Nowhere…can be somewhere

W kontraście do koncepcji poprzedniej kolekcji – „domu”, Parfois zachęca nas teraz do opuszczenia strefy komfortu i zaakceptowania zmiany, która czeka na nas tuż za rogiem.

Zakładając, że „nic” może stać się wszystkim, a w każdej chwili mieści się wiele możliwości, PARFOIS przedstawia nam swoje propozycje na sezon Wiosna/Lato 2017. Kolekcja żyje przede wszystkim inspiracjami zaczerpniętymi z motywów natury, w których współistnieją obok siebie minimalistyczny i romantyczny look.

Tłem kampanii PARFOIS WL 2017 z udziałem włoskiej modelki Chiary Celsie, przedstawionej w obiektywie argentyńskiego fotografa Rodrigo Carmuegi, jest pusty basen znajdujący się obok plaży na północy Portugalii, będący nawiązaniem do niczego. W atmosferze paradoksu, prawdopodobnej wyłącznie w naszej wyobraźni, scenografia kampanii przenosi nas do świata snów, do miejsca, które może być zarówno symbolem jak i rzeczywistością.

Tym samym, w wybudowanym w 1942 roku basenie miejskim w Espinho o powierzchni 1005m3 powstała kampania marki, stając się idealną scenografią dla nowej kolekcji. Wyróżniająca się motywami natury z dzikimi i botanicznymi wpływami, jak choćby tygrysów, kwiatów czy ptaków, kolekcja narodziła się przede wszystkim dzięki inspiracji latami 50., 60. i 70., w których dominowały wyraziste barwy, takie jak néons, denim czy vichy.

Color blocking, kolory ziemi i żywe barwy tworzą paletę, która przenosi nas wprost do gorących letnich dni. Kolekcja wyróżnia się wszechstronnym wykorzystaniem materiałów i detali, takich jak dżins, patchwork, elementy metaliczne, hafty inspirowane zwierzętami, koronki i piki, które kontrastują z letnimi i naturalnymi materiałami, takimi jak słoma, rafia czy plecionki.

PARFOIS prezentuje nam kolekcję stworzoną z myślą o odważnych, wolnych kobietach, które żyją chwilą, ciesząc się każdą sekundą, i witają zmiany jak dawno niewidzianą przyjaciółkę, zawsze gotowe na niespodzianki. Ta kolekcja to prawdziwa deklaracja niezależności, którą każdy ma w sobie.

Ponieważ w każdym miejscu, w każdej osobie lub w każdej chwili może zaistnieć magia, a to, co pozornie wydaje się bez znaczenia, może stać się nadzwyczajne.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s