Spektakl „PŁYŃ”26 i 27 lutego w stołecznej Stodole

Spektakl z muzyką na żywo, artyści wizualni, aktorzy i muzycy na jednej scenie, trzech reżyserów i totalna wolność artystyczna. Projekt „PŁYŃ” Romy Gąsiorowskiej i Piotra Roguckiego już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła.

„PŁYŃ” to spektakl muzyczny, w którym na jednej scenie spotkają się: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer i Agata Kulesza. Projekt powstał na podstawie tekstu i muzyki z albumu „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, w którym aktorzy śpiewają na żywo utwory z płyty i opowiadają – za pomocą swoich postaci – o miłości, tęsknotach, niespełnieniu.

Główny bohater, Śliwa (w tej roli Tomek Schuchardt) jest niespełnionym artystą, pracującym na emigracji jako hydraulik. Jego frustracja urasta w nim na tyle, że staje się niebezpieczna dla niego i innych. „PŁYŃ” to otwarta forma i wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych, w której spotkali się artyści z różnych dziedzin sztuki. Twórcy biorący udział w projekcie przez cały czas mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami.

– W spektaklu wykorzystujemy video jako scenografię, co dostarcza dodatkowej wartości naszej opowieści. Dzisiejszy świat jest przesiąknięty tą formą. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu natomiast dodaje profesjonalnej koncertowej warstwy. To wydarzenie dla koneserów muzyki oraz dla lubiących teatr otwartych głów – zdradza reżyserka „PŁYŃ”, Roma Gąsiorowska.

Reżyseria: Roma Gąsiorowska, Pia Partum, Wojtek Urbański
Obsada: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer, Agata Kulesza na video-art  oraz zespół muzyków (Ola Rzepka, Adam Marszałkowski, Marcin Kobza, Marcin Ritter)
Scenariusz i teksty: Piotr Rogucki
Scenografia: Roma Gąsiorowska, Michał Bojara, Tomasz Sierotko
Kostiumy: Flora Kamusińska, Roma Gąsiorowska, Paulina Ptasznik
Światło: Tomasz Sierotko

26 lutego, godz. 20: 30 // PRAPREMIERA
27 lutego, godz. 20:30 // PREMIERA
Bilety od 79 zł do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz w serwisie www.ebilet.pl
Więcej informacji: www.w-arte.pl i facebook.com/events/1829751130634629/

plyn-plakat

fot. materiały prasowe/fot. Rafał Kudyba, Paradox Media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s