Strategicznym celem programu „Mamy kota na punkcie mleka” jest zmiana nawyków żywieniowych u dzieci oraz przekonanie najmłodszych i ich opiekunów do tego, że mleka i produktów mlecznych powinno być więcej w ich codziennej diecie. W propagowaniu zdrowego odżywiania mają pomóc działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Do projektu już dołączyło prawie 40 000 dzieci.
Dzięki ciekawej formie komunikacji dzieci mają okazję przekonać się jakie korzyści niesie wprowadzanie mleka i jego przetworów do codziennej diety. W ramach kampanii szkoły otrzymają materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć oraz gadżety. Przewidziane są też konkursy, spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławem oraz wiele innych atrakcji. Po zakończeniu akcji dostaną również certyfikat uczestnictwa w projekcie. Udział w programie jest bezpłatny, a liczba materiałów ograniczona.
Pamiętajmy, że właściwie skomponowany plan żywieniowy jest niezwykle ważny. A jeszcze uzupełniony aktywnością ruchową zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny najmłodszych. O tym, jak ważne jest mleko doskonale wiedzą osoby uprawiające sport. Po treningu organizmowi należy dostarczyć białka, by odbudować włókna mięśniowe. Najprostszym sposobem jest wypicie szklanki mleka.
Wzmocni ich układ odpornościowy, wpłynie na samopoczucie oraz poprawi koncentrację i zdolność uczenia. To z kolei przełoży się na dobre wyniki w szkole.
Połączenie systematycznego wysiłku fizycznego oraz diety bogatej w mleko i przetwory mleczne, która dostarcza wapń wzmacniający kości, zapobiega deformacjom kręgosłupa u najmłodszych, chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz wystąpienia otyłości czy cukrzycy.
Program Mamy kota na punkcie mleka jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
fot. materiały prasowe