PŁYTA ROCKU ANTYRADIA 2016 – rockowa gala w Stodole

Porywające koncerty T.Love i July Talk, gwiazdy sceny i show-biznesu oraz niespodzianka od Metalliki –  tak wyglądało rockowe wydarzenie sezonu w warszawskiej Stodole.

Dla fanów mocnych brzmień to był wyjątkowy rok i taka też była gala 11. edycji plebiscytu „Płyta Rocku Antyradia”. W czwartek Stodoła zamieniła się w rockowe królestwo, w którym główne role grały gwiazdy sceny m.in. Adam Nergal Darski, Perfect, Odział Zamknięty, Big Cyc. Na ściance błyszczały m.in. Natalia Siwiec, Karolina Gilon, Dominika Zasiewska czyli słynna wodzianka u Kuby Wojewódzkiego.

„Płyta Rocku Antyradia” to jedna z nielicznych w Polsce nagród przyznawanych przez słuchaczy. Fani muzyki rockowej w internetowym głosowaniu wybrali już największe gwiazdy 2016 r. W plebiscycie triumfował zespół Metallica, który wygrał aż trzy statuetki. W imieniu zespołu za wyróżnienie podziękował gitarzysta Robert Trujillo, w nagraniu przygotowanym specjalnie dla fanów Antyradia. Z polskich wykonawców największym wygranym jest KULT, który zdobył dwie nagrody: Zespół oraz Płyta Rocku.

Na scenie show dał prowadzący galę Krzysztof Skiba. Znany z ciętego dowcipu lider Big Cyc nie oszczędzał nikogo – żartował z dziennikarzami i z publicznością, oberwało się także politykom. – Jesteśmy już poza anteną, a zaraz będziemy poza społeczeństwem – mówił na scenie po zakończeniu transmisji z gali na antenie radia.

Świetne występy dały też gwiazdy wieczoru. Publiczność w Stodole rozgrzał zespół Strażacy, potem temperaturę jeszcze podnieśli Kanadyjczycy z July Talk pokazując, dlaczego uchodzą za jedną z najzdolniejszych młodych kapel na świecie. Na koniec rockowa energia wybrzmiała w koncert klasyków polskiego rocka z T.Love.

Wiele działo się także poza sceną. Słuchacze i goście Antyradia mogli m.in. zrobić sobie zdjęcia rentgenowskie nawiązujący do kampanii „We mnie jest rock” i wcielić się gwiazdę rocka grając w Guitar Hero i Air Guitar.

Lista zwycięzców:
Płyta Rocku – Polska: KULT „Wstyd”
Płyta Rocku – Zagranica: Metallica “Hardwired… to Self-Destruct”
Zespół Rocku – Polska: KULT
Zespół Rocku – Zagranica: Metallica
Wokalistka Rocku – Polska: Katarzyna Nosowska
Wokalistka Rocku – Zagranica: Amy Lee
Wokalista Rocku – Polska: Paweł „Drak” Grzegorczyk
Wokalista Rocku – Zagranica: James Hetfield

***
Informacje o Antyradiu:

Antyradio to największa i najdłużej istniejąca rockowa sieć radiowa w Polsce. Rozgłośnia powstała w 2005 roku w wyniku połączenia Radia 94 (Warszawa) z Radiem Flash (Katowice). Nazwa Antyradio to kwintesencja rock and rollowego stylu życia. Słynie z oryginalnego,  bezkompromisowego spojrzenia na rzeczywistość. Antyradio to stacja dla – wszystkich nie poddających się masowej popkulturze, chodzących własnymi ścieżkami i lubiących odważnie patrzeć prawdzie w oczy. Rozgłośnia wprowadziła na rynek wiele z kontrowersyjnych audycji i silnych osobowości. Od sierpnia 2007 roku wchodzi w skład\ Grupy Eurozet. Obecnie można ją usłyszeć w Bielsku-Białej, Gdańsku, Gdyni, Jemiołowie, Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze, na Śląsku i w Warszawie. Od października 2014 roku we współpracy z redakcją Antyradia powstaje rockowy serwis tematyczny www.antyradio.pl.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s