Jak powstają buty? – za kulisami marki Badura

Sztuka tworzenia wysokiej jakości butów oraz kunszt wykonania to cechy wyróżniające polską markę Badura. Firma, założona w 1979 roku przez pana Zdzisława Badurę, od początku istnienia kultywuje przywiązanie do tradycji obuwniczych. Dlatego, mimo posiadania największej fabryki w Polsce, część kolekcji Badury w dalszym ciągu wykonywana jest w procesie hand-made.

Tradycje obuwnicze i czerpanie z wiedzy przekazywanej od 1979 roku wyznaczają kierunek, w którym rozwija się marka. W ciągu niecałych 40 lat niewielki zakład szewski, założony przez pana Zdzisława Badurę, zamienił się w prężnie prosperującą firmę z ponad pięćdziesięcioma punktami sprzedaży i największą fabryką obuwniczą w Polsce. Mimo że fabryka marki jest zaopatrzona w najlepszy sprzęt i nowoczesne technologie, Badura stawia przede wszystkim na wiedzę i doświadczenie rzemieślników, którzy dbają o każdy szczegół podczas produkcji kolekcji. Część modeli wyróżnia połączenie podeszwy z cholewką za pomocą ręcznego szycia. Ręczne wykonanie obuwia widoczne jest przede wszystkim w modelach uszytych ze skóry crust, czyli skóry licowej, przeznaczonej do ręcznego barwienia. W procesie hand made, skóra crust jest najpierw farbowana poprzez wcieranie barwnika, następnie przypalana i wykończona woskiem, co sprawia, że każda para butów jest niepowtarzalna. W produkcji Badura wykorzystuje wysokiej jakości skórzane podeszwy oraz najlepsze włoskie skóry,  m.in miękką, bydlęcą skórę sauvage, szlachetną kozią skórę, przeznaczoną do produkcji czółenek, oraz ręcznie farbowaną skórę crust.

W filmie zrealizowanym przez markę Badura można zobaczyć cały proces produkcji butów. W duchu past-modern zaprezentowano krótką historię ręcznego tworzenia obuwia oraz współczesnej produkcji przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Film można obejrzeć tutaj.

Marka Badura harmonijnie łączy tradycyjne rzemiosło ze współczesnym designem. Widać to przede wszystkim w projektach butów, ale również w oryginalnym sygnecie marki. B i Z – te dwie litery to ukłon w stronę dziedzictwa firmy i sztuki tworzenia wyjątkowych butów, zapoczątkowanej przez Pana Zdzisława Badurę. Buty Badury charakteryzują się najwyższą jakością i precyzją wykonania, a jednocześnie oddają modowy i współczesny profil marki, dzięki czemu stanowią propozycję dla tych, którzy cenią nie tylko jakość, ale i formę oraz styl.

Nowoczesne podejście do projektowania w duchu najnowszych trendów odzwierciedlają też kolaboracje z projektantami. Badura jako jedna z niewielu marek obuwniczych w Polsce daje możliwość stworzenia butów zgodnych z wizją projektantów i dopełnienia looków z kolekcji. Współpraca Badury z marką Bizuu zaowocowała kapsułową kolekcją welurowych czółenek, stworzoną według projektu Bizuu w oparciu o najwyższej jakości komponenty marki Badura. W planach są również kolejne kolaboracje z polskimi twórcami.

Dualność marki Badura została również podkreślona dzięki wyjątkowej współpracy z Anetą Kręglicką, która uosabia cenione przez markę wartości – elegancję, klasę i ponadczasowość. Kolekcja Badura Icons, zaprojektowana przez ambasadorkę marki, to kwintesencja stylu i najwyższej jakości.

***
BADURA – o marce

Najwyższa jakość użytych materiałów, wzornictwo wpisujące się w najnowsze trendy modowe oraz dbałość o perfekcyjne wykonanie, to tylko niektóre cechy, charakteryzujące produkty BADURA.  Klientki marki doceniają zmysłowość, elegancję i charakterystyczne dla marek premium rozwiązania.

Pasja tworzenia i chęć dostarczania ludziom produktów, które pozwalają się wyróżnić, dają radość, a do tego zapewniają wygodę – to wszystko przyświecało założycielowi marki BADURA, kiedy otwierał niewielki warsztat rzemieślniczy w 1979 roku. Mimo upływu czasu, te wartości nadal są żywe i determinują właścicieli marki do ciągłego rozwoju firmy. Dzięki temu miliony osób doceniły już zalety produktów BADURA.

Ponadprzeciętna wygoda użytkowania i niepowtarzalny styl butów BADURA decydują o przywiązaniu klientów do marki.

BADURA – bo styl zaczyna się od butów.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s