IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy

Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy – najważniejsze w naszej części świata spotkanie środowiska jogi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii.

Celem przyświecającym konferencji jest promowanie jogi i ajurwedy jako jednej z dróg prowadzących do uzdrowienia duszy oraz ciała. Spotkanie będzie kontynuacją międzynarodowej dyskusji naukowej obejmującej kwestie interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie oraz profilaktyki zdrowotnej.

IMG_0798

Podczas IV edycji uczestnicy omówią między innymi takie tematy jak:
– zastosowanie jogi w życiu codziennym oraz w życiu korporacyjnym,
– jak wprowadzono Ajurwedę do oficjalnego nurtu medycznego w Szwajcarii,
– zastosowanie jogi: wpływ na psychikę, jakość snu, utrzymanie właściwej wagi, systemu krążenia,
– oddech jako narzędzie kontroli emocji,
– sanskryt w sercu nauki wedyjskiej i ludzkiej świadomości,
– zarządzanie wyzwaniami życia poprzez astrologię wedyjską,
– wpływ jogi na jakość życia kobiet żyjących z nowotworem,
– ajurweda-profilaktyka-leczenie-zdrowy styl życia,
– Bóg-duch-dusza w wedyjskiej literaturze,
– stres a holistyczna koncepcja integralności,
– modele praktyki jogi w Polsce.

Konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia oraz zdrowia, będzie jednak źródłem unikalnej wiedzy zwłaszcza dla studentów, doktorantów, naukowców, praktyków i szkoleniowców z dziedziny wychowania fizycznego, nauk medycznych, jogi i ajurwedy. Zaangażowanie Ministerstwa Ajurwedy i Jogi (AYUSH) w Indiach świadczy o randze wydarzenia i jest gwarantem najwyższego poziomu merytorycznego. Konferencję zaszczycą swoim udziałem H.E. Shripad Naik – Minister AYUSH oraz H.E. Trivendra Singh Rawat – Premier Stanu Uttarakhand, którzy przybędą do Sulisławia specjalnie na to wydarzenie.

Dyskusję podczas Konferencji w Sulisławiu poprowadzą lekarze i uczeni z całego świata, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy z Indii. Swoją obecność potwierdzili, między innymi:
– Chandra Bhandari – Patron Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu, Światowy Ambasador Jogi w roku 2016, dyplomata Indii, m.in. Ambasador Indii w Polsce w latach 2007-2009,
– Pundit Radheshyam Mishra – międzynarodowy guru jogi,
– Shriniwas Guijarwar – chirurg i ordynator szpitala w Kurukshetra,
– Prof. dr Vidula S. Gujjarwar – lekarka medycyny ajurwedyjskiej,
– Dr Ajay Gupta – indyjski chirurg,
– Shirley Telles – Dyrektorka Rady Zaawansowanych Badań Medycznych nad Jogą, Ajurwedą i Neurofizjologią,
– Partap Chauhan – lekarz ajurwedyjski,
– Dr Ajay Sati – lekarz, założyciel portalu www.beingwell.in,
– Prof. Kamal Kishor Mishra – nauczyciel akademicki,
– Gyan Prakash – trener korporacyjny,
– Ranjana Prakash – astrolożka i terapeutka,
– Dr Rutz – Prezes Stowarzyszenia Szwajcarskich Profesjonalistów Ajurwedy (VSAMT).
Konferencję uświetnią swoją obecnością także polscy naukowcy i promotorzy zdrowego stylu życia, m.in. Prof. dr inż. Jerzy Leszek Zalasiński – fizjolog i biochemik roślin czy Prof. zwyczajny ks. Stanisław Rabiej – specjalista w dziedzinie nauk teologicznych, który wystąpi podczas otwarcia Konferencji.

Zbiorowe

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy jest centralnym wydarzeniem Family Yoga Festival 2017, który odbędzie się w dniach 21-25 czerwca 2017 r. w Pałacu Sulisław.

W programie także: Obchody Światowego Dnia Jogi – 21 czerwca br., Polska Konwencja Jogi – 23-25 czerwca br., Ekologiczny Jarmark Letni – 21-25 czerwca br.

W ramach Festiwalu jego ambasadorki – Agnieszka Maciąg oraz Dagmara Skalska 24 czerwca poprowadzą otwarte warsztaty rozwoju osobistego.

W niezwykłą relaksującą atmosferę wprowadzi gości koncert na kryształowych misach oraz uwalniająca i podnosząca energię ceremonia agnihotry. Niecodzienną atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w medytacji labiryntu, który jest starożytnym systemem indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości. Nie zabraknie także doznań kulinarnych – goście będą mogli rozsmakować się w kuchni ajurwedyjskiej, z której słynie restauracja Pałacu Sulisław. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowali warsztaty jogi. Przez cały czas trwania Festiwalu zapewniona będzie opieka nad dziećmi, jak również gry i zabawy oraz inne niespodzianki. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie magiczna Ceremonia HOLI – święto koloru, tańca i miłości.

Więcej informacji: www.sulislaw.pl

***
Pałac Sulisław z historią sięgającą XVII stulecia, dziś jest pierwszym na Opolszczyźnie hotelem pięciogwiazdkowym. W skład kompleksu wchodzą też Hotel Elsner oraz wyśmienita restauracja serwująca tradycyjne dania polskie i specjalizująca się w kuchni ajurwedyjskiej. Misją Pałacu Sulisław, w którym swoją siedzibę ma także jedyny w Polsce Instytut Jogi i Ajurwedy, jest zwiększanie świadomości w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Wyróżnikiem szerokiej palety usług SPA jest ajurweda firmowana przez małżeństwo lekarzy pochodzących ze Sri Lanki, które oprócz studiów z zakresu medycyny miało przywilej przejęcia tzw. wiedzy pokoleniowej. Wysokie kwalifikacje posiadają również pochodzący z różnych krajów terapeuci, którzy pracują pod ich okiem. Przestronne, eleganckie pokoje i wyjątkowe, malownicze położenie Pałacu Sulisław gwarantują udany wypoczynek. To doskonałe miejsce zarówno na romantyczny weekend, jak i na zorganizowanie biznesowego spotkania.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s