Noc Muzeów 2017 z pokazem kostiumów VIVE La MODE w Wilanowie

Podczas NOCY MUZEÓW 2017 w Warszawie na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się specjalny pokaz kostiumów Wyższej Szkoły Artystycznej pod tytułem VIVE La MODE – czyli Francuzki na polskim tronie. Ten epokowy pokaz mody obejrzeć będzie można w sobotę, 20 maja o godz. 21:00 w Wilanowie.

debiutantki i ogólnopolska noc muzeów

– Z przyjemnością po raz kolejny WSA uczestniczy w tym corocznym wyjątkowym święcie kultury, sztuki i nauki jakim jest Noc Muzeów. Wspólnie z  Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, zapewnimy odwiedzającym podróż w modową przeszłość, tym razem sięgniemy do mody francuskiej, czyli tej uznawanej za wyznacznik stylu na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na pokaz! – mówi Agata Manowska, Dyrektor Artystyczna Wyższej Szkoły Artystycznej.

Pokaz mody jak i całe wydarzenie poprowadzi Agnieszka Dagmara Michalczyk, Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery. Jako modelki wystąpią uczestniczki programu „Debiutantki”. Wcielą się one  w postacie pięknych, wytwornych dam i wystąpią w klasycznych barokowych sukniach. Barok to okres w modzie pełen przepychu i teatralnych strojów i takie zaprezentowane zostaną w sobotę.

Kostiumy są ręcznie wyszywane i ozdabiane w pracowni WSA, gdzie studenci dbają o każdy najmniejszy detal. Twórcy podczas pokazu chcą powrócić do tradycji wysokiego krawiectwa, gdzie suknie same w sobie były dziełem sztuki, zaś dla noszącej je damy suknia była wyjątkowa i jedyna. Pokaz ma być odtrutką na wszechobecne powielanie i produkcję masową, a modelki zaprezentują unikatowe stroje.

WSA_BAROK_NOC MUZEÓW Foto Spokojna

Jako że barok uwielbiał sięgać po anielską stylistykę, nie zabraknie także strojów nawiązujących do aniołów. Kostiumy powstały w oparciu w wizerunek aniołów, jaki panował w świecie mody, sztuki literatury, zaś finalny efekt na pewno zaskoczy widzów.

Kostiumy zaprezentowane podczas pokazu mody będą wystawione na ekspozycji Zamku w Wilanowie. Ekspozycja udostępniona będzie do ogólnego zwiedzania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

***
Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie (ul. Siennicka 6a 04-005 Warszawa) to jedyna uczelnia, która zajmuje się kompleksowym nauczaniem charakteryzacji i kostiumografii, co daje spektakularne wyniki tworzenia niepowtarzalnych postaci scenicznych. W 2016 roku Wyższa Szkoła Artystyczna została uhonorowana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem okolicznościowym „Pro Masovia” za wybitne zasługi i całokształt działalności kulturalnej na rzecz województwa mazowieckiego. Szkoła jest również niedawnym laureatem nagrody im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy kostium sceniczny. Wyższa Szkoła Artystyczna, ul. Siennicka 6a, 04-005 Warszawa; wsa@wsa.art.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s