Trzy tysiące osób pobiegło w akcji „Dar Serca dla…”

Znamy już wyniki akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” towarzyszącej tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Najwięcej biegaczy, ponad trzystu, pobiegło dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowe, oddając swój dar serca dla nieuleczalnie chorych na raka.

W akcji udział wzięło trzydzieści organizacji z całej Polski, które dzięki biegaczom ORLEN Warsaw Marathon i biegu OSHEE 10 km mogły liczyć na pomoc w łącznej kwocie 100 tys. zł. O wysokości dofinansowania decydowała liczba zawodników, którzy zadeklarowali pomoc dla wybranego celu i ukończyli swój bieg.

DarSercaDla_Cele

– Przeżyliśmy dzięki ORLEN Warsaw Marathon wspaniałe chwile – napisał zespół Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders. – Łzy szczęścia i radości, otwierających się serc, wspaniałej i niepowtarzalnej atmosfery wielkiej wspólnoty. Tak jak obiecaliśmy w rozmowach z biegaczami, w niedzielę czekaliśmy na biegnących na mecie. I to była eksplozja uczuć i emocji. Pokonane granice, przełamane bariery. Pokonane własne przeciwności i lęki.  Dla nas wielka radość serc! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przekazany dar – piszą osoby opiekujące się na co dzień nieuleczalnie chorymi na raka.

Przyłączamy się do podziękowań i prezentujemy dziesięć organizacji, dla których pobiegło najwięcej biegaczy i które otrzymają do podziału w sumie 100 tysięcy złotych na realizację wskazanych celów.

Stowarzyszenie HOSPICJUM DOMOWE

Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER

Fundacja Jaśka Meli POZA HORYZONTY

Fundacja MOŻESZ WIĘCEJ

Fundacja UNITED WAY

Fundacja BATOR TABOR

Fundacja SPEŁNIONYCH MARZEŃ

Stowarzyszenie ŹRÓDŁO

Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi

Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY

Organizatorami akcji charytatywnej „Dar Serca dla…” towarzyszącej tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon są PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA.

***
ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W pięciu edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 160 tys. uczestników, a impreza na stałe zapisała się na sportowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn.

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s