3 tys. zł dla Lewandowskiego za prowadzenie wideobloga o Łodzi

Adam Lewandowski zostanie bohaterem akcji „Zamiesz(k)aj w Łodzi. Najlepsza praca w mieście”. Wybrany decyzją konkursowego jury po internetowej eliminacji, zamieszka do końca lipca w apartamencie na Osiedlu Sokołówka w Łodzi. Oprócz tego pozna atrakcje wielkiego miasta, skosztuje regionalnych potraw oraz zarobi niezłe pieniądze: trzy tysiące złotych. I będzie omawiał to w filmowym dzienniku: wideoblogu. To pierwsza taka akcja w Polsce, którą zorganizowały razem – firma SGI,  Łódzkie Centrum Wydarzeń i redakcja Gazety Wyborczej Łódź.

Lewandowski

By stanąć do rywalizacji, należało wysłać przez internet krótki film o sobie. Adam Lewandowski zgłosił się jako jeden z sześciorga kandydatów. Przez dwa tygodnie internauci  na stronie www.zamieszkajwlodzi.pl mogli okazywać sympatię wybranej osobie. Ale, choć liczba „lajków” miała znaczenie dla Jury, komisja podjęła decyzję suwerennie. – Nie spodziewałem się tego – przyznaje zwycięzca konkursu – lato nad Sokołówką to była tylko jedna z opcji na wakacje. Zgłaszając się do konkursu, pomyślałem, że może to być fajna przygoda, bo Osiedle Sokołówka znajduje się w bardzo malowniczej okolicy. Ale dopiero werdykt jury ustawił ostatecznie moje plany. Byłem zaskoczony, ale też zadowolony.

Adam Lewandowski pochodzi z małej miejscowości Grzegorzew, na terenie województwa wielkopolskiego, ale tuż przy granicy z Łódzkiem. Nie jest wideoblogerem, choć ma swój kanał na Youtube. Najpierw przez dwa lata studiował filologię turecką na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przerwał jednak naukę i przeniósł się do Łodzi. Tu obronił licencjat w Katedrze Dziennikarstwa na Wydziale Filologicznym UŁ. Do końca czerwca pracował m.in. w kasynie i jednej z łódzkich rozgłośni radiowych. W tym miesiącu nie musi  martwić się o byt: za prowadzenie wideobloga o mieszkaniu na Sokołówce otrzyma 31 lipca symboliczny czek na 3 tysiące złotych.

Lewandowski_1

Jego zadaniem będzie wyłącznie prowadzenie videobloga. Codziennie na stronie www.zamieszkajwlodzi.pl opublikujemy przygotowaną przez Adama filmową relację: jak mieszka się w tym miejscu i jak żyje w Łodzi.  Będzie każdego dnia „testował” katalog  łódzkich atrakcji, może też skorzystać z zaproszenia do jednej z restauracji sieci Rajskie Jadło.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s