Mamy kota na puncie mleka

Strategicznym celem programu „Mamy kota na punkcie mleka” jest zmiana nawyków żywieniowych u dzieci oraz przekonanie najmłodszych i ich opiekunów do tego, że mleka i produktów mlecznych powinno być więcej w ich codziennej diecie. W propagowaniu zdrowego odżywiania mają pomóc działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Do projektu już dołączyło prawie 40 000 dzieci.

tło-01

Dzięki ciekawej formie komunikacji dzieci mają okazję przekonać się jakie korzyści niesie wprowadzanie mleka i jego przetworów do codziennej diety. W ramach kampanii szkoły otrzymają materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne potrzebne do prowadzenia  zajęć oraz gadżety. Przewidziane są też konkursy, spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem oraz wiele innych atrakcji. Po zakończeniu akcji dostaną również certyfikat uczestnictwa w projekcie. Udział w programie jest bezpłatny, a liczba materiałów ograniczona.

Pamiętajmy, że właściwie skomponowany plan żywieniowy jest niezwykle ważny. A jeszcze uzupełniony aktywnością ruchową zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny najmłodszych. O tym, jak ważne jest mleko doskonale wiedzą osoby uprawiające sport. Po treningu organizmowi należy dostarczyć białka, by odbudować włókna mięśniowe. Najprostszym sposobem jest wypicie szklanki mleka.

kot_nauczyciel_z tablicaWzmocni ich układ odpornościowy, wpłynie na samopoczucie oraz poprawi koncentrację i zdolność uczenia. To z kolei przełoży się na dobre wyniki w szkole.

Połączenie systematycznego wysiłku fizycznego oraz diety bogatej w mleko i przetwory mleczne, która dostarcza wapń wzmacniający kości, zapobiega deformacjom kręgosłupa u najmłodszych, chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz wystąpienia otyłości czy cukrzycy.

Program Mamy kota na punkcie mleka jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s