Pomysł na lato – relaks w SPA pod gołym niebem

Weekendowy wypad do SPA? Najlepiej do miejsca, gdzie pięknieje ciało, odmładza się dusza i oczyszcza umysł. Ciepłe dni to dobry czas na wypróbowanie atrakcji w Witalnej Wiosce ® SPA.

Witalna-Wioska-SPA-Manor-Ho

Jedyna w swoim rodzaju Witalna Wioska® SPA, czyli SPA pod gołym niebem z nietuzinkową propozycją odnowy biologicznej znajduje się w mazowieckich Chlewiskach, skryta w przepięknym, zabytkowym parku kompleksu Manor House SPA. W klimatycznej wiosce otoczonej kojącą zielenią, przy szumie starych drzew i śpiewie ptaków, na świeżym powietrzu, można odreagować codzienne stresy, odzyskać wewnętrzną równowagę, osiągnąć harmonię z otoczeniem i dobre samopoczucie. Można też uspokoić emocje i pobudzić zmysły, ale też zadbać o zdrowie naturalnym metodami, poprawić kondycję i przedłużyć biologiczną witalność pobudzając siły życiowe, które drzemią w naszym organizmie.

„Witalna Wioska® SPA” stworzona w naszym przypałacowym parku to sielska osada, gdzie można się poczuć się jak mieszkańcy baśniowych krain rodem ze starosłowiańskich legend i mitów. Seans w tym przybytku jest niczym podróż do przeszłości, powrót do słowiańskich korzeni. Rytuały zdrowia są dostosowane do polskich zwyczajów, takich jak: celebrowanie towarzyskich spotkań, wspólne biesiadowanie i zabawa, bazując równocześnie na skandynawskich i rosyjskich tradycjach saunowych„ – mówi Grażyna Wrona, Prezes Manor House SPA.

Witalna-Wioska-SPA-w-parku

Dla Finów od wieków sauna była synonimem dobrej zabawy, miejscem spotkań, w którym prowadzi się rozmowy z bliskimi, jada, pija dobre trunki pielęgnując przy tym ciało i zmysły. Jest to bardzo ważna część fińskiego stylu życia, niezbędna dla utrzymania dobrego zdrowia, a zaproszenie do sauny uchodzi za wyraz gościnności. Rosjanie z kolei cenią kąpiele parowe w baniach. Rozgrzane w palenisku kamienie polewa się wodą z olejkami eterycznymi, często również z piwem, a wrząca para roznosi zapach po całym pomieszczeniu. Do rytuału bani należy chłostanie się brzozowymi, dębowymi lub jałowcowymi witkami, co jest niezwykle oczyszczające („biczowanie” i „parowanie” pomaga pozbyć się toksyn z organizmu). Po „chłoście” najlepiej wskoczyć do beczki z lodowatą wodą. Dla lepszego efektu całą ceremonię warto powtórzyć kilka razy.

Na Witalną Wioskę ® SPA  składa się 8 drewnianych chat: ruska bania, sauna fińska, dwie chaty z beczką polską, sauna świetlna na podczerwień oraz chaty grillowa, barmana i gospodarza z wygodną szatnią. W wiosce warto zakosztować dostępnych ceremonii m.in. kuracji Kneippa na ścieżce świetlno – powietrznej na świeżym powietrzu, z sauny infrared z czerwonym światłem wzmagającym działanie zabiegu (koloroterapia), pryszniców wrażeń pod chmurką, japońskiej bali z zimną wodą, lodowego wiadra (tylko dla odważnych) oraz z biesiadnych stołów przy płonącym ognisku.

Witalna-Wioska-SPA

Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, a dobroczynne dla zdrowia sauny i kąpiele sprzyjają  regeneracji organizmu, błogiemu relaksowi i zabawie przez cały rok, również zimą. W okresie lata warto skorzystać z oferty ciepłych weekendów z Witalną Wioską® SPA, gdzie w każdy piątek (do 29 września 2017 r. włącznie) odnowa biologiczna w SPA pod gołym niebem jest w zasięgu ręki.

Więcej informacji na: www.manorhouse.pl

***
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów, klimatycznym czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych to enklawa spokoju i dobrej energii. Pałac Odrowążów to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Dziś w stylowych wnętrzach można zaznać prawdziwie królewskich snów, a urzekające piękno natury i ponadczasowa elegancja arystokratycznych tradycji sprawiają, że czas tu zwalnia. Manor House SPA – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom – to urokliwe miejsce dla ciała, duszy i umysłu. Można skorzystać tu z energetycznych zabiegów w Gabinetach Bioodnowy z najlepszym przez lata holistycznym SPA w kraju i Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz autorska „Dieta Życia”. Kompleks w Chlewiskach otoczony jest zabytkowym parkiem z pomnikami przyrody z Kamiennym Kręgiem Mocy i Witalną Wioską® SPA. Jest to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym promieniowaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s