Głosuj codziennie w programie LECHSTARTER!

To już półmetek głosowania w programie LECHSTARTER, w którym Leszek przeznaczy milion złotych na wprowadzenie pozytywnych zmian w polskich miastach. Mieszkańcy w internetowym głosowaniu zadecydują, które projekty zdobędą granty. Każdego dnia na www.lechstarter.pl można oddawać głosy na dwie wybrane inicjatywy, m.in. festiwale, warsztaty, miejsca spotkań czy innowacje dla miast i ludzi.

LECHSTARTER_zmienaj swoje miasto z Leszkiem

Rywalizacja jest zacięta: w głosowaniu na stronie internetowej biorą udział 44 projekty z czternastu województw, zakwalifikowane do tego etapu przez kapitułę programu. Miała ona niełatwe zadanie, bowiem zgłoszono aż 300 pomysłów! Na realizację inicjatyw wybranych przez mieszkańców Leszek przekaże dziesięć mikrograntów o wartości 50 000 zł oraz pięć grantów o wartości 100 000 zł.

Jak można wesprzeć swoich faworytów i pomóc zmieniać miejską przestrzeń? Internatuci mogą codziennie wracać na stronę www.lechstarter.pl i oddawać dwa głosy –  jeden na projekt ubiegający się o mikrogrant i jeden na projekt rywalizujący o grant. Decyzja jest w rękach mieszkańców, dlatego warto zmobilizować jak największą grupę znajomych czy sąsiadów i realnie przyczynić się do zmian w swoim regionie.

– Pomysły, które walczą o granty, są bardzo kreatywne i innowacyjne. Dzięki nim powstać mogą zupełnie nowe, niebanalne miejsca spotkań, a stare i zapomniane obiekty mają szansę na drugie życie jako miejsca integracji mieszkańców. Są pomysły na przeróżne sąsiedzkie warsztaty i koncerty, widać też nowatorskie podejście do szerzenia sztuki i kultury. Do tego można głosować na nowe technologie, przydatne zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Właśnie takie inicjatywy – ciekawe i otwarte na mieszkańców – pojawią się w polskich miastach dzięki LECHSTARTEROWI – komentuje Karolina Hasińska, przedstawicielka Lecha Premium

Wszystkie pomysły wciąż mają duże szanse na wsparcie od Leszka! Głosowanie trwa do 8 maja na stronie www.lechstarter.pl.

Nie czekaj! Głosuj codziennie na projekty, które pozytywnie zmienią Twoją okolicę!

Partnerem akcji jest Fundacja Urban Forms.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s