Startuje Festiwal Wódki i Zakąski

Już dzisiaj rozpoczyna się pierwszy w Polsce Festiwal Wódki i Zakąski w warszawskiej Fortecy. To dwudniowy piknik, w którym wezmą udział najbardziej uznani producenci alkoholi z Polski i świata, prezentując swoje najlepsze produkty w kategoriach wódek, nalewek, miodów pitnych i likierów. Gościem specjalnym drugiego dnia Festiwalu będzie Robert Makłowicz, który będzie opowiadał o historii i tradycji łączenia alkoholi z zakąskami oraz wprowadzi przybyłych gości w tajemnice foodpairingu.

_DSC6931

Festiwal Wódki i Zakąski to dwudniowe wydarzenie, które ma na celu pokazanie, że Polska ma mocną pozycję na tle innych narodowych kultur kulinarnych i gorzelniczych.

Od samego południa do 22.00 w dniach 19-20 maja uczestnicy Festiwalu Wódki i Zakąski będą poznawali smaki rodzimej kuchni oraz alkoholi sprowadzonych specjalnie na tę okazję. Ważną rolę podczas degustacji będzie pełniła zasada „foodpairingu” czyli sztuka łączenia smaków.

WDW_1541

 – Podczas festiwalu chcemy zaprezentować ponad sześć wieków tradycji picia wódek, miodów pitnych oraz nalewek, które doskonale łączą się z bogactwem polskiej kuchni. Jeśli ktoś liczy jedynie na nieśmiertelnego śledzika to może czuć się zawiedziony, ponieważ propagujemy nowoczesne interpretacje klasycznych receptur w połączeniu z wysokogatunkowym alkoholem – mówi Piotr Popiński, warszawski restaurator,  pomysłodawca i organizator Festiwalu Wódki i Zakąski.

Gościem specjalnym oraz prowadzącym Festiwal jest Robert Makłowicz, dziennikarz, krytyk kulinarny i podróżnik. Oprócz degustacji alkoholi program Festiwalu jest rozszerzony o szereg atrakcji związanych z tytułową wódką. Można podziwiać zawody flair show – efektowne popisy barmańskie w wykonaniu mistrzów świata. W strefie chillout o oprawę muzyczną zadba Marek Sierocki. Prosto z Amsterdamu specjaliści z „Hangover Center”, gdzie do tzw. kaca podchodzi się w naukowy sposób, służą radą, jak zregenerować organizm po wypiciu zbyt dużej ilości trunków. Ale top of teh top atrakcji Festiwalu, to przyjazd braci Collins, znanych z angielskiego programu „Odjazdowe bryki braci Collins”, którzy zaprezentują jedyny na świecie egzemplarz auta Corvette Carbon Stock Prestige.

Gorąco zapraszamy!

Sprzedaż biletów: http://www.TicketPro.pl, w warszawskich restauracjach: Elixir by Dom Wódki, Oberża pod Czerwonym Wieprzem i Folk Gospoda oraz na miejscu Festiwalu – w warszawskiej Fortecy.

Cena 79 zł (jeden dzień) / 99 zł (dwa dni), więcej informacji na: www.festiwalwodki.com

Kontakt dla mediów: Dominika Górska, e-mail: dominika.gorska@mc.com.pl, tel. 510 24 86 37

***

Festiwal Wódki i Zakąski to pierwsze w Polsce i na świecie takie święto. Celem projektu jest pokazanie wysokiej kultury picia wódki w połączeniu ze specjalnie dobranymi zakąskami , przygotowywanymi zgodnie z zasadami foodpairingu. Festiwal odbędzie się w Fortecy przy ul. Zakroczymskiej 12 (park Traugutta) w dniach 19-20 maja 2017. Bilety dostępne na Ticketpro oraz w lokalach organizatora.

Organizatorem Festiwalu Wódki i Zakąski jest  Dom Wódki, wchodzący w skład Grupy GOOD FOOD CONCEPT, realizującej koncepty restauracyjne nieprzerwanie od 1999 roku. Twórcą i współwłaścicielem grupy jest Piotr Popiński, restaurator, jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów rynku gastronomicznego, doradca w wielu realizacjach restauracyjnych i barowych. W skład GOOD FOOD CONCEPT wchodzą:

***

Restauracja Elixir w Domu Wódki ul. Wierzbowa 9/11 w Warszawie – koncept uznany w 2016 roku przez dziennikarzy BBC za jeden z pozytywnych symboli przemian Warszawy po 1989 roku

***

The Roots Cocktail Bar & More ul. Wierzbowa 11 w Warszawie – najlepszy bar Warszawy według Warsaw Insider (Best of Warsaw 2016),

***

Restauracja Czerwony Wieprz ul. Żelazna 68 w Warszawie – znajduje się na liście New York Times „10 powodów, dla których warto odwiedzić Warszawę”,

***

Restauracja Folk Gospoda ul. Waliców 13 w Warszawie – jedna z najstarszych i najpopularniejszych restauracji, wyróżniona w przewodniku Gault&Millau 2016

***

Muzeum Wódki – pierwsze w Polsce muzeum, ukazujące historię, teraźniejszość oraz przyszłość narodowego trunku Polaków. Otwarcie wkrótce.

***

Elixir Boutique – specjalistyczny sklep z kolekcją ponad 1000 alkoholi prezentowych oraz inwestycyjnych.

http://www.festiwalwodki.com • www.domwodki.pl • www.restauracjaelixir.pl • www.therootsbar.com • www.czerwonywieprz.plwww.folkgospoda.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s