarasiewicz, D. Kramski/informacje prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s