Premiera klipu ‚Jedz to!’ grupy Carrion

Zespół Carrion prezentuje swój najnowszy singiel pod tytułem „Jedz to!”. Tradycyjnie dostajemy tutaj dawkę energetycznego, ciężkiego rocka z melodyjnym refrenem. Słowa utworu w dosadny sposób ironizują zjawisko nadmiernej konsumpcji, występującej w wielu postaciach we współczesnym świecie. Przesłanie dodatkowo podkreśla teledysk, w który w bezkompromisowy sposób obnażone są przykłady przejawu tego zjawiska.

carrion

Pomysł na wideoklip do utworu „Jedz to!” powstał spontanicznie w zespołowym busie podczas podróży na jeden z koncertów – wspomina Dariusz „VanChesco” Wancerz, który gra na instrumentach klawiszowych. Dyskutowaliśmy o tym, co Hans chciał przenieść w tekście utworu. O tym, że w każdej dziedzinie życia mamy dziś wszystkiego zbyt dużo. Zalewa nas potok informacji, mamy nadprodukcję wszystkiego, a zwłaszcza żywności, która często jest marnotrawiona, itd. A wszystko to jest napędzane przez jedną tylko rzecz: chciwość. Doszliśmy do wniosku, że przekłada się to na bardzo wiele aspektów współczesnego życia. Stąd też pojawiają się tam takie postaci, jak:

– polityk, który „przyswaja” w dość dosłowny sposób tony informacji,

– ksiądz wyłudzający majątki zasłaniając się wiarą,

– maniak sieci społecznościowych, uzależniony od rozprzestrzeniania nieistotnych informacji na swój temat,

– typowy „polski Janusz”, chcący wzbogacić się na cwaniactwie i złodziejstwie,

– i wreszcie dosłowny „ćpun”, uzależniony od wszystkiego, co możliwe.

Takie nasycanie się ponad stan w tym samym momencie, kiedy tuż pod nosem mamy ludzi głodujących, to taki mały „koniec świata”. Dlatego jako ostateczny symbol posłużył tu obraz „Ostatniej Wieczerzy”, ale w żadnym wypadku nie dlatego, żeby go w jakiś sposób skompromitować. Chodzi raczej o kluczowe słowo „Ostatnia”, bo takie symboliczne „obżarstwo” w każdym aspekcie życia, to zazwyczaj początek końca cywilizacji, czego dowody można znaleźć w większości antycznych społeczności.

Teledysk obejrzycie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=frwgBYsRtmI

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s