Sirène – We are all made of stars – nieziemska jakość, gwiezdny blask

Sirène powstała z miłości do piękna, gwiazd oraz wszechświata. W dążeniu do perfekcji, jej twórcy przypominają inżynierów kosmonautyki, którzy realizują odwieczne pragnienie lotu do gwiazd. Jak astronauci podążający za swoimi marzeniami, twórcy Sirène postawili sobie za cel doskonałe rzemiosło. Ich pasja przejawia się w użyciu najwyższej jakości materiałów, zastosowaniu kosmicznych technologii, poświęceniu się jakości oraz zwróceniu szczególnej uwagi na detal. Inspiracje kosmosem dostrzec można między innymi w technologii napylania tytanu, która używana jest do produkcji opraw Sirène. Dzięki tej powłoce okulary są trwałe i hipoalergiczne. Technologia ta stosowana była wcześniej do wzmacniania poszyć statków kosmicznych. Twórcy Sirène to miłośnicy sztuki, ludzie kultury i entuzjaści literatury. Nie przez przypadek nazwa marki zainspirowana jest tytułem książki Kurta Vonneguta Jr. „Syreny z tytana”. Sirène korzysta z dorobku europejskiej mody i historii wzornictwa. Metalowe elementy opraw pokryte są tytanem, a wybrane modele dodatkowo złotem lub srebrem. Wykorzystanie włoskiego acetatu Mazzucchelli produkowanego od 160 lat, to zaś ukłon w stronę najlepszych optycznych tradycji. Całość produkcji realizowana jest w Europie, a wszystkie okulary wykonano ręcznie.

sireneeyewear.com

Kolekcja Cassini

Cassini, nazwę wzięła od sondy kosmicznej badającej okolice Saturna. Sirene Cassini to odważne połączenie metalowych detali z najwyższej jakości, włoskim acetalem Mazzucchelli. Ręcznie robione oprawy czerpią z różnych lat historii wzornictwa okularów. Precyzyjnie dobrane materiały – acetat o kamiennej teksturze, metale szlachetne – złoto, tytan, srebro sprawiają, że kolekcja oddziałuje niepowtarzalnym, ale jednocześnie eleganckim i subtelnym wdziękiem. Dbałość o każdy detal w obszarze opraw, ale również sesji fotograficznej, akcesoriów dają poczucie spójności i zaprojektowania na każdym poziomie. Nazwy poszczególnych modeli zostały nadane na cześć gwiazd i planet.

Perseus

Jesteś gotów stać się wyrocznią. Jesteś w stanie rzucić wyzwanie utartym poglądom i prawdom. Nieustraszony i śmiały, ciemny jak niebo w bezgwiezdną noc. Tylko Ty wiesz ile sekretów pozostawiłeś jeszcze do odkrycia.

Cena: 700 PLN

Detale:
– Wykonane ręcznie
– Acetat Mazzucchelli
– Tytanowy symbol Słońca umieszczony w zausznikach
– Tytanowe gwiazdy umieszczone na froncie

Materiały:
– Front: Mazzucchelli acetate
– Zauszniki: stal chirurgiczna pokryta nanopowłoką tytanową
– Soczewki bezbarwne demo lub nylonowe soczewki przeciwsłoneczne UV400 włoskiej firmy Zeiss

Warianty kolorystyczne:
Olive, Classic Turtle, Dark Brown Turtle, Shiny Black

Pluton

Buntownik bez powodu, charakterystyczny i dążący do wolności. Zarażający innych optymizmem i pozytywnym spojrzeniem. Doskonały towarzysz w każdej sytuacji.

Cena: 700 PLN

Detale:
– Wykonane ręcznie
– Acetat Mazzucchelli
– Tytanowy symbol Słońca umieszczony w zausznikach
– Tytanowe gwiazdy umieszczone na froncie

Materiały:
– Front: Mazzucchelli acetate
– Zauszniki: pokryte 24K złotem lub srebrzone
– Soczewki bezbarwne demo lub nylonowe soczewki przeciwsłoneczne UV400 włoskiej firmy Zeiss

Warianty kolorystyczne:
White Marble, Grey Marble, Shiny Black, Dark Brown Turtle, Classic Turtle, Olive

fot. Jacek Kołodziejski/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s