Poznaj Słowację podczas Jarmarku Europa na Widelcu we Wrocławiu

Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce, Małokarpacki Szlak Winny oraz Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu uprzejmie zapraszają na prezentację Słowacji we Wrocławiu podczas Jarmarku „Europa na Widelcu”, który odbędzie się w terminie 31 maja – 4 czerwca 2017 na wrocławskim Rynku.

Slowacja, Park Narodowy Mala Fatra

Pięciodniowa prezentacja Słowacji (od środy do niedzieli) w historycznym centrum Wrocławia przeznaczona jest do promocji letnich atrakcji turystycznych Słowacji, słowackiej gastronomii oraz znakomitych słowackich win.

W tym roku podczas 9-edycji imprezy „Europa na Widelcu” mieszkańcom Wrocławia oraz turystom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska w specjalnym stoisku Słowacji przedstawimy: słowackie parki narodowe, zamki, jaskinie,  kąpieliska termalne, uzdrowiska, zabytki UNESCO, specjały kuchni z Małokarpackiego Regionu koło Bratysławy („loksze” nadziewane gęsia wątróbką i na słodko) oraz wina z Nitrzańskiego i Małokarpackiego regionu winiarskiego na Słowacji.

Urozmaiceniem tegorocznej prezentacji Słowacji we Wrocławiu będą Dni Kuchni i Wina Słowackiego w Restauracji Cesarsko-Królewska mieszczącej się w historycznym centrum Wrocławia (Rynek 19). Słowackie wina i specjały gastronomiczne w Restauracji CK serwowane będą od soboty 3 czerwca br.

W piątek i sobotę na wrocławskim Rynku, w pobliżu Restauracji CK i stoiska Słowacji, występować będzie słowacki zespół ludowy VAGONAR z Popradu.

Szczegółowy program Jarmarku „Europa na Widelcu”znajduje się na stronie http://enw.smakiwroclawia.pl/

Wroclaw, Europa na Widelcu 2017, plakat

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s