18-letni Zakopianin rozwijał kulinarny talent w restauracji Babinicz

Konrad to 18-letni Zakopianin, który kocha góry, ale jeszcze bardziej kocha gotowanie i to właśnie z nim wiąże swoją przyszłość. Dzięki programowi Szef dla Młodych Talentów mógł uczyć się nowych technik kulinarnych od Wojciecha Harapkiewicza, szefa kuchni restauracji Babinicz w Szczawnie-Zdroju pod Wałbrzychem.

Po raz pierwszy zetknąłem się z gotowaniem, kiedy zacząłem pracę w firmie cateringowej. Wtedy zrozumiałem, że jest to coś, co mnie cieszy i czym chcę się zajmować – opowiada Konrad Wnęk z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem. Wraz ze swoimi kolegami wziął udział w Mikserze Kulinarnym – bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym dla uczniów szkół gastronomicznych, które Makro Polska organizuje co miesiąc w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. Uważnie obserwował pokaz kulinarny Wojciecha Harapkiewicza z dziczyzną w roli głównej. Następnie rozwiązał quiz, uzyskał najlepszy wynik i wygrał indywidualny, tygodniowy staż – właśnie u szefa kuchni restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko w Szczawnie-Zdroju pod Wałbrzychem.

Miałem wcześniej okazję pracować w restauracji, ale nie spodziewałem się, że trafię pod skrzydła tak znanego kucharza, jak Wojciech Harapkiewicz. Pod jego opieką mogłem rozwinąć skrzydła, nauczyłem się szacunku do surowców, zobaczyłem, jak wygląda prawdziwa kuchnia. Poznałem także produkty, z którymi wcześniej nie miałem styczności. Nigdy nie zapomnę tego, czego udało mi się tu nauczyć i wierzę, że staż pomoże mi osiągnąć sukces – mówi Konrad.

Szef dla Młodych Talentów to program edukacyjny skierowany do młodych kucharzy. Pierwsza edycja programu odniosła wielki sukces: w dziewięciu Mikserach Kulinarnych wzięło udział blisko 1100 uczniów z całej Polski, spośród których piętnastu zdobyło staże we wiodących polskich restauracjach. Partnerami projektu są m.in.: Gault & Millau Polska, Provincja, ChemaN i Kruszwica. Już od września startuje nowa edycja programu, poszerzona m.in. o książkę edukacyjną „Mix Wiedzy Kulinarnej”.

Więcej informacji:
www.szefdlamlodych.pl, www.facebook.com/szefdlamlodychtalentow

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s