TIMELESS nowy klip Julii Janus specjalnie na Noc Świętojańską

Litewski brand Julia Janus przedstawia wideoklip, prezentujący najnowszą kolekcję na tegoroczną wiosnę i lato. W ponad minutowym spocie połączono progresywny styl projektantki i najnowszej kolekcji Timeless (Wieczność) Julii Janus z charakterystycznym, dokumentalnym sznytem reżyser Aliny Lu.

6Js8qtT

Klip, przedstawiający kolekcję Timeless, został zrealizowany w ubiegłym roku podczas sesji zdjęciowej linii. Jako plan wybrano gęsty, północny las, znajdujący się na obrzeżach Wilna. Wybór tej lokalizacji idealnie komponował się z dominującym w kolekcji kolorytem litewskiego lata oraz z mnóstwem odcieni zieleni – od jasnych liści brzozy po głęboką szmaragdową barwę paproci.

Jak mówi sama projektantka miejsce to idealnie oddało charakter linii Timeless, inspirowanej powrotem do natury, rzeczy podstawowych i nieprzemijających, środowiska oraz przyrody, a także porzuceniem zgiełku na rzecz spokojniejszego i autentycznego trybu życia.

– Las pokryty paprocią idealnie pasował do zdjęć. Wykonaliśmy je w Noc Świętojańską, co stworzyło wyjątkową atmosferę. Często mamy zwyczaj nadawać specyficznym datom mistycznego charakteru, dlatego podjęliśmy tę grę. Wszyscy członkowie ekipy zdawali się tańczyć przed obiektywem, wpisując się w nastrój letniego przesilenia. Można go wyczuć przeglądając lookbook kolekcji oraz w naszym wideo – mówi Julia Janus.

Dodaje również, że do unikalnego klimatu przyczyniła się fala upałów, panująca pod koniec czerwca 2016 r.

– Był to jeden z tych dni, kiedy jest tak gorąco, że tylko wieczorem można przyjemnie odetchnąć i poczuć zbliżający się chłód – wyjaśnia Julia.

Współautorka projektu, dokumentalistka Alina Lu, ostatnie miesiące spędziła z kamerą, filmując działania wojenne we Wschodniej Ukrainie. Tam też powstaje najnowszy film litewskiego reżysera, Šarūnasa Bartasa, w którym w główną rolę wciela się Vanessa Paradis, nosząca projekty Julii Janus. Napięcie konfliktu zbrojnego odcisnęło wyraźne piętno na Lu, która przyznała, że montując klip do kolekcji Timeless nie łatwo było „przełączyć“ się między skrajnymi rzeczywistościami.

Wq7SlrJ

– Na Ukrainie widziałam wiele wstrząsających obrazów. Dlatego podczas produkcji spotu starałam się odejść od tych emocji i skupić na bardziej pozytywnych aspektach pracy. Nie było to łatwe. Pierwotna wersja tła muzycznego brzmiała bardzo dramatycznie, tworząc stresującą atmosferę. Postanowisłam je zmienić. Olie Lock, nasz realizator dźwięku, zaadaptował utwór wschodzącego artysty Benjamina Lewa i stworzył zdecydowanie lżejszą atmosferę – mówi Alina Lu.

Tajemniczy nastrój pomogli stworzyć bohaterowie sesji – mieszkająca za granicą artystka Julija Goyd i aktor Šarūnas Datenis. Podczas zdjęć idealnie oddali relacje panujące pomiędzy nimi i otaczającą przyrodą.

– Realizując klip bardzo ważną rolę pełni operator. To dzięki niemu można przekazać cały obraz i kompletną historię: emocje bohaterów, kadry i szczegóły środowiskowe, fragmenty ubrań, nastrój – mówi Andrey Motorichev, tworząca wspólnie Aliną Lu. – Oboje wywodzimy się ze środowiska tanecznego. Zrealizowaliśmy wiele tego rodzaju materiałów, dlatego we wszystkich naszych projektach widać wpływ kultury ulicznej. W klipie dla Julii Janus również nie brakuje dynamiki – podsumowuje Andrey, który współstworzył także poprzedni klip dla kolekcji Dark Science (Czarna nauka).

fot. materiały prasowe

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s