Męskie Granie w Warszawie -energetyczne zderzenie muzyki

Przed nami już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania, której sponsorem jest marka Żywiec. 19 sierpnia w warszawskim Forcie Bema zagrają m.in.: COMA, MIUOSH, ØRGANEK, Maria Peszek i Julia Pietrucha. Skrajnie różne muzyczne gatunki zderzy ze sobą Wojtek Mazolewski w przewrotnym projekcie „Chaos pełen idei”, a na koniec sceną zatrzęsie występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

13mg_kra_08122017_fot.d

Męskie Granie przenosi najlepszą polską muzykę do kolejnego, wyjątkowego miejsca. Sobotni koncert odbędzie się w Forcie Bema, jednym z najbardziej klimatycznych warszawskich terenów rekreacyjnych. Wystąpią tam artyści otwarci na muzyczne eksperymenty i poszukujący nowych brzmień.

O tym, że muzyka nie ma ograniczeń będzie przekonywał Wojtek Mazolewski w projekcie „Chaos pełen idei”. Jeden z liderów polskiej sceny jazzowej zaprosił do współpracy muzyków o wyrazistych osobowościach i stworzył z nimi album pełen niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, popem, bluesem, czy hiph-hopem. Na warszawskim koncercie z liderem Pink Freud wystąpią John Porter, Vienio, Misia Furtak i PIOTR ZIOŁA.

Na muzyczne schematy i konwencje nie ogląda się także MIUOSH. Na płycie „POP.” raper umiejętnie porusza się między odmiennymi stylami, a towarzyszą mu w tym wykonawcy z różnych stron polskiej sceny – legenda popu (Beata Kozidrak), wokaliści rockowi (Piotr Rogucki, Tomasz Organek) czy czołowi przedstawiciele alternatywy (Katarzyna Nosowska, Myslovitz).

W Warszawie nie zabraknie też mocniejszych brzmień. Ciężkie, gitarowe dźwięki, przeplatane elektroniką to znak rozpoznawczy ostatniego albumu COMY, która w Fortach Bema zaprezentuje także utwory ze starszych płyt. Scena to także środowisko naturalne ØRGANKA, jednego z objawień ostatnich lat. Zespół brawurowo łączy mocne, rockowe granie z nastrojowym bluesem, a koncertowe aranżacje ich utworów aż kipią energią.

17mg_kra_08122017_fot.d

Przed warszawską publicznością wystąpi także Julia Pietrucha, debiutująca w tym roku na trasie Męskiego Grania. Jak pokazał występ w Krakowie, był to debiut bardzo wyczekiwany. Utwory artystki to nie tylko ujmujący, delikatny wokal i łagodne dźwięki ukulele, ale też niepowtarzalny nastrój, udzielający się słuchaczom.

W zupełnie inny sposób dociera do nich zadziorna i nieprzewidywalna Maria Peszek, zamieniająca się na scenie w wulkan energii. Wokalistka słynie z artystycznej odwagi i bezkompromisowych tekstów, które podczas wykonań na żywo jeszcze mocniej trafiają do publiczności.

Zwieńczeniem sobotniego koncertu będzie występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA. Kolektyw, na czele którego stoją w tym roku BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI, zaprezentuje autorskie, zaskakujące aranżacje klasyków muzyki rockowej (m.in.  Manaam, KULT, Lombard, Myslovitz), a na koniec zagra „Nieboskłon”, świetnie już znany publiczności hymn tegorocznej trasy.

Warte uwagi będą też koncerty na Scenie Ż, oddanej w ręce artystów młodego pokolenia.  W sobotę wystąpią na niej niezwykle utalentowani wokaliści – Daria Zawiałow  i PIOTR ZIOŁA. Jak fascynująca może być muzyka elektroniczna pokaże A_GIM, a zespół BeMy zagra utwory pełne energii i pasji.

15mg_kra_08122017_fot.d

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.meskiegranie.pl.

PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W WARSZAWIE:

Scena główna:

17:00-17:35 Julia Pietrucha

17:55-18:30 COMA feat. MARCELINA, SKUBAS

18:50-19:25 Wojtek Mazolewski Quintet „Chaos pełen idei” feat. JOHN PORTER, VIENIO, MISIA FURTAK, PIOTR ZIOŁA

19:50-20:25 MIUOSH feat. ØRGANEK, ROGUCKI, Daria Zawiałow

20:50-21:25 ØRGANEK

21:50-22:25 Maria Peszek

22:50-00:00 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA feat. MAŁGORZATA OSTROWSKA, AREK JAKUBIK, MIUOSH

Scena Ż:

19:25-19:45 BeMy

20:25-20:45 A-GIM feat. NOVIKA, BeMy

21:25-21:45 Daria Zawiałow

22:25-22:45 PIOTR ZIOŁA

***
Żywiec to największa marka w segmencie Premium w Polsce. O silnej pozycji Żywca decydują najwyższa jakość podkreślana w każdym obszarze prowadzonych działań i przywiązanie do tradycyjnej receptury – Żywiec powstaje wyłącznie z 3 składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej górskiej wody. Piwo Żywiec jest warzone od zawsze tylko w jednym miejscu na świecie – Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. W 2006  roku w hołdzie Żywcowi powstało muzeum, którego podwoje corocznie odwiedza ponad 100 tys. gości. Żywiec sponsoruje szereg przedsięwzięć artystycznych, m.in. cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem trasę koncertową Męskie Granie. Symbol piwa, tzw. tańcząca para, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej wartościowych znaków firmowych na polskim rynku. W rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016” przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych.

Meskie-Granie-2017_logo

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 16 marek i 39  produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec Szampańskie, Żywiec Saison, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2016 roku sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.

Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s