KOVALCZYK zagra z projektem AUX w Jastrzębiu Zdroju!

KOVALCZYK, czyli Paweł Kowalczyk – uznany za największy „czarny” głos polskiej ceny muzycznej i artystę o wyjątkowej charyzmie, wystąpi z niepokornym projektem AUX – LIVE, 11 czerwca, podczas plenerowego koncertu w Jastrzębie Zdroju na Stadionie Miejskim.

foto. J. Korniluk

Będzie to koncert dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależną, ambitną, nowoczesną i wychodzącą poza wszelkie ramy muzykę, w której zawarty jest głos młodego pokolenia.

Kovalczyk dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu IDOL oraz jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych. Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce, została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach m. in. w Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty.

AUX to tytuł ostatniego, trzeciego albumu KOVALCZYKA zawiera on awangardowy POP z dużą domieszką alternatywnych i elektronicznych brzmień. Wysublimowana mieszanka gatunków stanowi ciekawą muzyczną narrację do poruszających, a czasem bezkompromisowych tekstów piosenek, które składają się w jedną historię, tworząc koncepcyjny album. Autorem tekstów jest uznany poeta – Michał Zabłocki, twórca przebojów m.in. Turnaua i Mozila.

Teaser albumu

Album został szczególnie doceniony przez recenzentów: „(…) projekt podkreśla wartości polskiej piosenki i nowoczesnej muzyki. I stawia Kovalczyka na wysokiej półce wśród najlepszych polskich artystów” pisze w recenzji albumu – Jadwiga Marchwica z portalu interia.pl.

AUX promują dwa single, do których powstały teledyski, zrealizowany z rozmachem „Turlaj się” i obrazoburczy politycznie „Nie głosuj na mnie”.

fot. J. Korniluk/materiały prasowe artCONNECTION music 2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s