Koncert Marcina Wyrostka

Już 26 sierpnia 2017 w Krakowie odbędzie się wielki koncert Marcina Wyrostka z cyklu „Music and Dance Show”. Występ zostanie wzbogacony także o utwory z nowej, powstającej właśnie płyty, „POLACC”.

grafika

Fundacja BitUP Marcin Wyrostek – Music & Dance Show (26.08.2017, 20:00, ICE Kraków Congress Centre)

MARCIN WYROSTEK

Wirtuoz akordeonu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca macierzystej uczelni, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych. Zdobywca potrójnej platynowej płyty. Zwycięzca polskiej edycji programu Mam Talent TVN.

https://www.youtube.com/watch?v=u5u7qBftIL4

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.

Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek „Coloriage” – 2012.

Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.

Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

MUSIC & DANCE SHOW

Projekt Music & Dance Show to połączenie muzyki Tango Corazon i Coloriage oraz pełnych dramaturgii choreografii tanecznych. Koncert ma charakter musicalowy.

https://www.youtube.com/watch?v=FyvD1zbOvZ4

Wzbogacenie muzyki tańcem wydało się autorom naturalnym krokiem w kierunku spotęgowania klimatu naszych występów, a współpraca z profesjonalnymi tancerzami i choreografami m.in.: Anią Głogowską (Taniec z Gwiazdami), Janem Klimentem (Taniec z Gwiazdami) i Tomaszem Barańskim (You Can Dance), pozwoliła na nowo spojrzeć na ich muzykę.

Koncert zostanie wzbogacony o utwory z nowej płyty!

NOWA PŁYTA „POLACC”

Już w sierpniu tego roku zespół rozpoczyna nagrania do swojej najnowszej płyty „POLACC”. Nowy album Marcina Wyrostka i zespołu Corazon znacząco różnić się będzie od jego dotychczasowej twórczości.

Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach narosła potrzeba powiązania ich twórczości z Polską kulturą muzyczną w której wzrastali. Było to naturalną konsekwencją tematycznych koncertów zespołu poza granicami Kraju, na których Marcin Wyrostek bardzo często występuje w roli ambasadora polskiej kultury. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty Marcin Wyrostek „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”- skości połączył wspólny „ACC”- ordeonowy mianownik. Nowy album ukaże się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Nieoczekiwaną pomocą przy pracach nad płytą okazały się zróżnicowane korzenie muzyków z zespołu Marcina. Doprowadziło to do przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk.

Na płycie pojawią się zarówno utwory inspirowane muzyką ludową, jak również współczesne aranżacje wybitnych polskich kompozytorów muzyki klasycznej i filmowej. Nie zabraknie także bardziej rozrywkowych brzmień zaczerpniętych z muzyki lat 60-tych i 70-tych oraz autorskich, nieraz bardzo zaskakujących kompozycji Marcina. Szlachetne brzmienie części z utworów podkreślać będzie towarzysząca zespołowi orkiestra kameralna i sekcja dęta.

Płyta „POLACC” z założenia będzie wielobarwna i energiczna, a powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej, polskiej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

Organizator: Fundacja BitUP

Strona wydarzenia: http://marcinwyrostek.bitup.pl

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s