Światowy Dzień Ziemi – finał projektu „Zbieraj z klasą”

Już jutro 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. Dlatego w tym szczególnie ekologicznym miesiącu Europejska Platforma Recyklingu organizuje Wielki Finał akcji edukacyjno – ekologicznej „Zbieraj z klasą”. 25 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie zwycięzcy, którym udało się zebrać największe ilości zostaną nagrodzeni za swoje ekologiczne zaangażowanie. Konferencję i część oficjalną koncertu poprowadzi aktorka, prezenterka telewizyjna i mama: Katarzyna Cichopek. Na scenie wystąpią:  idolka dzieci i młodzieży – Honorata Skarbek oraz ambasadorzy projektu: Konrad „Kony” Czarkowski – lalkarz medialny, Mariusz Totoszko – wokalista i Justyna Tomańska – aktywna mama.

Dzieci w czasie koncertu Zbieraj z klasa, fot. Bee Music

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1000 placówek oświatowych z całej Polski. W okresie od września 2016 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 26 ton zużytych baterii i 62 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Średnia liczba baterii i elektrośmieci, które mogłyby zanieczyścić środowisko, ale zostały zebrane i przekazane do recyklingu przez operatora projektu – firmę Remondis, wyniosła odpowiednio: w przypadku zużytych baterii 135 kg na szkołę, w przypadku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 321 kg na szkołę. To nasz wspólny sukces!

Ambasadorzy i organizatorzy Zbieraj z klasa wrzucaja baterie do specjalnego pojemnika, fot. Bee Music

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

Zespół Szkół z miejscowości Wielowieś w Wielkopolsce – 2645 punktów (zebrano 330 kg baterii i 4630 kg ZSEiE). Nagroda: 4-dniowa wycieczka do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil na Słowenii z kempingiem muzycznym od Najlepsze dla dzieci.

Nagroda indywidualna dla koordynatora klasy: bon podróżny od Vacansoleil dla Pani Haliny Kaźmierczak.

II miejsce:

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy z Podkarpacia – 1780 punktów (zebrano 80 kg baterii i 3400 kg ZSEiE). Nagroda: 2-dniowa wycieczka      do parku rozrywki „Jura Park” w Bałtowie.

III miejsce:

Szkoła Podstawowa im. W. Popiela w miejscowości Wysoka w Wielkopolsce – 1730 punktów (zebrano 270 kg baterii i 2920 kg ZSEiE). Nagroda:        2-dniowa wycieczka do parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.

Nagroda dodatkowa (poza konkursem):

Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu w województwie warmińsko – mazurskim. Nagroda: Wycieczka do Trójmiasta.

Justyna Tomańska z Burmistrzem Koronowa Stanisławem Gliszczyńskim oraz Mariuszem Totoszko i Konym, fot. Bee Music

To już czwarty rok naszego projektu edukacyjno – ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Cieszymy się, że nowe szkoły przystępują do akcji. Jesienią 2016 r. kiedy wystartowaliśmy tę edycję, odwiedziliśmy 10 miast z terenu całej Polski, aby szerzyć nasze ekologiczne przesłanie. Wśród nich znalazły się: Susz, Kołobrzeg, Koronowo, Kazimierz Dolny, Sulejówek, Krynica – Zdrój, Włocławek, Pabianice, Gorzów Wielkopolski i Dzielnica Żoliborz m. st. Warszawy. Jak widać nasza trasa przyniosła rekordowe efekty – mówi       dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku ZSEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 25 kwietnia br. na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie pojawi się kilkaset dzieci wraz   z nauczycielami z placówek oświatowych, które najktywniej zaangażowały się w akcję. Na scenie, z rąk autorytetu: aktorki, prezenterki telewizyjnej  i mamy – Katarzyny Cichopek odbiorą wyjątkowe nagrody. Wycieczka zagraniczna do Słowenii, wyjazd do JuraParku w Bałtowie, czy wycieczka do parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie to tylko niektóre z nich. Atrakcją będzie też program artystyczny przygotowany przez ambasadorów akcji: Justynę Tomańską – aktywną, eko mamę, pomysłodawczynię portalu najlepszedladzieci.com, Mariusza Totoszko – wokalistę, finalistę 2 edycji Idola, znanego z zespołu Volver, Konrada „KONY” Czarkowskiego – finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”. Dzieci będą mogły przybić piątkę eko robotowi zwanemu „Paluszkiem” – maskotce projektu, odbyć wycieczkę po stadionie wraz z wizytą w Muzeum Legii oraz wysłuchać koncertu ich idolki, wokalistki, która również dba o środowisko naturalne, nominowanej do nagrody Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Ekologia – Honoraty Skarbek (występującej dawniej pod pseudonimem „Honey”). Wszystkich czeka więc moc atrakcji!

Katarzyna Cichopek, fot. Bee Music

Wszyscy mamy jedną matkę, matkę naturę. Dlatego należy o nią dbać. Ja zawsze byłam wrażliwa na punkcie przyrody i tę samą wrażliwość przekazuje dzisiaj swoim dzieciom. Uczę ich jak żyć Zwracamy szczególną uwagę na zwierzęta, rośliny i dbamy o nasze środowisko. Nawet podczas prostych czynności domowych zwracamy na to szczególną uwagę – mówi aktorka i eko mama – Kasia Cichopek.

Video zaproszenie od Kasi Cichopek: https://www.youtube.com/watch?v=n_FGTjAG56w

zaproszenie_el_2017_KC

Wstęp na Stadion Legii dla zwycięskich szkół, dla pozostałych gości na podstawie zaproszeń

Organizator projektu: Europejska Platforma Recyklingu

Opreator projektu: Remondis Electrorecycling

Partnerzy projektu: Najlepsze dla dzieci, Bee Music – agencja PR-owa, Toyota Business Plus, Image4You, Emka Trans

Sponsorzy nagród: Vacansoleil, Farma Iluzji, Bałtowski Kompleks Turystyczny – JuraPark Bałtów

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s