„Ti Amo” – radosny album Phoenix zrodzony z cierpienia

Laureaci Grammy, znakomita francuska elektroniczno-rockowa formacja Phoenix to: Thomas Mars (śpiew), Laurent Brancowitz (gitara), Christian Mazzalai (gitara) i Deck D’Arcy (gitara basowa). Dziś premiera ich szóstego studyjnego albumu. Dzieło nosi tytuł „Ti Amo”, co po włosku znaczy „Kocham Cię”. Phoenix stworzyli niesamowity zestaw 10 bardzo radosnych i energetycznych piosenek, który w dużej mierze był inspirowany… italo disco. Choć nie tylko.

phoenix

Na pierwszy singiel promujący płytę  wybrano inspirowaną synthpopem lat 80. piosenkę „J-Boy”, którą można sprawdzić pod tym adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=TwjMiWgCi8E

Krążek „Ti Amo” Francuzi nagrywali w Paryżu, w studiu La Gaîté Lyrique. Brzmienie nadali do spółki z wypróbowanym współpracownikiem, Pierrickiem Devinem.

Inspiracją dla Phoenix były ostatnie wydarzenia polityczne i społeczne, w tym mieście, w tym ataki terrorystyczne w stolicy Francji. – Ten album zrodził się z mroku – przyznali artyści. – Opowiadamy o prostych, czystych emocjach, jak miłość, pożądanie, żądza, niewinność.

bdl5xa7of7k0

Francuzi mówią o swoich romańskich korzeniach, przedstawiają fantazyjną wersję Włoch jako raju utraconego, które kiedyś kojarzyły się głównie ze słonecznymi wakacjami, szafami grającymi przy plaży, z Monicą Vitti i Marcello Mastroianim.

Phoenix powstał w 1999 roku w Wersalu, ale świat usłyszał o nich 17 lat temu za sprawą albumu „United” i utworu „Too Young”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Między słowami” Sofii Coppoli. Światową sławę przyniósł kwartetowi czwarty album, „Wolfgang Amadeus Phoenix”, został nagrodzony Grammy i pokrył się złotem w USA, Kanadzie i Australii. Na razie ostatnią pozycją w dyskografii Phoenix jest płyta „Bankrupt!” z 2013 roku.

Więcej o PHOENIX: Strona oficjalna * Facebook * Twitter * Instagram

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s