Jeszcze więcej efektu 3D

Autentyczność to dziś jedna z najbardziej poszukiwanych cech w świecie wykończenia wnętrz. Tworząc produkty inspirowane naturą, Pfleiderer dokłada więc wszelkich starań, by płyty, laminaty i blaty jak najwierniej pokazywały piękno drewna, kamienia, betonu czy tekstyliów… Dlatego też specjaliści firmy nieustannie pracują nad nowymi dekorami i strukturami powierzchni. Teraz przedstawiają sześć kolejnych propozycji wykończenia powierzchni, które otwierają nam jeszcze większe możliwości odwzorowania różnych materiałów i stworzenia unikalnych estetycznie propozycji.

2_Pfleiderer_Inspirations close to you (1)

Oceniając meble, czy elementy aranżacji wnętrz zwracamy uwagę na ich formę, funkcję i wzór w jakim są utrzymane. Ale nie tylko. Jakże często, patrząc nie potrafimy powstrzymać się przed dotknięciem poszczególnych produktów. Zbadaniem opuszkami palców ich struktury… Brzmi znajomo? Struktura powierzchni wszystkich materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz ma równie duże znaczenie jak inne cechy wizualne. Pfleiderer doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego podczas targów Interzum w Kolonii zaprezentował aż sześć nowych struktur dedykowanych laminatom HPL.

Jeszcze więcej autentyczności

Kolekcja Design 2017-2020 Pfleiderer proponuje dziś niezwykle szeroki wybór dekorów. Wśród nich znajdują się wzory inspirowane drewnem, kamieniem, betonem, tekstyliami… Aby reprodukcje tych materiałów były możliwie jak najautentyczniejsze, specjaliści Pfleiderer ciągle opracowują nowe struktury powierzchni.

Vermont to struktura imitująca łupki. Charakteryzuje się łagodnymi załamaniami i delikatnymi zarysami warstw, lekką surowością głębszych poziomów struktury i jedwabistym blaskiem na wypukłościach. Propozycja ta doskonale sprawdzi się w przypadku dekorów naśladujących kamień, materiał i metal – zwłaszcza tych utrzymanych w ciemniejszych barwach.

2_Pfleiderer_Inspirations close to you (2)

Dekorom kamiennym i betonowym dedykowana jest również struktura Solid Granite, którą cechuje delikatna głębia, subtelne zarysy i matowa jedwabna powierzchnia. Ta szorstka, ale jednorodna struktura imitująca naturalna skałę, odznacza się ostrymi krawędziami i precyzją szczegółów.

Z kolei Riverwood to propozycja, która powstała z myślą o wzorach inspirowanych drewnem. To doskonała mieszanka przenikających się i wspaniale się uzupełniających matowych i jedwabiście lśniących fragmentów płyty. Układające się w pasy słoje tworzą nieregularną i energetyczną całość. Dzięki tym abstrakcyjnym formom Riverwood pozwala na kombinacje z niemal wszystkimi dekorami imitującymi drewno. Jednokolorowe dekory przypominają w tej strukturze lakierowane drewno.

Jedna struktura, kilka efektów

Niezwykle intrygująca jest Trickle. Ta liniowa struktura o orientacji pionowej przypomina zasłonę z cieniutkich wodnych zacieków. Nieregularnie ułożone matowane rowki dają efekt żywej gry światła i cieni. Przerywane tu i ówdzie linie oraz drobne sęki nadają jej organicznego powiewu. Dzięki temu jest bardzo uniwersalna – może być wykorzystana zarówno jako szczotkowana powierzchnia imitująca drewno, jak i w połączeniu z dekorami przypominającymi tekstylia i plecionki.

2_Pfleiderer_Inspirations close to you (3)

Równie wszechstronna jest Crocket. Struktura ta odznacza się grubo tkanymi włóknami przecinającymi się niemal pod kątem prostym oraz powierzchniami przypominającymi wytłaczane struktury. Dzięki temu zabiegowi doskonale współgra z najróżniejszymi dekorami, podkreślając surowość rustykalnego drewna oraz eksponując przebieg włókien w przypadku dekorów imitujących materiał. Struktura łagodzi proste linie dekorów graficznych, a w przypadku dekorów jednobarwnych uwypukla właściwości naśladujące materiał. Warto przy tym pamiętać, że propozycja ta może być stosowana w przypadku mebli i wykończenia wnętrz jedynie w orientacji pionowej.

To samo dotyczy filigranowej Steel, która imituje szczotkowaną stal szlachetną. Załamujące się nieregularnie na drobnych ostro szlifowanych krawędziach światło tworzy efekt wyjątkowej autentyczności, nadając powierzchni luksusowego wymiaru. Jednokolorowe dekory zawdzięczają temu wykończeniu szlachetny i metaliczny blask. Szczególnie korzystnie Steel wypada w kompozycji z dekorami metalicznymi, efektownie podkreślając wartość miedzi, mosiądzu, platyny, srebra i złota.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s