„Pan Tenorek” zebrał już piosenek worek, tylko kasy brak!

Kim jesteśmy?
FIK – Fundacja im Ireny Kwiatkowskiej na rzecz Twórczości dla Dzieci przedstawia Państwu swój nowy projekt i prosi o wsparcie.

Co planujemy?
Uczcić 105 rocznicę urodzin naszej patronki – Ireny Kwiatkowskiej – aktorki legendy, niezrównanej interpretatorki utworów dla dzieci.

W jaki sposób?
Familijnym spektaklem teatralnym „PAN TENOREK I BŁĘKITNY BALONIK”, opartym na przebojach Pana Tenorka – bohatera kultowego programu telewizyjnego dla dzieci „Budzik”. W roli głównej Jacek Wójcicki – tenor dla dorosłych, Tenorek – dla dzieci. Niejednokrotnie występował na scenie z Ireną Kwiatkowską. I tym razem tak się stanie – bo z racji jubileuszu urodzin spektakl będzie okazją do przywołania wirtualnej obecności samej Ireny Kwiatkowskiej (projekcje, m. in. najnowsza produkcja Fundacji – wiersz J. Brzechwy „Sroka” w formie filmu animowanego). Nasza Patronka będzie symbolicznie czuwać nad szczęśliwym przebiegiem każdego przedstawienia.

tenorek_plakat_szkic

Kogo chcemy bawić?
Dzieciaki i ich opiekunów, bo jest to widowisko familijne, typu „cała sala śpiewa z Tenorkiem”.

Już pracujemy!
Scenariusz i dialogi gotowe. Muzyka nagrana. Zespół skompletowany. W tworzeniu widowiska udział biorą:
Scenariusz – Elżbieta Szczypek
Muzyka – Krystyna Kwiatkowska
Scenografia, kostiumy, grafika – Edward Lutczyn
Choreografia – Marta Domagała-Witkowska
Reżyseria – Krzysztof Jaślar
Na scenie zobaczymy:
Pan Tenorek – Jacek Wójcicki
Mama – Ewa Lorska
Tata – Wojciech Czerwiński
Marcelinka – Jagoda Stach
Leonek – Andrzej Popiel

Gdzie będziemy się spotykać?
W gościnnych wnętrzach warszawskiego Teatru Kamienica, który jest współproducentem spektaklu.

Kiedy pierwsze spotkanie z publicznością?
Na premierze, 17 września 2017 roku, w dniu 105 rocznicy urodzin IRENY KWIATKOWSKIEJ – Patronki Fundacji. Następnie grać będziemy w sezonie teatralnym tak długo, jak długo mali widzowie zechcą spotykać się z Panem Tenorkiem. Dotrzemy także do widowni dziecięcej w całym kraju, bo spektakl jest tak zaprojektowany, by mógł podróżować.

Co się wydarzy na scenie?
Pan Tenorek, przy akompaniamencie muzyków ukrytych w magicznym kuferku, zabierze nas do swojego świata, gdzie siłą napędową jest piosenka, artyści czasem zajmują się biznesem i hodują baloniki, a te bywają niesforne i potrafią uciec. Będziemy ścigali jeden z nich, Błękitny, razem z Tenorkiem i czteroosobową rodziną (mamą, tatą i dwójką dzieci). Zamieszkamy na farmie hodowcy dinozaurów, z dala od „wynalazków” współczesnej cywilizacji, słowem w strefie ciszy, gdzie obudzi nas pianie pterodaktyla, a mała bohaterka Marcelinka będzie szybować na końcu sznurka błękitnego uciekiniera. Oczywiście cała przygoda skończy się szczęśliwie, a to za sprawą magicznego słówka KOCHAM. Widowisko, pełne surrealistycznych, komicznych sytuacji ma bardzo realistyczną podbudowę emocjonalną, a przesłaniem rozśpiewanego przedstawienia jest apel o okazywanie sobie dobrych uczuć i nie szczędzenie czułych słów, szczególnie wśród najbliższych.

Co już mamy?
Scenariusz i piosenki (w tym największe przeboje Pana Tenorka -Dinozaur Pimpuś, Urodzinki Marcelinki, Papuga Gaduła, Mój błękitny balonik), zaangażowanych z sercem wykonawców. Mamy też mnóstwo entuzjazmu do pracy. Jesteśmy w trakcie prób muzycznych i choreograficznych.

Czego potrzebujemy?
Przed nami etap prób na scenie Kamienicy, projektowania oraz budowy scenografii, tworzenia projekcji… jednym słowem pora nadać ideom realne kształty. I na to, w głównej mierze, chcemy zgromadzić środki. Pragniemy wykreować bajkowy świat, który pozwoli widowni w całości się w nim zanurzyć. Zbierana kwota, 25.000 zł, jest nam potrzebna na dofinansowanie projektu scenografii, kostiumów i projekcji (będzie to widowisko multimedialne), kontynuowanie prac z zespołem wykonawców. W dobie gier komputerowych i trójwymiarowego kina oczarowanie dziecięcej widowni jest nie lada wyzwaniem dlatego wykreowanie i powołanie do życia scenicznego świata powierzyliśmy znakomitemu artyście plastykowi Edwardowi Lutczynowi, a reżyserię cenionemu na polu twórczości dla dzieci Krzysztofowi Jaślarowi.

Dlaczego zwracamy się do Państwa przez portal – Wspieram Kulturę?
Bo wierzymy, że tu znajdziemy osoby i organizacje skłonne wesprzeć twórczość dla dzieci. Wszyscy pracujący przy tym spektaklu mają duże doświadczenie w tworzeniu dla najmłodszych i mogą nam Państwo zaufać – to co powstanie – będzie sztuką, a nie jej namiastką. Traktujemy naszych najmłodszych widzów z powagą i szacunkiem zgodnie z hasłem Fundacji DLA DZIECI TAK SAMO TYLKO LEPIEJ, któremu wierna była nasza patronka – Irena Kwiatkowska.
O dotychczasowych projektach Fundacji adresowanych do dzieci można dowiedzieć się odwiedzając adres www.irenakwiatkowska.com/wydarzenia

Jak się odwdzięczymy?
Przede wszystkim wyjątkowym (jesteśmy tego pewni) spektaklem. Darczyńców z dziećmi zapraszamy na nasze przedstawienia… a tych bez dzieci? Tych bez dzieci też! Bo dobra piosenka nie zna wiekowych ograniczeń… a czasem po prostu warto wrócić do dzieciństwa na te kilkadziesiąt minut.
Ponadto przygotujemy dla Państwa:

  • na premierę 17 września 5 podwójnych zaproszeń
  • na każdy z kolejnych spektakli do końca roku 2017 – zaproszenia dla 2 osób i możliwość kupienia biletów w cenie ulgowej.
  • dla darczyńców kwoty powyżej 50 zl rozlosujemy w dniu premiery 20 płyt CD z wierszykami w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej (płyta pt. „Bum Trala FIK” – to ostatnie nagrania aktorki i kilka piosenek w wykonaniu jej 5-letniej ciotecznej prawnuczki)
  • podczas wszystkich spektakli będzie można nabyć tę płytę w cenie promocyjnej (10zl/sztuka). Nakład w wolnej sprzedaży wyczerpany.
  • po każdym spektaklu będzie możliwość spotkania z Jackiem Wójcickim w foyer teatru, otrzymania jego autografu, wspólnej fotografii.
  • podczas premiery możliwość spotkania w foyer teatru ze znakomitym grafikiem Edwardem Lutczynem, współtwórcą naszego spektaklu, otrzymanie autografu, wspólne zdjęcie.

Warto odwiedzić w sieci

Nasza strona:
www.irenakwiatkowska.com

Jesteśmy też na Facebooku:
www.facebook.com/FIK.IrenaKwiatkowska

Na deser teledysk z Panem Tenorkiem (piosenka pojawi się w spektaklu):

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s