Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori – dziś premiera płyty!

Nowy album Czesław Śpiewa już od dziś w sprzedaży! Krążek „Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori” powstał we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych. Utworu pilotującego album, „Mam Trzy Latka”, można posłuchać tutaj:

https://youtu.be/W3jEG2T6upI

image006

– Długi czas rozmawialiśmy w zespole Czesław Śpiewa o inspiracjach muzyką klasyczną. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze światy, wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasyczniej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa!- opowiada Czesław Mozil.

Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

image001

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do „znanych i lubianych” wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”. A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski – kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.

Lista utworów:
Mam Trzy Latka
Na Straganie
Kłamczucha
Polak Mały
Na Wyspie Bergamocie
Kaczka Polaczka
Lokomotywa
Wlazł Kotek
Pokłóciły się zwierzaki

instrumentalne:
Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach)
Jesień ( A. Vivaldi )

Trasa koncertowa:
Trasa Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori
8.03 Swarzędz
9.03 Sztum
10.03 Szczecinek
11.03 Żary
12.03 Bielawa
30.03 Przeźmierowo
31.03 Kędzierzyn Koźle
1.04 Kalisz
2.04 Toruń

Trasa Czesław Śpiewa
18.03 Zabrze
19.03 Chełm
20.03 Wodzisław Śląski
21.03 Gniezno
22.03 Zamość
23.03 Przemyśl
24.03 Rzeszów
25.03 Gomunice
26.03 Kobylnica

Album „Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori” można nabyć pod poniższym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,26533.htm

fot. Maciej Hładki/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s