Rodem z gór – dąb Ladin

Rustykalność to już za mało. W poszukiwaniu autentyczności i istoty rzeczy, staramy się odwzorować coraz to nowsze działania sił natury. Otaczać się nimi, tak by żyjąc w świecie zaawansowanej technologii i ucywilizowania oddzielającego nas od nas samych – nie stracić z oczu tego co ważne. Dekor Ladin to propozycja dla tych, którzy szukają rzeczy niedotkniętych ręką człowieka.

ladin-interprint-5

Lata popularności trendu rustykalnego we wzornictwie papierów dekoracyjnych (i szeroko rozumianej aranżacji wnętrz) przyzwyczaił nas do obecności śladów działania natury. Pęknięcia i głębokie sęki, charakterystyczne wyblaknięcia typowe dla drewna długo poddawanego ekspozycji słonecznej, ślady po szkodnikach i pracy drwali, rzazy, rysy, skazy – to wszystko można było zobaczyć na wielu rysunkach. Ale jeszcze nigdy patrząc na dekor, nie można było odnieść wrażenia tak pierwotnego, niedotkniętego palcem cywilizacji dziewiczego piękna.

ladin-interprint-4

Ladin – nowy rysunek dębiny Interprint już przy pierwszym spojrzeniu uderza nieokrzesaniem. Techniki paskowania i szczotkowania, pozwoliły uzyskać efekt, na jaki natura pracuje długie dekady. Szorstka, chropowata powierzchnia pokazuje jak bardzo drewno może zmienić się pod wpływem wody, wiatru i słońca. Jak destrukcyjna, ale i jak budująca jest to siła. Bo w dekorze tym nie ma nawet cienia słabości. Na wskroś surowy przywodzi na myśl niezdobyte górskie szczyt porośnięte nieprzebytymi puszczami; krystaliczne powietrze, ciepło płomienie tańczących na ognisku.

ladin-interprint-7

Paradoksalnie, ten nieposkromiony rysunek dębiny świetnie odnajduje się w aranżacjach kameralnych i… przytulnych. W salonach – w połączeniu z metalem, betonem i szkłem stworzy idealny plan dla miękkich, komfortowych dodatków. W kuchniach wyeksponuje czyste formy ceramiki. W sypialniach – zachęci do odpoczynku i sennych marzeń, które zabiorą nas tam gdzieś, daleko…

ladin-interprint-6

www.interprint.com

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s