300 atrakcji na Urodziny Łodzi

Ok. 300 wydarzeń znalazło się w tegorocznym programie Urodzin Łodzi, w tym 170 wycieczek i 130 dodatkowych atrakcji. Łodzianie będą mieli szansę m.in. spędzić noc w więzieniu, przenieść się w kosmiczną przestrzeń i zgłębić tajemnice łódzkich kanałów.

Listę wszystkich wydarzeń towarzyszących znajdą Państwo tutaj >

Noc w więzieniu to propozycja Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Przy Gdańskiej 13 będzie można wejść do celi, w której więziono Józefa Piłsudskiego z żoną Marią czy błogosławioną Stanisławę Leszczyńską. – Wyjątkowo podczas urodzin będzie można zajrzeć do karceru, na co dzień niedostępnego dla zwiedzających – zapowiada Sylwia Wielichowska, kierownik działu historycznego muzeum. Zwiedzający mogą odwiedzić trzy cele z trzech okresów: carskiego, II Rzeczpospolitej i II wojny światowej.

cela

Kosmos i Czarną Dziurę poznamy lepiej za sprawą dni otwartych w Centrum Nauki i Techniki EC1 i promocyjnym pokazom w Planetarium EC1.

– W tym roku proponujemy wyjątkową możliwość obejrzenia części ekspozycji powstającego właśnie Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz specjalne promocyjne pokazy w najnowocześniejszym polskim Planetarium – zapowiada Michał Kędzierski, kierownik działu marketingu i komunikacji EC1. – Na naszych gości czeka multimedialna wystawa „Energia Czasu”, prezentująca historię pierwszej łódzkiej komercyjnej elektrowni przy ul. Targowej. Natomiast już w piątek zapraszamy na pokaz filmowy w ramach „Polówki”.

planetarium

Wszyscy, którzy chcieliby zobaczyć wnętrza Pałacu Poznańskich, gdzie powstawały zdjęcia m.in. do „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, filmu „Jestem twój” Mariusza Grzegorzka i „Hiszpanki” Łukasza Barczyka, powinni się wybrać do Muzeum Miasta Łodzi.

muzeum_miasta

Złotówkę będą kosztowały bilety do Muzeum Kanału Dętka, które odkrywa dotychczas nieznane fakty z historii miasta. Z jednej strony prawie nikt nie widział łódzkich podziemi (blisko 4 tysięcy kilometrów wodociągów i kanałów!), z drugiej zaś, mało kto wie o rozmachu i zapale, z jakimi w latach 20. i 30. ubiegłego wieku budowano ten podziemny labirynt.

detka

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s