FiiO X5 III odtwarzacz audio Nie z przypadku

FiiO to ścisła czołówka w świecie przenośnego audio. Firma nie goni za laurem najdroższego sprzętu, a raczej stara się dążyć do perfekcji, w tym czym jest najlepsza, a mianowicie w tworzeniu dobrze wycenionych komponentów audio. FiiO produkuje sprzęt dla użytkowników reagując na ich pomysły i życzenia. Takim właśnie produktem jest najnowszy odtwarzacz FiiO X5 III.

FiiO X5 3rd (colors)

FiiO X5 III jest prostą konsekwencją wieloletnich prac nad kolejnymi produktami. Przeglądając historię marki widzimy jak duże zaufanie ma producent do swoich produktów. Ciągle rozwijane są istniejące modele przez zmianę oprogramowania lub też powstają nowe modele będące kolejną edycją protoplasty.

FiiO X5 3rd (6)

FiiO X5 III wykorzystuje dwa najwyższej klasy przetworniki AK4490EN, osobne dla lewego i prawego kanału. Dzięki zastosowaniu dwóch układów AK4490, odpowiedzialna za redukcję zniekształceń technologia Velvet Sound (32­bitowe filtrowanie cyfrowe) działa jeszcze skuteczniej, co przekłada się na wierną reprodukcję muzyki.

FiiO X5 3rd (5)

FiiO X5 III korzysta z dwóch osobnych oscylatorów z kryształu. Jeden z nich odpowiada za sygnał o częstotliwości próbkowania DSD; 44,1; 88,2; 176,4 oraz 352,8 kHz, a drugi za częstotliwości 48, 96, 192 i 384 kHz. Dzięki takiemu podziałowi udało się znacząco zredukować tzw. jitter, poprawić dokładność zegara oraz stabilność całego układu. Co ważne, nie ma też potrzeby konwersji częstotliwości próbkowania, co mogłoby powodować degradację brzmienia.

FiiO X5 3rd (4)

W FiiO X5 III zastosowano również dwa osobne wzmacniacze operacyjne OPA1642, odpowiedzialne za filtrowanie dolnoprzepustowe, a ponadto dedykowany wzmacniacz OPA426, cechujący się wysoką mocą (300 mW przy 32 Ω). Końcowy kształt układu oraz samego brzmienia to efekt współpracy inżynierów FiiO oraz zamkniętej grupy testerów, którzy wspólnie doprowadzili do tego, że z zastosowanych w X5 komponentów wykorzystano 100% możliwości.

FiiO X5 3rd (3)

FiiO X5 III wyposażony jest w dwa wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm typu single-­ended oraz zbalansowane 2,5 mm pozwalające uzyskać jeszcze lepszy dźwięk z przystosowanych do tego typu rozwiązań słuchawek.

Po raz pierwszy w rodzinie X5 dodano też łączność bezprzewodową w formie modułów Wi-Fi 2,4 GHz oraz Bluetooth z obsługą kodeka aptX. Dzięki modułowi wifi i kontroli urządzenia pod systemem Android 5.1. mamy możliwość korzystania z uroków streamingu z takich portali jak TIDAL lub SPOTIFY. Programiści FiiO napisali zupełnie od nowa kod odpowiedzialny za sekcję audio. Przełożyło się to na lepszą jakość brzmienia oraz wyższą wydajność, a ponadto wydłużyło czas pracy na baterii o 1,5 godziny, w porównaniu z oprogramowaniem bazującym na Androidzie w wersji 4.4.

FiiO X5 3rd (2)

FiiO X5 III oferuje 32 GB pamięci wbudowanej, a do tego aż dwa sloty na karty microSD, zgodne z nośnikami o pojemności do 256 GB. Maksymalna łączna obsługiwana pojemność to zatem nawet 544 GB, co powinno okazać się wystarczające dla większości.

Dzięki obecności baterii o pojemności 3400 mAh, nowy X5 jest w stanie pracować nawet przez ponad 10 godzin. Gdy zajdzie konieczność naładowania baterii, można skorzystać z technologii szybkiego ładowania na podstawie detekcji temperatury, co pozwoli uzupełnić zapasy energii nawet w 1,5 godziny.

Untitled1

Podobnie jak X7, także i trzecia wersja X5 może pracować w dwóch trybach: Pure Music oraz Android. W tym pierwszym użytkownik może jedynie korzystać z fabrycznego odtwarzacza muzyki, dzięki czemu uzyskuje szybsze działanie urządzenia oraz jeszcze czystsze brzmienie. W trybie Android można instalować oraz uruchamiać dowolne aplikacje, co docenią bardziej zaawansowani użytkownicy.

FiiO X5 3rd (1)

Z nowego FiiO X5 III, w zależności od potrzeb użytkownika, można korzystać na wiele różnych sposobów. Po podłączeniu specjalnego przewodu, z odtwarzacza można korzystać w samochodzie w trybie In­Vehicle. Łącząc go z komputerem, jest on w stanie pracować jako karta muzyczna USB. FiiO X5 III może też pełnić rolę transportu cyfrowego ­ w takim wypadku sygnał z wyjścia cyfrowego należy doprowadzić do zewnętrznego przetwornika USB. Wreszcie, FiiO X5 III jest też zgodny ze stacją dokującą FiiO K5, co umożliwia ładowanie baterii oraz dodaje całą masę innych możliwości połączeń.

Odtwarzacz FiiO X5 III można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Cena urządzenia to 1999zl brutto.

Untitled

Do końca kwietnia 2017 roku u wybranych sprzedawców można zakupić FiiO X5 III wraz z darmowym pakietem dostępu do serwisu streamingowego TIDAL Hi-FI o wartości 120zl brutto. Przed zakupem należy sprawdzić u sprzedawcy czy jest objęty takim programem.

Ogólna charakterystyka FiiO X5 III

 • wyświetlacz 3,97″ ­ dotykowy, typu IPS o rozdzielczości 480x 800 pikseli
 • poziom zniekształceń THD+N: < 0,0009% przy 1 kHz dla wyjścia słuchawkowego
 • pasmo przenoszenia 5­ – 55 000 Hz
 • moc wyjściowa:
  >400 mW przy obciążeniu 16 Ω (przy 1 kHz)
  >240 mW przy obciążeniu 32 Ω
  >26 mW przy obciążeniu 300 Ω
 • zalecana impedancja słuchawek: 16 – ­150 Ω
 • stosunek sygnału do szumu >120 dB (dla wyjścia słuchawkowego)
 • kontrola głośności: 120­ stopniowa
 • przełącznik wzmocnienia: dwustopniowy
 • system operacyjny: Google Android 5.1.1
 • pamięć wbudowana: 32 GB (około 26 GB dostępne dla użytkownika)
 • pamięć zewnętrzna: 2 sloty na karty microSD (do 256 GB każdy)
 • łączność bezprzewodowa: Wi­Fi 2,4 GHz, Bluetooth 4.0 z aptX
 • pojemność akumulatora 3400 mAh
 • czas pracy na baterii: do 10 h;
 • czas ładowania: do 100 minut ­ przy użyciu ładowarki 12 V/1,5 A
 • wymiary 114,2 x 66,2 x 14,8 mm ciężar 186 g

Untitled2

Dystrybutor:
MIP
Działdowska 12
01-184 Warszawa
tel. (022) 424-82-54
fax. (022) 885 93 80
biuro@mip.bz

Strona produktowa
www.fiio.pl

***
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell& Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, iBasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP były w sklepach, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s