„Rozkłady jazdy” – udany odjazd ze stacji Kamienica

Za nami premiera spektaklu „Rozkłady jazdy” Petra Zelenki w reżyserii Adam Biernackiego. Uroczysta gala odbyła się 8 marca 2017 r. w Teatrze Kamienica.

– Po to powstał Teatr Kamienica, po to powstała Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych ATUT – żeby wspierać projekty takie, jak ten. Mamy tu do czynienia z bardzo dobrze zrobionym teatrem – mówi o spektaklu „Rozkłady jazdy” Emilian Kamiński, założyciel i dyrektor naczelny Teatru Kamienica.

Rozkłady jazdy_1_fot. Łukasz Ślusarczyk

„Rozkłady jazdy” do niezwykły mariaż klasycznej brytyjskiej farsy i nostalgicznego, unikalnego stylu czeskiego dramaturga i reżysera, Petra Zelenki. – To połączenie pozwala nam „odpiąć wrotki”, bo wszelkie chwyty graniczące z żenadą, typowe dla kiepskiej farsy, mogą zostać natychmiast wzięte w nawias, dzięki przeplatającym je scenom kameralnym i intymnym. I odwrotnie, międzyludzkie relacje przekłuwane zostają przez absurdy farsowego stylu – jak w życiu – mówi reżyser spektaklu Adam Biernacki. – To wspaniała zabawa zarówno dla reżysera, aktorów i widzów. A w dodatku jeśli ma się do czynienia z tak zdolnymi i pełnymi trzech „e”: energii, emocji i entuzjazmu aktorami jak Hania Konarowska i Sebastian Cybulski – praca nad sztuką Zelenki staje się również czystą przyjemnością.

Rozkłady jazdy_2_fot. Łukasz Ślusarczyk

W „Rozkładach jazdy” bohaterowie mierzą się z typowym koszmarem aktora, czyli „nie wiem co gram, kogo gram, gdzie gram – radź sobie sam”. Okazuje się bowiem, że zostają na scenie sami, podczas gdy sztuka jest rozpisana na siedmioro aktorów. – Na szczęście wszystko zostało pięknie ujęte i rozpisane przez Zelenkę, który ma niebywałego nosa i wyczucie – przekonuje Sebastian Cybulski, wcielający się w postać Aktora, Stephena, Barneya i Jo.

Hanna Konarowska, czyli Aktorka, Jo, Bee i Sasza: – Skomplikowana sytuacja głównych bohaterów to pretekst do opowiedzenia o ludziach, ich pragnieniach, o tym, co nas w życiu śmieszy albo smuci. W tym spektaklu możemy przejrzeć sami siebie.

Rozkłady jazdy_3_fot. Łukasz Ślusarczyk

Honorowym Patronem Spektaklu jest Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie Jakuba Karfík. Partnerami Spektaklu są: Wydawnictwo Wielka Litera, Fundacja Wyspa Kultury, Risk. Made in Warsaw oraz Szkoła Aktorska Machulskich. Patronat medialny objęło radio Muzo FM.

„Rozkłady jazdy”
Autor: Petr Zelenka, Michael Frayn
Reżyseria: Adam Biernacki
Tytuł orygialny: ODJEZDY VLAKŮ (PETR ZELENKA)
Na podstawie sztuki: CHIŃCZYCY/CHINAMEN (MICHAEL FRAYN)
Przekład: Krystyna Krauze
Scenografia: Adam Biernacki
Kostiumy: Risk. Made in Warsaw
Występują: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski

Rozklady_Jazdy

Prawa autorskie do sztuki „Rozkłady jazdy” reprezentuje w Polsce Agencja ADiT za zgodą ©Michael Frayn c/o United Agents LLP, England oraz ©Petr Zelenka  c/o  Aura-Pont s.r.o., Prague, Czech Republic.

Więcej informacji o spektaklu, repertuarze i biletach:
http://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/90/rozklady-jazdy

fot. Łukasz Ślusarczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s