„Misja Pies” dla dobra psów

W Polsce żyje około 7 milionów psów – wierne, oddane i z wiecznie rozmerdanym ogonem, uchodzą za najlepszych przyjaciół człowieka. Często jednak przyszli właściciele nie zdają sobie sprawy ile trudu należy włożyć w wychowanie pupila, a bez właściwego postępowania z niesfornego szczeniaka może wyrosnąć psie tornado.

W programie „Misja Pies” Joanna Krupa wraz ze specjalistami, zwierzęcą behawiorystką Anetą Awtoniuk i lekarzem weterynarii Frankiem Paśko, przychodzą z pomocą rodzinom, które rozważają adopcję psa oraz opiekunom czworonogów, którzy nie do końca radzą sobie z ich wychowaniem. Dzięki inicjatorowi i sponsorowi programu – Pedigree® widzowie dowiadują się również, jak ważne jest właściwe żywienie zwierząt.

Misja Pies

W dotychczasowych odcinkach „Misji Pies” widzowie przekonali się, że odpowiednie podejście i indywidualnie dobrane sposoby postępowania z czworonogiem przynoszą pozytywne efekty. W pierwszym odcinku programu pojawiła się niesforna suczka Kama. Spacery z nią nie należały do najłatwiejszych, ale Aneta Awtoniuk, doradziła właścicielom jak nauczyć psa wracania na zawołanie. W kolejnych odcinkach poznaliśmy również Rodzynka i czteromiesięczną suczkę Zoję. Ich żywiołowy temperament wpływał na relacje między opiekunami. Zwierzęca behawiorystka wprowadziła zasady posłuszeństwa i pokazała rodzinom, jak można zorganizować czas psa nie tylko w ramach aktywności  fizycznej, ale także intelektualnej. „Misja Pies” odwiedziła także dziennikarkę Ulę Chincz, właścicielkę suczki Neli. Nela, choć urocza i przyjaźnie nastawiona do świata, miała duże tendencje do oszczekiwania gości. Na szczęście okazała się być bystrym psem i przy wsparciu behawiorystki, Ula zaczęła panować nad jej zachowaniem. „Misja Pies” kolejny raz przebiegła pomyślnie!

„Misja Pies” to pomoc nie tylko dla rodzin posiadających czworonogi. To także program dla tych, którzy dopiero planują adoptować zwierzaka. W pierwszym odcinku pojawił się szczeniak Rogal. Jego przyszła rodzina długo rozważała adopcję psa. Widzowie zobaczyli jak odpowiedzialny jest to krok i jak wiele emocji jest z nim związanych. Poznaliśmy także Kubę, który podjął decyzję o adopcji. Na poszukiwanie nowego członka rodziny udał się wraz z Joanną i Anetą do schroniska dla psów. Do domu nie wrócił sam – los uśmiechnął się do kilkumiesięcznej Toli. Kuba zyskał nowego, oddanego przyjaciela, a suczka została z radością przyjęta przez wszystkich domowników. Wyprawka od Pedigree®  pomogła Toli zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

W najbliższym odcinku „Misja Pies” odwiedzi Fifi – suczkę rasy owczarek niemiecki, w domu nazywaną Demolką. Za każdym razem gdy domownicy wracają do domu, czeka na nich prawdziwe pobojowisko. Zmotywowani do działania poprosili o pomoc specjalistkę – behawiorystkę zwierzęcą – Anetę Awtoniuk. Poznamy także Majkę, dziewczynę, która swoje życie poświęciła psom. Ma już trzech oddanych czworonożnych przyjaciół, ale myślami ciągle wraca do starszego psa, którego chciałaby adoptować. Czy jej marzenie się spełni? Odpowiedź na to i inne pytania już w najbliższym odcinku „Misji” Pies!

„Misja Pies” zostanie wyemitowana już w tę sobotę na antenie TVN o godzinie 16:25. Powtórki programu można oglądać w poniedziałki o 21:25 na antenie TVN Style oraz we wtorki o 00:05 na antenie TVN.

***
Pedigree® i psy

Dla marki Pedigree® potrzeby psów są najważniejsze. Jesteśmy im wdzięczni za to, ile dobrego nam dają, począwszy od zapewnienia towarzystwa, po pozytywny wpływ na nasze zdrowie i rozwój. Jako lider wśród marek karmy dla psów, Pedigree® ma możliwość wpływania na życie czworonogów bardziej niż jakakolwiek inna marka na świecie. Dlatego robimy wszystko, co możemy, aby czynić ich życie lepszym:
– począwszy od zaangażowania w zrozumienie psów oraz ich potrzeb,
– poprzez tworzenie kompletnej i zbilansowanej karmy dla psów dostarczającej im wszystkich niezbędnych wartości odżywczych tak, aby były zdrowe i pełne sił,
– aż po pomoc dla psów w potrzebie znajdujących się w schroniskach m.in. poprzez platformę Psadoptuj czy przekazywanie karmy schroniskom.

Informacje o Mars w Polsce

Mars od 1992 roku regularnie inwestuje się w Polsce i przyczynia się do rozwoju kraju jako odpowiedzialny obywatel, sąsiad, pracodawca i partner biznesowy. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce, Mars zatrudnia ponad 2600 Współpracowników (tak firma nazywa swoich pracowników, podkreślając w ten sposób ich wkład w rozwój firmy).

Mars w Polsce to:
– 3 spółki: Mars Polska, Wrigley Poland i Royal Canin Polska,
– 7 lokalizacji: Janaszówek, Niepołomice k. Krakowa, Poznań (3 lokalizacje), Sochaczew, Warszawa,
– 5 fabryk: 3 fabryki karm, fabryka czekolady, fabryka gum do żucia i cukierków,
– 5 segmentów: wyroby czekoladowe, karmy dla zwierząt, gumy do żucia i cukierki, dania gotowe, usługi wspólne, kluczowe marki: M&M’S®, ORBIT®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, SKITTLES®, SNICKERS®, TWIX®, UNCLE BEN’S®, WHISKAS®, WINTERFRESH®.

Więcej informacji o Mars w Polsce na stronie www.mars.pl

Informacje o Mars, Incorporated

Firma Mars Incorporated jest prywatnym, rodzinnym biznesem z ponad stuletnią historią i jednymi z najbardziej uwielbianych marek na świecie, takimi jak M&M’S®, PEDIGREE®, ORBIT® i UNCLE BEN’S®. Firma Mars z siedzibą w McLean w stanie Virginia, generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 33 mld USD z działalności w sześciu segmentach biznesowych – Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks, Symbioscience. Pięć Zasad firmy Mars: Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność oraz Wolność codziennie łączy ponad 80 000 Współpracowników Marsa w 78 krajach, którzy tworzą relacje z interesariuszami i budują wzrost, z którego jako firma jesteśmy dumni. Więcej na mars.com

fot. materiał prasowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s