Urodziny Łodzi: organizacja ruchu i autobusy specjalne

Informujemy, że w dniach 28 – 29 lipca na placu Wolności odbędą się koncerty z okazji 594. Urodzin Łodzi. W związku z tym obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, która zakłada wyłączenie placu Wolności z ruchu samochodowego, autobusowego oraz tramwajowego. Zakaz ruchu na całym placu Wolności obowiązywać będzie od godziny 00:00 w dniu 28 lipca do godziny 06:00 w dniu 30 lipca. 

urodzinylodzi_600

Dodatkowo w godzinach 19:00 – 24:00 (28 i 29 lipca) plac zostanie wyłączony z ruchu rowerowego, a istniejący postój TAXI zostanie przeniesiony na ul. Legionów. Docelowe wjazdy gospodarcze będą możliwe tylko w wyznaczonych godzinach i po każdorazowym uzgodnieniu ze służbami porządkowymi oraz pod ich nadzorem. W piątek (28 lipca) docelowe wjazdy będą możliwe tylko do godziny 17:15, a w sobotę (29 lipca) do godziny 18:00.

Jednocześnie informujemy, że wzdłuż budynków znajdujących się po południowej  części placu wygrodzony zostanie pas ewakuacyjny. Spowoduje to, że na godzinę przed koncertami nie będzie możliwości swobodnego poruszania się oraz wjazdu do następujących budynków i posesji przy placu Wolności: nr 1;2;3;14;15 oraz kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego od strony placu.

Przewidywany jest także zwiększenie poziomu hałasu podczas prac przygotowawczych oraz trwania koncertów. W zabezpieczeniu wydarzenia oprócz licencjonowanej agencji ochrony brać będą udział miejskie służby, policja, straż miejska, policja oraz straż pożarna.

W piątek, 28 lipca o godzinie 19:00 rozpocznie się wpuszczanie widzów na wygrodzony teren wydarzenia, a koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do godziny 24:00. W programie znalazły się występy takich artystów jak: NATALIA NYKIEL, REZERWAT, BRODKA.

Dzień później, w sobotę 29 lipca widzowie zostaną wpuszczeni na teren koncertu o godzinie 20:00. W godzinach 21:00 – 24:00 na scenie wystąpią HEY oraz O.S.T.R.

Organizatorem 594. Urodzin Łodzi jest Łódzkie Centrum Wydarzeń, do którego prosimy kierować wszelkie uwagi i pytania. Od 25 lipca do 30 lipca, w godzinach pracy funkcjonować będzie specjalna linia telefoniczna. Dzwoniąc pod numer 503 496 017 uzyskacie Państwo dodatkowe informacje oraz ewentualne wskazówki.

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i niedogodności związane z organizacją koncertów.

557675d09addd_o

Specjalne autobusy na urodziny Łodzi

Podczas weekendu 28 – 30 lipca odbędzie się wiele wydarzeń w ramach 594. Urodzin Łodzi. Dla mieszkańców i turystów, którzy będą świętować razem z nami, przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe, które będą rozwozić w poszczególne rejony miasta.

Autobusy pojawią się w piątek i sobotę 28 i 29 lipca w pobliżu placu Wolności po koncertach, których koniec zaplanowany jest około północy. Autobusy będą czekać na pasażerów na ul. Zachodniej przy Legionów i odjadą jak zbiorą się pasażerowie, jednak nie wcześniej niż 20 minut po koncertach.

Linie jadące na północ oczekiwać będą na wschodniej jezdni ul. Zachodniej przed
ul. Legionów, a autobusy jadące w południowe części Łodzi podstawione zostaną na drugą stronę ul. Zachodniej pomiędzy Legionów, a Ogrodową.

KIERUNEK TEOFILÓW:

ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Lutomierska – Wielkopolska – Helska – Limanowskiego – Aleksandrowska – Traktorowa – Rojna – ROJNA

KIERUNEK RADOGOSZCZ:

ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Zgierska – Sikorskiego – Świtezianki – ŚWITEZIANKI

KIERUNEK JANÓW:

ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Struga – Wólczańska – Mickiewicza – Piłsudskiego – Rokicińska – Puszkina – Przybyszewskiego – Książąt Polskich – Zakładowa – Hetmańska – JANÓW

KIERUNEK RETKINIA:

ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Struga – Łąkowa – Karolewska – Włókniarzy – Bandurskiego – Krzemieniecka – Retkińska – Wyszyńskiego – RETKINIA

KIERUNEK CHOJNY:

ZACHODNIA / LEGIONÓW – Zachodnia – Kościuszki – Radwańska – Wólczańska – Czerwona – Piotrkowska – plac Niepodległości – Rzgowska – Paradna – Matek Polskich – MATEK POLSKICH

Dodatkowo na zwiedzających lotnisko, Bionanopark i Grupową Oczyszczalnię Ścieków uruchomione zostaną trzy specjalnie linie 594.

594/1 Grupa Oczyszczalnia Ścieków

Autobus kursował będzie z dworca Łódź Kaliska w sobotę i niedzielę. Odjazdy sprzed budynku dworca o godz. 8:25, 10:25, 12:25 i 14:20. Autobus nie zatrzymuje się na przystankach po trasie, tylko bezpośrednio jedzie na ul. Sanitariuszek. Z GOŚ dojazdy o 8:46, 10:46, 12:46 i 14:41.

594/2 Bionanopark

Specjalna linia kursować będzie w sobotę z dworca Łódź Kaliska na ul. Dubois. Odjazd z krańcówki przed budynkiem dworca Łódź Kaliska o 8:20, 9:40, 10:10, 11:40, 13:10, 15:07. Z Bionanoparku autobusy odjadą o 8:38, 9:58, 10:28, 11:58, 13:28 i 15:25.

594/3 Lotnisko

W piątek i sobotę przygotowaliśmy autobusy dla zwiedzających Lublinek.
Po wieczornym zwiedzaniu czekać będą na chętnych na przystanku pod budynkiem lotniska. W piątek o godz. 23:30, a w sobotę o północy. Autobusy dojadą do dworca Łódź Kaliska.

Dodatkowo na czas wydarzeń na placu Wolności ulegną zmianie trasy linii tramwajowych i autobusowych przejeżdżających przez plac. Zmiany potrwają
od piątku do niedzielnego poranka.

Linia 4 z Helenówka dojedzie do placu Kościelnego bez zmian, a dalej Wojska Polskiego i Franciszkańską do Kilińskiego gdzie wróci na swoją trasę.

Linia 17 jadąc z Kozin skręci w ul. Zachodnią, a dalej Ogrodową, Północną i Kilińskiego dojedzie do Pomorskiej gdzie wróci na swoja trasę.

Linia 45 i 46 ze Zgierza i Ozorkowa dojedzie bez zmian do ul. Dolnej, a dalej pojedzie prosto Zachodnią do Ogrodowej. Następnie Północną i Kilińskiego dojedzie do Pomorskiej gdzie wróci na swoją trasę.

Linia 46 Kursy nocne Z Ozorkowa dojedzie bez zmian do ul. Dolnej w Łodzi i dalej pojedzie prosto Zachodnią do Ogrodowej i trasę skończy na pętli przy ul. Północnej.

Linia T1 z Warszawskiej dojedzie do Dolnej, a następnie Zachodnią do Legionów gdzie wróci na trasę w kierunku Zdrowia.

Linia 73 i 79 z Radogoszcza dojedzie do skrzyżowania Zachodnia – Legionów. Następnie zawrócą przez Legionów, Gdańską, Próchnika do Zachodniej i dalej swoją trasą w kierunku Radogoszcza.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s