Niezwykła mieszanka na pierwszym w historii Męskim Graniu w Gdyni

Męskie Granie po raz pierwszy w historii odwiedzi Gdynię. 29 lipca, na kolejnym koncercie sponsorowanej przez markę Żywiec trasy zagrają m.in.: BRODKA, LAO CHE, Łona, Webber & The Pimps, Artur Rojek oraz SMOLIK // KEV FOX. Po raz pierwszy z nowym repertuarem wystąpi kontynuacja projektu specjalnego Albo Inaczej, a w finale publiczność rozpali MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

mg_katowice_22072017_13

Włączając do trasy Gdynię jako miasto partnerskie, Męskie Granie zyskało kolejną wyjątkową i oryginalną lokalizację. Scena sobotniego koncertu stanie w położonym nad samym morzem Parku Kolibki, otoczonym kilkusetletnimi drzewami i XIX-wieczną wieczną architekturą dworską.

 

W tej scenerii zobaczymy m.in. premierowy występ projektu Albo Inaczej 2. Podczas ubiegłorocznej edycji Męskiego Grania zaprezentowali hip-hopowe klasyki zderzone z jazzem, a nowe wersje, śpiewane przez ikony polskiej sceny, zachwyciły publiczność. W tym roku rapowe przeboje w zaskakujących aranżacjach zaśpiewają młodzi wokaliści, m.in. Monika Borzym (Złe nawyki” z repertuaru 2cztery7) i Fismoll („Sznurowadła” Fisza).

W ramach projektu zobaczymy także Korteza oraz przedstawicieli starszych pokoleń – Felicjana Andrzejczaka, Eldo czy grupę 2cztery7.  – Sięgnęliśmy po utwory dla nas ważne. Odkrywanie ich na nowo daje nam wielką frajdę. Chcemy sprawić, by ludzie sobie o nich przypomnieli – mówi Witold Michalak z wydawnictwa Alkopoligamia, współtwórca projektu Albo Inaczej.

mg_katowice_22072017_23

Oryginalne aranżacje swoich utworów zaprezentuje w Gdyni także BRODKA. Wokalistka przygotowała na trasę Męskiego Grania nowe, znacznie mocniejsze wersje utworów z poruszającej płyty „Clashes” i przebojowej „Grandy”.

Niemniejsze emocje wzbudza koncert Artura Rojka. Artysta wystąpi z repertuarem, który fani bardzo rzadko mogą usłyszeć na żywo. Sobotnim koncertem zabierze publiczność w podróż po ponad 20 latach twórczości jako lider Myslovitz, artysta solowy i założyciel  alternatywnej supergrupy Lenny Valentino, z którą wydał kultową dziś płytę „Uwaga! Jedzie tramwaj”.

Błyskotliwe teksty i niebanalne skojarzenia to z kolei znak rozpoznawczy Łony i Webbera, wspieranych na koncercie przez grupę The Pimps. Na inteligentny przekaz i muzykę wykraczającą ponad podziały gatunkowe stawia także zespół LAO CHE, który zebrał świetne recenzje za ostatnią płytę „Dzieciom”. W Gdyni usłyszymy też ujmujące, melancholijne elektroniczne brzmienia skomponowane przez SMOLIKA i uzupełnione intrygującym wokalem KEVA FOXA.

W ostatnim akcie sobotniego koncertu wystąpi wyjątkowy kolektyw MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA. Wykona tętniące energią nowe aranżacje polskich klasyków (m.in. Myslovitz, HEY, Dżem i Republika) oraz „Nieboskłon”, rockowy hymn tegorocznej edycji.

mg_katowice_22072017_10

Równie ciekawie zapowiadają się występy na Scenie Ż. W Gdyni wystąpią na niej: łączący elektronikę z soulem i r’n’b BOWNIK, obdarzony piękną barwą głosu PIOTR ZIOŁA, hipnotyzujący elektronicznymi brzmieniami JAAA! oraz idący własnymi ścieżkami toruński raper MAŁPA.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.meskiegranie.pl.

PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W GDYNI:

Scena główna:
17:00-17:40 Łona, Webber & The Pimps
18:00-18:55 Albo Inaczej 2
19:15-19:55 SMOLIK // KEV FOX
20:20-21:00 LAO CHE
21:25-22:10 BRODKA
22:35-23:20 Artur Rojek
23:45-01:00 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Scena Ż:
19:55-20:15 JAAA!
21:00-21:20 Małpa
22:10-22:30 BOWNIK
23:20-23:40 PIOTR ZIOŁA

***
Żywiec to największa marka w segmencie Premium w Polsce. O silnej pozycji Żywca decydują najwyższa jakość podkreślana w każdym obszarze prowadzonych działań i przywiązanie do tradycyjnej receptury – Żywiec powstaje wyłącznie z 3 składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej górskiej wody. Piwo Żywiec jest warzone od zawsze tylko w jednym miejscu na świecie – Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. W 2006  roku w hołdzie Żywcowi powstało muzeum, którego podwoje corocznie odwiedza ponad 100 tys. gości. Żywiec sponsoruje szereg przedsięwzięć artystycznych, m.in. cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem trasę koncertową Męskie Granie. Symbol piwa, tzw. tańcząca para, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej wartościowych znaków firmowych na polskim rynku. W rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016” przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 16 marek i 39  produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec Szampańskie, Żywiec Saison, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2016 roku sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.

Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s