Męskie Granie zaczynamy!

Już w najbliższą sobotę (8 lipca) pierwszy koncert trasy Męskiego Grania 2017, której wyłącznej sponsorem jest marka Żywiec. Sceną w poznańskim Parku Cytadela zawładną: HEY, Me And That Man, ØRGANEK, PRO8L3M, XXANAXX oraz projekt specjalny OBYWATEL GC v.2.0. Po raz pierwszy koncertowej publiczności zaprezentuje się także tegoroczny skład Męskie Granie Orkiestra.

MGO_Nieboskłon_teledysk

Każdy koncert Męskiego Grania to ponad osiem godzin polskiej muzyki w najlepszym wydaniu. Na jednej scenie łączą się ze sobą różne style i osobowości muzyczne. W ten sposób powstają wyjątkowe aranżacje, odkrywające na nowo nawet najbardziej znane przeboje. Prezentowane na scenie, oryginalne wykonania można usłyszeć tylko podczas tej jedynej w swoim rodzaju trasy.

Wydarzeniem sobotniego wieczoru z pewnością będzie specjalny występ projektu OBYWATEL GC v.2.0. Utwory z legendarnej płyty „TAK! TAK!” na nowo zaaranżował SMOLIK, a wokalnie zinterpretują je: MELA KOTELUK, PIOTR ROGUCKI, BŁAŻEJ KRÓL i SKUBAS.

Publiczności w Poznaniu zaprezentują się także legendy polskiego rocka – grupa HEY, powracająca na najnowszej płycie „Błysk” do bardziej melodyjnego i energetycznego grania. Fanów z pewnością rozgrzeje występ zespołu ØRGANEK, nagrodzonego w tym roku Fryderykami za album „Czarna Madonna”. Po raz pierwszy w Polsce podczas Męskiego Grania wystąpią John Porter i Adama „Nergal” Darski z projektem Me And That Man łączącym elementy rocka, bluesa i country. Zobaczymy również duet PRO8L3M, od kilku lat rewolucjonizujący polską scenę hip-hopową oraz królów synthpopu – zespół XXANAXX.

Na koniec sceną zatrzęsie MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA – wyjątkowa grupa muzyków, łącząca różne wrażliwości muzyczne. Obok zupełnie nowych aranżacji popularnych utworów zagrają „Nieboskłon” – hymn tegorocznej trasy, który z miejsca podbił serca fanów i listy przebojów.

Muzycznych wrażeń nie zabraknie również na Scenie Ż, gdzie zaprezentują się najciekawsi artyści młodszego pokolenia.  W Poznaniu wystąpią na niej: Duit, Ryba and The Witches, Daria Zawiałow, PIOTR ZIOŁA oraz duet Bisz/Radex. MG2016_zywiec_27082016_fot.d.kramski_live_n7c3538Po koncercie w Poznaniu Męskie Granie zawita do: Wrocławia (Pergola, 15.07), Katowic (Strefa Kultury, 22.07), Gdyni (Park Kolibki, 28.07), Krakowa (Centrum Sportu Parkowa, 12.08), Warszawy (Fort Bema, 19.08), a trasę jak co roku zwieńczy finał w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem (26.08). Na koncertach w tych miastach wystąpią m.in. BRODKA, COMA, FISZ EMADE TWORZYWO, GrubSon, HEY, KAMP!, Kortez, ŁĄKI ŁAN, LAO CHE, Łona, Webber & The Pimps, Wojtek Mazolewski w projekcie „Chaos Pełen Idei”, MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, MIUOSH, ØRGANEK, MARIA PESZEK, Julia Pietrucha, Pink Freud w projekcie „Punk Freud”, PRO8L3M, Artur Rojek, SMOLIK // KEV FOX, VOO VOO, XXANAXX, KRZYSZTOF ZALEWSKI.

Jak zwykle na Męskim Graniu nie zabraknie gości specjalnych i zaskakujących projektów. W Poznaniu i Żywcu zobaczymy projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koncercie w Katowicach hołd twórczości VOO VOO złożą Wacław Zimpel i zaproszeni przez niego wokaliści – CZESŁAW MOZIL, GABA KULKA oraz KRZYSZTOF ZALEWSKI. Z kolei publiczność w Gdyni będzie miała niepowtarzalną okazję zobaczyć nową odsłonę projektu Albo Inaczej, w którym młodzi wykonawcy podejmą się interpretacji rapowych szlagierów. Na publiczność czekają kolejne niespodzianki i projekty specjalne, ogłaszane przed kolejnymi koncertami.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.
Untitled-1PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W POZNANIU:

Scena główna:

17:00-17:40 XXANAXX

17:55-18:35 PRO8L3M

18:55-19:40 Me And That Man

20:05-21:00 OBYWATEL GC 2.0

21:25-22:10 ØRGANEK

22:35-23:20 HEY

23:45-01:00 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Scena Ż:

18:35-18:50 Bisz/Radex

19:40-20:00 Ryba and The Witches

21:00-21:20 Duit

22:10-22:30 Daria Zawiałow

23:20-23:40 PIOTR ZIOŁA

***

Żywiec to największa marka w segmencie Premium w Polsce. O silnej pozycji Żywca decydują najwyższa jakość podkreślana w każdym obszarze prowadzonych działań i przywiązanie do tradycyjnej receptury – Żywiec powstaje wyłącznie z 3 składników: słodu jęczmiennego, chmielu i krystalicznie czystej górskiej wody. Piwo Żywiec jest warzone od zawsze tylko w jednym miejscu na świecie – Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. W 2006  roku w hołdzie Żywcowi powstało muzeum, którego podwoje corocznie odwiedza ponad 100 tys. gości. Żywiec sponsoruje szereg przedsięwzięć artystycznych, m.in. cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem trasę koncertową Męskie Granie. Symbol piwa, tzw. tańcząca para, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej wartościowych znaków firmowych na polskim rynku. W rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016” przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 16 marek i 39  produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych, sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia), Specjal (północna) i Brackie (południowa). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Amerykańskie Pszeniczne, Żywiec Szampańskie, Żywiec Saison, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2016 roku sprzedała 11,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Browarze Zamkowym Cieszyn. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.

Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

fot. materiały prasowe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s