Zacznij wszystko od nowa z Beatą Pawlikowską

Beata Pawlikowska co miesiąc przekazuje swoim czytelnikom kolejny tom z serii „Kurs pozytywnego myślenia”. W najnowszej części „Wszystko mogę zacząć od nowa” przekonuje, że w każdym momencie życia można wprowadzić pozytywną zmianę. Jak tego dokonać? Kiedy nadszedł właściwy moment na nowy start w życiu? I wreszcie dlaczego warto podjąć taką decyzję? By nie pozostawić tych pytań bez odpowiedzi wystarczy rozpocząć kurs. (Edipresse Książki, 2 sierpnia).

20637868

Jak często można usłyszeć: tak się nie da, jestem do niczego, nie dam rady lub dla mnie jest już za późno na zmianę? Łatwo wpaść w pułapkę takich negatywnych myśli, szczególnie jeśli otocznie nie sprzyja, i zamiast pozytywnie motywować, zniechęca.

W siódmej odsłonie dwunastotomowego kursu pozytywnego myślenia zatytułowanego „Wszystko mogę zacząć od nowa” Beata Pawlikowska zachęca do uważnego przyjrzenia się swojemu sposobowi myślenia i poświęcenia czasu na jego świadomą analizę. Bardzo często okazuje się, że sami jesteśmy źródłem swoich problemów. Przez rozpamiętywanie porażek, pochopną i niesprawiedliwą ocenę innych czy własne kompleksy nie trudno jest wpaść w spiralę negatywnego myślenia. Jak się jednak okazuje ten mechanizm jest prosty, uświadomienie sobie jak działa i wykorzystanie go w kierunku pozytywnego myślenia może pomóc, by nasze życie stało się lepsze.

20604303

Warto spojrzeć w głąb siebie i rozważyć czy negatywne słowa, nie są przypadkiem powtarzane przez nasz wewnętrzny głos? Tkwienie w nieprawdziwych wewnętrznych przekonaniach może skuteczne ograniczyć komfort życia, dlatego jeśli tak jest warto zerwać tę więź z nieprawdą o nas samych i przestać się w niej utwierdzać. Jak tego dokonać? Można w taki sam sposób jak to robi Beata Pawlikowska.

Trzymam się prawdy. Widzę świat takim, jaki jest.
Kiedy patrzę na siebie, też staram się trzymać prawdy.
Nie umniejszam ani nie wyolbrzymiam swoich zasług ani wad. Mówię jak jest.

Nie muszę podbijać mojej wartości przesadnym chwaleniem się czymś,
co w rzeczywistości wcale nie było takie duże ani takie ważne.

Z drugiej strony nie odbieram sobie słusznego zadowolenia
i powodu do dumy, jeśli zrobię coś niezwykłego.

Trzymam się prawdy.

Ani nie wyolbrzymiam czegoś, co było niewielkie, ani nie umniejszam czegoś,
co wielkim było.

Mówię jak jest.

Autorka zwraca uwagę na iluzję. Bywa, że stwarzamy nieprawdziwy obraz świata lub siebie na własne, konkretne potrzeby. Odkrycie iluzji może okazać się znakomitym nowym początkiem i sposobnością do tego, by dostrzec wynikające z niej ograniczenia.

20597357

Przesadne  pochlebstwa, podobnie jak niesprawiedliwa i zbyt ostra krytyka, mogą wpędzić w drugą skrajność – ze zbyt niskiej samooceny do przesadnej pewności siebie. Taka nadmuchana bańka, podsycana nieszczerymi pochwałami, może łatwo pęknąć przy pierwszej, trudniejsze konfrontacji. Warto zwiększać swoją samoświadomość, bo to droga do właściwego obrazu samych siebie. Tu ponownie Beata Pawlikowska podaje konkretne podpowiedzi płynące z jej własnego doświadczenia.

Jeżeli odkryję, że to co mi się wydawało dobrą drogą, wcale nie jest dobre i uczciwe,
bo niechcący stworzyłam kolejną iluzję, w którą wygodnie było mi wierzyć,
to zawsze mogę stanąć, rozejrzeć się, zastanowić i zacząć od nowa.

Nikt i nic mnie nie ogranicza.

W moim życiu wszystko jest możliwe.

Moje decyzje zależą ode mnie, a ja już wiem, że chcę iść tylko
po drodze prowadzącej ku Prawdzie.

Beata Pawlikowska, przekazuje szereg cennych wskazówek i podpowiedzi, często bazując na swoim przykładzie, które są pomocne i kluczowe przy wprowadzania istotnych zmian w życiu. Ćwiczenia i budowanie wiary w siebie to mozolna praca. Dlatego w każdym kolejnym tomie podróżniczka przypomina dwie istotne cechy – cierpliwość i wytrwałość – bo są one kluczami do trwałej i dobrej zmiany.

Autorka niestrudzenie od 7 tomów, uczy swoich czytelników jak mają się stać swoimi własnymi przyjaciółmi. W życiu bywa tak, że częściej można spotkać osoby wrogo nastawione, uprzedzone, lub takie, które przez fałszywe poczucie swojej krzywdy zrzucają winę na najbliższe otoczenie. Prawdziwych przyjaciół nie spotyka się często, ale jak już się ich znajdzie, trzeba dbać o te cenne relacje. Pawlikowska przekonuje, że najlepiej jest zacząć od samego siebie – poszukać przyjaciela w swoim sercu – i stworzyć trwałą i szczerą relację z samym sobą.

Do tej pory w serii „Kurs pozytywnego myślenia” ukazało się sześć tomów: „Moja wewnętrzna moc”, „Wierzę w szczęście”, „Świat mi mówi: Kocham cię!”, „Moje Wewnętrzne Ja”, „Wszystko będzie najlepiej” i „Sięgam po odwagę”. W przygotowaniu są kolejne części: „Działam efektywnie”, „Żyję tu i teraz”, „Jestem dyrektorem mojego życia”, „Idę moją własną drogą” i „Jestem pozytywnym wojownikiem”. Każda z części może stanowić prywatny zestaw szkoleniowy i jest niezależną integralną częścią całej serii.  Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” ukazał się 1 lutego nakładem Edipresse Książki.

***
Wszystko-moge-zaczac7_3D-smBeata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.

Dane wydawnicze:

Autor: Beata Pawlikowska, tytuł: „Kurs pozytywnego myślenia. Wszystko mogę zacząć od nowa”, Edipresse Książki, ISBN 9788379459803, cena: 31,90 zł, oprawa: zintegrowana, format: 125 mm x 185 mm, liczba stron: 232, data premiery: 2 sierpnia 2017 r.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s