Wielkie legendy hip-hopu i R&B na wyjątkowej płycie!

Byli parą w życiu prywatnym i artystycznym. Ich związek był burzliwy, a zakończyła go tragedia z 1997 roku. Faith Evans i Notorious B.I.G., dwie wielkie postacie hip-hopu i R&B, to także kawał dobrej, stworzonej wspólnie muzyki. Płyta, która ukazała się 19 maja 2017 roku pod tytułem „The King And I” – jest swoistym zapisem ich związku.

Faith_Evans_and_The_Notorious_B.I.G._-_The_King_And_I

Poznali się w 1994 roku, a dziewięć dni później Faith Evans i Notorious B.I.G. byli już małżeństwem. Choć ich związek do łatwych nie należał, pozostali parą do tragicznej śmierci rapera w 1997 roku, gdy został on zastrzelony w Los Angeles. Para doczekała się jednego dziecka, syna Christophera Wallace’a Jr., dziś 20-letniego aktora i rapera.

Faith postanowiła uczcić męża z okazji 20. rocznicy jego tragicznej śmierci specjalną płytą o tytule „The King And I”. Zaproszenie do współpracy przyjęło wiele wielkich postaci świata hip-hopu. Co więcej, Faith Evans wykorzystała na płycie wcześniej niepublikowane rymy Notoriousa B.I.G.!

Na albumie wypełnionym 25 kompozycjami, będącym celebracją wspólnego życia nagrodzonej Grammy wielkiej postaci R&B, jaką bez wątpienia jest Faith Evans oraz „Biggiego”, pojawiają się między innymi: Snoop Dogg, Busta Rhymes, Lil’ Cease, Lil’ Kim, Sheek Louch, Styles P, Jadakiss, producencko wspierają zaś DJ Premier oraz Just Blaze, Salaam Remi, Stevie J, Chucky Thompson. Wśród gości jest też mama rapera, Voletta Wallace, oraz Jamal „Gravy” Woolard, aktor, który sportretował Notoriousa w filmie „Notorious” z 2009 roku.

Płytę promują piosenki „NYC” z udziałem Jadakissa oraz „When We Party”, w której pojawia się Snoop Dogg. Faith Evans opowiedziała nieco więcej o utworach w poniższych filmikach:

„NYC” – https://www.youtube.com/watch?v=5u2qAgOKrFE

„When We Party” – https://www.youtube.com/watch?v=eNCZjxE1i4I

Data premiery albumu „The King And I” nie jest przypadkowa. Wypada bowiem na dwa dni przez 45. urodzinami Notoriousa B.I.G., który przyszedł na świat na nowojorskim Brooklynie 21 maja 1972 roku.

„The King And I” będzie dostępny na kompakcie, na podwójnym winylu (od 9 czerwca 2017) oraz w formie plików cyfrowych.

Tracklista:

 1. A Billion
 2. Legacy
 3. Beautiful (Interlude)
 4. Can’t Get Enough
 5. Don’t Test Me
 6. Tryna Get By
 7. The Reason
 8. I Don’t Want It – featuring Lil’ Cease
 9.   I Got Married (Interlude) –  featuring Mama Wallace
 10. Wife Commandments
 11. We Just Clicked (Interlude) – featuring Mama Wallace
 12. A Little Romance
 13. The Baddest (Interlude)
 14. Fool For You
 15. Crazy (Interlude) – featuring 112 & Mama Wallace
 16. Got Me Twisted
 17. When We Party – featuring Snoop Dogg
 18. Somebody Knows – featuring Busta Rhymes
 19. Take Me There – featuring Sheek Louch & Styles P
 20. One In The Same
 21. I Wish (Interlude) – featuring Kevin McCall & Chyna Tahjere
 22. Lovin You For Life – featuring Lil’ Kim
 23. NYC – featuring Jadakiss
 24. It Was Worth It25. „It Was Worth It”

Faith Evans to piosenkarka, aktorka, kompozytorka i pisarka. Na koncie ma między innymi multiplatynowe albumy „Faith” (1995) i „Keep The Faith” (1998). Jej głos słychać w piosence „I’ll Be Missing You”, będącej hołdem dla Biggiego, która dotarła na szczyt listy „Billboardu” i została nagrodzona Grammy. Później Faith otrzymała jeszcze siedem nominacji do tej nagrody. Napisana przez nią biografia „Keep the Faith: A Memoir” otrzymała wyróżnienie w kategorii „Biografie/pamiętniki” od African American Literary Award.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s