Wszystko jest zmianą

Transform – to hasło przewodnie tegorocznej edycji wyjątkowych warsztatów Interprint Furniture Days, które odbyły się podczas marcowych targów arena DESIGN w Poznaniu. To jednocześnie słowo – klucz podsumowujące najważniejsze aktualne trendy wzornicze na świecie. Jakie?

 Furniture Days Interprint

Żyjemy w świecie transformacji, gdzie zmiana jest nie tylko jednym z wielu zjawisk, ale jest wartością samą w sobie, nadrzędną i wszystko ogarniającą. Jest jedynym pewnikiem w świecie, gdzie rzeczy przekształcają się tak szybko, że coraz częściej mamy wrażenie nie nadążania za nimi. Jakie są wymiary współczesnej transformacji i jak przekładają się one na wzornictwo?

Furniture Days Interprint (2)

Odpowiedzi na to pytanie można było usłyszeć podczas Interprint Furniture Days – wyjątkowych warsztatów, które odbyły się podczas tegorocznych, poznańskich targów arena DESIGN. Podczas kilku spotkań zorganizowanych na stoisku firmy w hali nr 5, prowadzący przedstawili zgromadzonym gościom najważniejsze mega trendy współczesnego świata, a także pokazali jak przekładają się one na to jak żyjemy, na to co nas otacza i jak to coś wygląda. Warsztaty prowadził Maurizio Burrato, który na co dzień pracuje w dziale Design Development Interprint.

Furniture Days Interprint (3)

Cztery wielkie zmiany

Podczas Furniture Days, wśród czynników determinujących zmianę we współczesnym świecie wymienione zostały cztery główne procesy:

– dematerializacja ujawniająca się głównie jako nieustająca digitalizacja (de/materialised),

– wyrażający zgodę na inność i wyjście poza schematy głęboki nonkonformizm (non-conform),

– kooperacja we wszystkich dziedzinach życia – prywatnego i zawodowego (co-everything),

– a także przemiany społeczne, które wychodzą poza wszelkie ramy i granice – starzenie się społeczeństw, megamiasta, indywidualne kształtowanie własnej przestrzeni – tej materialnej i symbolicznej (un_limited)

Furniture Days Interprint (4)

Każdy z tych mega trendów odbija swoje wyraźne piętno na tym, jak wygląda nasze otoczenie – aranżacje wnętrz, meble, a nawet sposób wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Ślady te zobaczyć można w wielu punktach i obszarach świata, który nas otacza. O ile tylko – dobrze i uważnie się mu przyjrzymy.

Sześć wyjątkowych dekorów

Uczestnicy spotkania, a także wszyscy odwiedzający stoisko nr 36 podczas arena DESIGN, mieli również okazję zobaczyć i przyjrzeć się z bliska najnowszym dekorom Interprint. Nie zabrakło wśród nich wzorów fantazyjnych i niezwykle ciekawej palety unikolorów. Ale jak zwykle, największą ciekawość wzbudziła legendarna już kolekcja „Six Pack 2017”.

Furniture Days Interprint (5)

„Skazana na sukces” szósta obejmuje w tym roku aż trzy wzory inspirowane dębiną, które jeszcze raz udowadniają jak wiele różnorodnych obliczy może mieć to drewno. Przeciwwagę stanowią spokojne, zrównoważone i eleganckie rysunki orzecha i kasztanu, a także fascynujący, dynamiczny szary marmur.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s