Studio Neri-&-Hu gośćmi Warsaw Home 2017

Udział światowej sławy gwiazd designu to tradycja targów Warsaw Home. Gośćmi tegorocznej edycji będzie Pracownia Designu i Badań Neri-&-Hu, którą tworzy dwójka chińskich architektów i projektantów robiących globalną karierę.

Zdobywcy tegorocznej nagrody EDIDA w kategorii „Projektant Roku” swoje interdyscyplinarne studio założyli 13 lat temu w największej metropolii świata – Szanghaju. Ale równie istotna i aktywna jest londyńska filia firmy, bo projektowy duet od początku zakładał absolutnie globalną skalę działania w zakresie architektury, projektowania wnętrz, a także projektów, w których produkt gra główną rolę. Dość powiedzieć, że załoga Neri & Hu włada 30 językami…. Sami zaś założyciele mogą pochwalić się iście globalnymi CV.

Lyndon Neri studiował architekturę na Harvardzie i Uniwersytecie Berkeley. Zanim założył własne studio pracował u Michaele Graves’a w Princeton oraz w różnych innych pracowniach architektonicznych w Nowym Jorku. Rossana Hu również kształciła się na uniwersytetach w Princeton i w Berkley. Doświadczenie zawodowe zdobywała zaś w pracowniach Michaela Graves’a, TAC, Skidmore, Owings and Merril oraz Ralpha Lernera. Oboje, oprócz pracy projektowej, często udzielają się jako wykładowcy i nauczyciele akademiccy.

Design z duchem Wschodu

W czasach gdy europejskie marki z ogromnym zainteresowaniem obserwują azjatyckie rynki i próbują zaspokoić potrzeby tamtejszych odbiorców, trudno się dziwić, że współpraca z projektantami znakomicie rozumiejącymi lokalną specyfikę stała się atrakcyjną perspektywą. Neri-&-Hu mają już w swoim portfolio projekty dla takich europejskich brandów jak: Agape, Arflex, Artemide, BD Bacelona Design, ClassiCon, Concrete LCDA, Driade, Fritz Hansen, Gandia Blasco, Kvadrat, LEMA, Meritalia, Moooi, Nanimarquina, Offecct, Parachilna, Poltrona Frau, Porro, Viabizzuno, Wallpaper* Handmade, a także dla Brandów w Azji takich jak JIA i Stellar Works. Rozwinęli także Design Republic – mającą siedzibę w Szanghaju, platformę sprzedaży detalicznej, która oferuje unikatowe kolekcje produktów autorstwa największych światowych talentów designu. Wiele z ww. kolekcji nigdy wcześniej nie było dostępnych dla konsumentów w Chinach.

Warsaw-Home-organizowane-je

Niezwykle ciekawym przedsięwzięciem Neri-&-Hu jest Design Republic Design Commune, całkowicie zrewitalizowany kompleks budynków dawnej policji kolonialnej. Kompleks ten mieści w sobie showroomy i butiki z elementami i akcesoriami wyposażenia wnętrz. Obejrzeć w nich można zarówno propozycje rodzimych, chińskich marek, jak i innych, topowych, wywodzących się z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Opowiedzą o odwadze

Co duet Neri-&-Hu zaprezentuje w Nadarzynie? Odwiedzający jesienne targi Warsaw Home będą mogli wysłuchać unikalnego wykładu nawiązującego do „Odwagi” – tematu wiodącego tegorocznej edycji. Z pewnością zagadnienia, które poruszą zainteresują architektów i projektantów wnętrz, bo w tej dziedzinie Neri-&-Hu mogą pochwalić się nie tylko wieloma realizacjami, ale i nagrodami takich renomowanych magazynów jak np. Dezeen, Architectural Review, Architectural Record, Architizer, ArchiDaily, Elle Decoration, Architecture & Design, Interior Design Magazine, Wallpaper*. Ponadto s laureatami wielu konkursów z dziedziny architektury i designu – Lyndon Neri i Rossana Hu otrzymali tytuł EDIDA Designers of The Year 2017, Maison&Objet Asia Designers of The Year 2015, a także Wallpaper* Designers of The Year 2014. W 2014 roku zostali laureatami World Architectural Festival. W 2013 roku duet zaproszono do amerykańskiej Interior Design Hall of Fame. W 2011 roku Pracownia otrzymała tytuł INSIDE Festival Overall Winner, a w 2010 zdobyła nagrodę The Architectural Review Emerging Architecture Award (Wielka Brytania), w 2009 natomiast Design Vanguards przyznawaną przez Architectural Record (USA).

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s