Maciej Stuhr z nagrodą festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017

Podczas uroczystej gali 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane, w Sopocie, nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego odebrał Maciej Stuhr. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, wielokrotnie nominowany do największych nagród, mający na swoim koncie wiele wspaniałych ról.

1_AZmijewskiPAdamczykBSzycMStuhr
Artur Żmijewski, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i laureat Diamentowego Klapsa FIlmowego 2017 – Maciej Stuhr

Nagroda Diamentowego Klapsa Filmowego została wręczona w sobotni wieczór, w trakcie Gali inaugurującej 10. jubileuszową edycję Festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Festiwalowa publiczność powitała laureata burzą braw.

2_DiamentowyKlapsFilmowy_Maciej_Stuhr
Maciej Stuhr z nagrodą Diamentowego Klapsa Filmowego 2017

To nagroda dla aktorów wnoszących w polskie kino pozytywne przesłanie, dobrą energię oraz dostarczającym widzom wielu wzruszeń i emocji – mówi twórca i organizator festiwalu Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema.

3_Gala_Sopot_1.7.2017
Gala wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego i uroczysta inauguracja festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017

W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy zostaje przyznany mojemu wielkiemu przyjacielowi i osobie, którą bardzo cenię, jako artystę i człowieka.  Aktora, który budzi zachwyt widzów swoimi licznymi talentami, z ogromną pasją, wrażliwością i charyzmą uczestniczy w realizacji najwspanialszych projektów teatralnych i filmowych. – powiedziała, związana z festiwalem od wielu lat, Katarzyna Figura, wręczając nagrodę Maciejowi Stuhrowi.

4_Katarzyna_Figura
Katarzyna Figura, aktorka i wieloletnia przyjaciółka festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane

Jestem bardzo wzruszony Państwa obecnością. Nie wiem, czy Państwo wiecie, że klaps, jako gadżet filmowy odchodzi do historii, ponieważ technika poszła na tyle do przodu, że dźwięk synchronizuje się z filmem na bieżąco i już nie jest potrzebne to charakterystyczne „klapnięcie”. Mam nadzieję, że ta chwila przejdzie do historii w naszej pamięci, ale będzie czymś bardziej trwałym od filmowego klapsa – mówił Maciej Stuhr, odbierając nagrodę.

5_MStuhr_laureat DKF
Maciej Stuhr, laureat Diamentowego Klapsa Filmowego 2017

Zadebiutował w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego jeszcze jako dziecko i od najmłodszych lat chłonął najlepsze polskie kino. Pochodzi ze znanej aktorskiej rodziny, więc aktorstwo ma w genach. Zaskakuje widzów wciąż nowymi odsłonami swojego aktorskiego talentu. Publiczność kocha go za role w najlepszych polskich komediach: Poranek Kojota, Chłopaki nie płaczą czy Listy do M. Uwielbiają go także dzieci, które znają jego głos z polskich wersji animowanych hitów, jak np. Kurczak Mały. Nie boi się również trudnych emocjonalnie ról, jak w filmach „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego czy „33 sceny z życia” Małgorzaty Szumowskiej. Występuje w najważniejszych realizacjach teatralnych współpracując z zespołem Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

6_PAdamskiAKurowskiMSkwierawski
Ceremonia otwarcia festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017: Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu, prezes Outdoor Cinema, Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, Marcin Skwierawski, wiceprezydent miasta Sopot

Turystów i mieszkańców Sopotu powitał Tomasz Raczek, pełniący honory gospodarza gali. Na czerwonym dywanie pojawili się m.in.: laureaci Diamentowego Klapsa Filmowego z ubiegłych lat: Artur Żmijewski, Piotr Adamczyk i Borys Szyc, a także Jerzy Bończak, Wiceprezydent Miasta Sopotu – Marcin Skwierawski oraz Adrian Kurowski –  dyrektor Visa w Polsce.

7_Sopot_2.07.2017
Projekcja festiwalowa w Sopocie, 2 lipca 2017

Gala wręczenia Diamentowego Klapsa otworzyła najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, nieopodal Krupówek z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie, tuż nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy oglądać można nawet z przycumowanych jachtów.

8_SzycAdamczykZmijewski
Laureaci poprzednich edycji Diamentowego Klapsa Filmowego: Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Artur Żmijewski

Chcemy, aby tegoroczne lato było dla konsumentów odwiedzających Sopot, Zakopane i Giżycko pełne emocji. Program Visa Kina Letniego gwarantuje niezapomniane chwile – oglądanie najlepszych filmów w wyjątkowych okolicznościach jakie zapewnia każda z lokalizacji festiwalu z pewnością przyniesie wszystkim wiele radości. Dodatkową atrakcję stanowić będą działania na rzecz promowania płatności bezgotówkowych z Visa, które przeprowadzimy w każdym z tych miast – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

9_Tomasz_Raczek
Tomasz Raczek, prowadzący ceremonię otwarcia festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017

Wejdź na www.Kino.Visa.pl, sprawdź nasz repertuar, głosuj w Plebiscycie Publiczności i wygrywaj atrakcyjne nagrody oraz dowiedz się, gdzie w Sopocie, Zakopanem i Giżycku czekają na Ciebie festiwalowe atrakcje.

10_Zakopane_Miasteczko_Filmowe
Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017, Miasteczko Filmowe, Zakopane

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

Zapraszamy na lato pełne filmowych emocji!

11_Zakopane_projekcja
Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017, projekcja festiwalowa, Miasteczko Filmowe, Zakopane

Sponsor tytularny: Visa
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN Fabuła. Patroni medialni: Wirtualna Polska, Radio Zet, Chilli Zet, Empik, Filmweb, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, AMS, Empik Foto.

Sponsor: Bracia Koral. Partnerzy: Astrini Design, Curver, Jawor-Parkiet, Le Coq Sportif. Hotele partnerskie: Hotel Sopot, Nosalowy Dwór, Hotel Tajty. Kino partnerskie: Nowa Fala. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury.

12_zbiorowe
Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu, prezes Outdoor Cinema; Artur Żmijewski; Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce; Marcin Skwierawski, wiceprezydent miasta Sopot; Katarzyna Figura; Piotr Adamczyk; Borys Szyc; Maciej Stuhr z nagrodą Diamentowego Klapsa Filmowego 2017

fot. materiały prasowe Outdoor Cinema

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s