Walczymy o Dobry Wzór

Aż dwa produkty marki Pfleiderer zostały w tym roku nominowane do udziału w konkursie Dobry Wzór. O ten prestiżowy laur Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Dobry Wzór produkt rekomendowany_2017ubiega się Laminat HPL Duropal SolidColor XTreme i designerska kolekcja trzech wyjątkowych dekorów – F73034 Reed Niebieski, F73051 Texwood Biały i F76069 Pepitka Szara.

Już samo zakwalifikowanie produktów marki Pfleiderer do udziału w konkursie IWP to olbrzymie wyróżnienie, gdyż w rywalizacji tej biorą udział jedynie rozwiązania wskazane przez specjalistów jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Jakie walory eksperci IWP zobaczyli w propozycjach Pfleiderer?

Bez kantów

Laminat Duropal SolidColor XTreme urzeka absolutnie matową, antyrefleksyjną powierzchnią. Ciepły i „miękki” w wyrazie wręcz zachęca do dotknięcia. I to na całej powierzchni mebla, czy zabudowy, gdyż idealne dopasowanie barwy rdzenia w Duropal SolidColor XTreme pozwoliło uzyskać monochromatyczny design bez widocznych krawędzi i szczelin – nawet na kantach. Ponadto rozwiązanie to zapewnia szereg walorów funkcjonalnych. Jest wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i zapewnia wyjątkową odporność na tłuste plamy i ślady palców (właściwość Anti-Finger-Print). 

Warto wspomnieć, że laminat Pfleiderer ma już na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień m.in. Iconic Award 2016, German Design Award 2016, pro-K Award, Diament Meblarstwa 2016, Interzum Award 2017 i Red Dot Award 2017.

Feeria pomysłów

Z kolei Designerska Kolekcja Pfleiderer to propozycja będąca owocem połączenia fantazji, rzemieślniczego kunsztu wykonania i najwyższej jakości. Trzy dekory ze świata Pink House z pewnością zdobędą uznanie wszystkich, którzy szukają nowych, oryginalnych rozwiązań.

Texwood Biały (F73051) to udany mariaż rysunku drewna i tekstyliów – klasyki i fantazji. Plankowanie paskowe z nacięciami na słojach, w połączeniu z drobną strukturą siatkową pozwoliło uzyskać efekt nietuzinkowy i niebanalny. Umiarkowana gra kolorów i wysoka precyzja okazała się receptą na frapującą elegancję. 

Charakterystyczne tło dekoru Reed Niebieski (F73034) z przypadkowo rozkładającą się intensywnością kolorów to propozycja dla odważnych. Wyraźny kontrast między tłem a liniami rys, podkreślony tu został dodatkowo wyrazistą graficzną strukturą, której nie łagodzą nawet delikatne pastelowe wybarwienia.

Z kolei Pepitka Szara (F76069) to klasyczny tekstylny wzór połączony z oryginalną strukturą siatkową. Klasyczny i surowy zarazem idealnie odnajdzie się na frontach mebli i zabudowach w domach i obiektach użyteczności publicznej.

Docenić najlepszych

Celem konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez IWP od 1993 roku, jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. W ubiegłym roku, który okazał się rekordowym pod względem skali rywalizacji, badacze IWP wyszukali aż 1694 produktów i usług, z czego do konkursu przystąpiło 222 produktów i usług.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s