Wolność wybrzmi na 12. edycji Made in Chicago

Motywem przewodnim 12. już edycji festiwalu jazzowego Made in Chicago będzie hasło “Wolność”. Organizatorzy stawiają na otwarte przestrzenie, improwizacje, współuczestnictwo oraz nieskrępowaną ekspresję z ważnym przesłaniem.

Festiwal rozpocznie nowy hejnał miejski, który z ratuszowej wieży wykonają kolejno Maciej Fortuna i Wacław Zimpel. Będzie on swoistym obwieszczeniem, że jazz opanuje Poznań przez następne cztery dni.

chcago_kv_2017_akcept

Pierwszy koncert nawiązuje do albumu Maxa Roacha “We Insist: Freedom Now”.  Płyta była prawdziwym manifestem, na równi artystycznym, co społecznym. Prawie 60 lat później, podejmowane przez muzyków tematy nie tracą na znaczeniu. Po materiał sięgają: saksofonistki Juli Wood i Caroline Davis oprócz autorskiej aranżacji zadbały o aktualizację przekazu słownego. Nad nim pracowała Maggie Brown – córka autora oryginału. Koncert o nazwie We are all born free. We Re-Insist: Freedom Now muzycy wykonają 25. maja o 20:00 w Scenie na Piętrze.

“Ten przejmujący album wykonany na żywo akurat w Poznaniu może ponownie zyskać oblicze wielowymiarowego, wolnościowego manifestu. Szalenie ważna będzie tego wieczoru rola publiczności!”- komentuje Michał Wiraszko, dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej.

W sobotę 26 maja, od samego południa artyści przejmą przestrzeń KontenerArtu, by wraz z publicznością oddać się nieskrępowanej improwizacji i procesowi twórczemu. Pojawi się tam Lewis  Achenbach, który pokaże jak malować dźwiękiem oraz chicagowscy muzycy, jazzmeni oraz hip-hopowcy. Każdy może dołączyć i zagrać z muzykami. Zapraszamy!

Wieczorem dwie diwy jazzu – Grażyna Auguścik i Dee Alexander,  wspólnie z towarzyszącym im kwintetem przyjrzą się pojęciom miłości i wolności – Muzyka sama w sobie jest wolna i dlatego może uwolnić od momentów rozpaczy i napełnić nas radością i spokojem, jeśli jej na to pozwolimy…  Nie da się okiełznać tych 7 nut z ich niekończącymi się kombinacjami i możliwościami – komentuje Dee Alexander.

Bilety na wydarzenia festiwalowe dostępne są w kasie Estrady Poznańskiej oraz na bilety24.pl.

Pełny program znajdą Państwo na stronie:
http://madeinchicago.pl

Do zobaczenia w Poznaniu!

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s