Narodowe Święto Sportu dla wszystkich

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się największe sportowe wydarzenie roku – Narodowe Święto Sportu. To będą dwa dni aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji dla każdego, bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej. Niedziela to dzień biegaczy, czyli piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon, w ramach którego odbędzie się bieg na dystansie maratońskim oraz bieg OSHEE 10 km. Sobota to nowe wydarzenie – ORLEN Warsaw Games – otwarty dla wszystkich, rodzinny piknik sportowy, któremu towarzyszyć będą koncerty gwiazd i spotkania z mistrzami olimpijskimi.

OWM_fot.D.Kramski

ORLEN WARSAW MARATHON – największa impreza biegowa w Polsce

To już piąta edycja największej, najszybszej i zorganizowanej na najwyższym światowym poziomie  imprezy biegowej w kraju. Podczas czterech edycji w wydarzeniu wzięło udział już ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe wpisała się do kalendarza biegowego w Polsce.

OWM_NSS

– Co roku organizacja ORLEN Warsaw Marathon, to dla nas duże wyzwanie, ponieważ zależy nam, aby każdy, kto w nim uczestniczy, wspominał wydarzenie jak najlepiej. Zadowolenie uczestników, a przy okazji podnoszenie ich motywacji są dla nas kluczowe. Ogromne zainteresowanie zapisami cieszy i mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Tegoroczne Narodowe Święto Sportu z pewnością nie rozczaruje tych, którzy postanowią wziąć w nim udział. – podkreśla Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

OWM_MONTAZE_18_04_fot_Tomasz_MateusiakBD8U0390

Po raz kolejny zawodnicy będą mogli zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim i na 10 km. Zeszłoroczne trasy obu biegów zostały ocenione bardzo dobrze przez uczestników, dlatego w tym roku nie zostały zmienione. Są bardzo szybkie i komfortowe – optymalne do bicia życiowych rekordów.

Podczas ORLEN Warsaw Marathon odbędą się również 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, podczas których tytułu najszybszego Polaka będzie bronił ubiegłoroczny zwycięzca Artur Kozłowski.

OWM_MONTAZE_14_04_fot_Tomasz_MateusiakBD8U9924

Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbędzie się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe. Trasa maratonu przebiegać będzie przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę. Bieg OSHEE 10 km w całości wytyczony jest po prawobrzeżnej Warszawie i przebiegać będzie m.in. przez Gocław i  Saską Kępę. Meta obu biegów niezmiennie będzie usytuowana na błoniach Stadionu PGE. Narodowy.
Trasa zostanie przystosowana także do startu zawodników na wózkach typu handbike, którzy pokonają dystans półmaratoński i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów, na ul. Relaksowej.

OWM_MONTAZE_18_04_fot_Tomasz_MateusiakBD8U0857

Miasteczko Biegaczy

Na potrzeby biegaczy, ale również kibiców, na błoniach Stadionu PGE Narodowy powstanie od podstaw wyjątkowe Miasteczko Biegaczy. To na jego terenie znajdować się będą Biura Zawodów obu biegów, meta, depozyty, szatnie, masaże oraz strefy żywieniowe, w tym strefa Pasta Party. W hali Biura Zawodów odbędą się targi Expo, podczas których swoje produkty zaprezentują firmy związane ze sportem, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną. Strefa targów jest niebiletowana i dostępna dla wszystkich. Godziny otwarcia targów:
20 kwietnia (czwartek) – 14:00-20:00
21 kwietnia (piątek) – 10:00-21:00
22 kwietnia (sobota) – 09:00-21:00
23 kwietnia (niedziela) – 09:00-16:00

Biegnij i pomagaj

Tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon będzie towarzyszyć akcja charytatywna „Dar Serca dla…” organizowana przez PKN ORLEN i Fundację ORLEN – DAR SERCA. W jej ramach organizacje pozarządowe powalczą o wsparcie finansowe w łącznej kwocie 100 tys. złotych. Zostanie ona rozdzielona pomiędzy 10 z nich, które na mecie biegu maratońskiego oraz biegu OSHEE 10 km zbiorą najliczniejsze drużyny.

OWM_MONTAZE_18_04_fot_Tomasz_MateusiakBD8U0773

Program ORLEN Warsaw Marathon

08:45 Start zawodników kategorii handbike

09:00 Start biegu maratońskiego i start Biegu OSHEE 10 km

09:29 Finisz elity Biegu OSHEE 10 km

10:05 Dekoracje zwycięzców Biegu OSHEE 10 km

11:08 – 11:10 Finisz pierwszego mężczyzny w biegu maratońskim

11.28 – 11.35 Finisz pierwszej kobiety w biegu maratońskim

12:30 Dekoracje zwycięzców ORLEN Warsaw Marathon, w kategoriach: OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, 87. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie

12:45 – 13:30 Kulminacja biegaczy maratonu

13:30 Dekoracje zwycięzców kategorii handbike

15:00 Zakończenie imprezy

ORLEN WARSAW GAMES – wyzwalamy sportową energię Warszawy

– Organizując od lat ORLEN Warsaw Marathon  zauważyliśmy jak pozytywne emocje wywołuje sport, nie tylko wśród uczestników, ich kibiców, lecz także mieszkańców Warszawy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Z myślą o nich organizujemy ORLEN Warsaw Games, wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy lubią sport i ducha rywalizacji. Zapraszamy mieszkańców Warszawy do wspólnej zabawy nie tylko sportowej, lecz także muzycznej. – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

OWG_logo

Jedną z głównych atrakcji ORLEN Warsaw Games będzie Marszobieg BiegamBoLubię, organizowany wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia. Natomiast razem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki spróbujemy zarazić kilka tysięcy dzieci pasją do sportu i duchem sportowej rywalizacji w ramach zawodów Lekkoatletyka dla Każdego.

Na scenie głównej zbudowanej u podnóża Zamku Ujazdowskiego wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Natalia Nykiel, Sarsa, Mezo oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Będzie to również okazja do spotkania najlepszych sportowców z Grupy Sportowej ORLEN, m.in.: Anitą Włodarczyk, Oktawią Nowacką, Marią Andrejczyk, Piotrem Małachowskim oraz Pawłem Fajdkiem.

Program ORLEN Warsaw Games

11.00 Otwarcie ORLEN Warsaw Games / Scena koncertowa

13.00 Pokaz Slam Dunk Rafała “Lipki” Lipińskiego (StreetBall) / Strefa sportów zespołowych

14.00 Pokazowy trening Kadry Polski Ultimate (Frisbee) / Strefa lekkoatletyczna

14.05 Koncert Mezo / Scena koncertowa

14.30 Otwarcie strefy lekkoatletycznej / Strefa lekkoatletyczna

15.00 Koncert Sarsa / Scena koncertowa

16.00 Marszobieg BiegamBoLubię / Scena koncertowa

16.30 Fighty NoLimit Duel League (zawody CrossFit) / Strefa sportów siłowych

17.00 Koncert Natalia Nykiel / Scena koncertowa

18.00 Koncert Varius Manx & Kasia Stankiewicz / Scena koncertowa

19.00 Zakończenie ORLEN Warsaw Games

OWG_mapa_miasteczko

Więcej informacji dot. ORLEN Warsaw Marathon i ORLEN Warsaw Games na stronie orlenmarathon.pl

***
ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W czterech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie.

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s