Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ 2017

W dniu 18 czerwca 2017 roku już po raz kolejny odbył się w Wysokiem Mazowieckiem Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ. Program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – impreza ma bowiem na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału.

Część oficjalną tradycyjnie zainicjował Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Impreza funkcjonuje od 1998 roku, promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci. Dzisiejsza impreza jest zaszczytnym wypełnieniem misji społecznej i odpowiedzialnego biznesu – mówił Prezes Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania – powód do dumy dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że dzięki nim MLEKOVITA jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału, firmą o ustalonej renomie na świecie i najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki. – Mam ogromną  satysfakcję, że MLEKOVITA trafia nie tylko w Wasze ulubione smaki, oferując największy wybór nabiału w Polsce i w Europie, ale też ma z Wami coraz trwalszą i mocniejsza więź, a trud ponad 20 tysięcy osób jest zauważany i doceniany ­– zwracał się szczególnie do konsumentów Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. Potencjał MLEKOVITY tworzy bowiem obecnie:

30 tysięcy stałych klientów,

16 zakładów produkcyjnych,

31 własnych centrów dystrybucyjnych,

50 tysięcy metrów powierzchni magazynowych,

pozwolenie na eksport do 144 krajów na świecie,

15 tysięcy dostawców mleka,

6 milionów codziennego przerobu mleka,

24 własne laboratoria oraz  Centrum Badań i Rozwoju,

4000 pracowników,

150 linii produkcyjnych,

ponad 18% udziału w polskim rynku,

ponad 800 produktów – największy wybór nabiału w Polsce i w Europie,

ogólnopolska dystrybucja,

dobrze rozpoznawalna marka MLEKOVITA, oparta na komunikacie: „polska”,

znakomici hodowcy,

unowocześnione i nadal rozwijające się gospodarstwa,

pracowitość, przedsiębiorczość i wielka zaradność rolników.

Rozwój MLEKOVITY, jej sukcesy i zasługi dla polskiego przetwórstwa mleczarskiego, a także pracę na rzecz obecności polskich produktów mleczarskich na rynkach całego świata podkreślali też zaproszeni goście. Po przemówieniu Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA nastąpił szczególny moment części oficjalnej – odczytany został list okolicznościowy od Kardynała Stanisława Dziwisza, który wraz ze specjalnymi życzeniami obfitego błogosławieństwa dla uczestników Światowego Dnia Mleka oraz pracowników, producentów, dostawców i odbiorców produktów MLEKOVITY podkreślał zatroskanie gospodarza Światowego Dnia Mleka o teraźniejszość i przyszłość mleczarstwa i trud polskiego rolnika oraz zawierzenie działalności Bożej Opatrzności i Matce Pięknej Miłości, przywołując słowa homilii Ojca Świętego Jana Pawła II z 4 czerwca 1991 r. z koronacji obrazu Matki Pięknej Miłości: „Warsztatem pracy jest ziemia, którą człowiek uprawia, uprawiając pozwala się objawić Tej Ziemi, w jej Urodzaju, w jej naturalnej płodności. Staje się więc ta ziemia – warsztatem pracy rolnika, ziemia, która rodzi i karmi, jakimś podobieństwem matki: Matka Ziemia. Serdeczną myślą ogarniam wszystkie regiony waszej pięknej Ziemi”*.

Po tej części Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu, uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie, odznaką „Zasłużony  Dla  Spółdzielczości Mleczarskiej” uhonorowani zostali: Dyrektor Generalna firmy TETRA PAK Kinga Sieradzon, Prezes Zarządu  firmy  GEA Polska  Piotr  Markiewicz, Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Daria Sapińska oraz pracownicy firmy MLEKOVITA: Magdalena Szabłowska, Adrianna Sapińska, Daniel Ostrowski, Paweł  Janczewski, Michał Ługowski, Ewa Niemyjska, Kinga Morawska, Anna  Piekutowska, Dominika Choińska, Wojciech Zalewski, Jarosław Płoński, Jacek  Matys, Ireneusz Sadowski.

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej: zespół Milano, Halina Kunicka, zespoły Dennis i Pretekst oraz Mateusz Ziółko, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z wynikiem 8,42 s wygrał Przemysław Zdziech, a także rodzinne mleczne warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim. Na najmłodszych dodatkowo czekał plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka został zorganizowany z inicjatywy SM MLEKOVITA. Patronatem honorowym objęli je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

*pełna treść List Kard. S. Dziwisza

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

***
MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Polsce. Tworzy ją 16 zakładów produkcyjnych i 31 własnych centrów dystrybucyjnych, w tym pierwsze w branży hurtownie Cash&Carry. MLEKOVITA oferuje największy wybór nabiału w Polsce i Europie (m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, napoje wysoko białkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku oraz serwatkę w proszku), które są liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE). Pierwsza w kraju wprowadziła na rynek masło klarowane, jako jedyna w Polsce produkuje ser Cheddar oraz jedyna na Podlasiu – lody na skalę przemysłową.

MLEKOVITA pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego (posiada uprawnienia eksportowe do 144 krajów świata). Posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich i eksperckich: Doceń Polskie – Top Produkt, Laur Konsumenta, Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych  targów, uznanie ekspertów biznesu: Lider Jakości Żywności, Lider Polskiego Biznesu, Heros Polskiej Gospodarki, Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki MLEKOVITA, która według rankingu dziennika Rzeczpospolita jest obecnie najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s