Otwarcie nowej przestrzeni artystyczno-edukacyjnej W-arte!

W-arte! Open Art Space otwiera nowe miejsce na mapie kulturalnej stolicy. Projekt platformy arystyczno-edukacyjnej, którego pomysłodawczynią jest Roma Gąsiorowska, będzie realizowany m.in. w  przestrzeni W-arte! Łowicka 56/3, gdzie znajduje się domowa scena działań artystycznych i kawiarnia.  W  miejscu powstaje również nietypowy concept store z modą, designem i artbookami.

otwarcie-_w_arte_lowicka_ewa_doroszenko

Pierwszym wydarzeniem otwarcia będzie spotkanie z twórcami klipu Buslava w reżyserii Dawida ogrodnika, które odbędzie się 1-ego lutego w siedzibie W-arte! Natomiast w piątek (03.02.) publiczność będzie miała okazję podejrzeć proces powstawania instalacji malarskiej Ewy Doroszenko. Praca, w której pojawią się także elementy wydruków cyfrowych, zostanie wykonana na powierzchni ścian i stworzy przestrzenną formę. W programie wydarzenia znajduje się również prezentacja wybranych fotografii laureata World Press Photo – Filipa Ćwika. W  przestrzeni W-arte! Łowicka 56/3 zobaczymy prace z eseju fotograficznego „inside/outside” oraz z cyklu „12  twarzy/faces”. Wieczór otwarcia zakończy się koncertem domowym młodego talentu Daniela Spaleniaka, którego muzyka znalazła się w amerykańskich serialach jak „The Path”, „Shut Eye”, czy w popularnej produkcji „Elementary”.

Pomysł powstania W-arte! Open Art Space rozwijałam konsekwentnie od wielu lat. Początkowo były to moje działania i inicjatywy w środowisku warszawskich artystów i  twórców, współpraca z ludźmi o niesamowitym potencjale twórczym. Nasze działania do  dziś pozostają pionierskie na  wielu polach kultury. Doświadczenia te i  inspiracje rezonują w  nowej formie – w W-arte! oraz w  przestrzeni W-arte! Łowicka 56/3, gdzie sztukę i edukację łączymy z biznesem – mówi założycielka Roma Gąsiorowska.

zin_w_arte_od_heklastudio_s

Otwarcie W-arte! Łowicka 56/3
piątek, 3 lutego 2017,
od godz. 17:00.
adres: W-arte! Open Art Space, Łowicka 56/3

 ***

W-arte! to platforma artystyczno-edukacyjna dedykowana sztuce i biznesowi, która powstała z inicjatywy Romy Gąsiorowskiej. W-arte! działa w ramach trzech przenikających się stref:

Art Biznes – najbardziej eklektyczna strefa prezentuje efekty współpracy artystów wielu dziedzin, proponuje warsztaty edukacyjne dedykowane biznesowi i profesjonalistom.

Art Edu – autorski program edukowania poprzez praktykę, zabawę i spotkania z profesjonalistami różnych kategorii, rozwijany we współpracy z innymi instytucjami naukowymi.

Art Store – najbardziej estetyczna część W-arte! – concept store i kawiarnia artystyczna prezentują unikatowy design, grafikę, artystyczne serie wydawnicze, modę, wzornictwo, a także art branding.

W-arte! Łowicka 56/3 to miejsce, które działa w ramach W-arte! Open Art Space – platformy artystyczno-edukacyjnej Romy Gąsiorowskiej. Znajdziecie tu domową scenę działań artystycznych, kawiarnię, przestrzeń, w której powstaje nietypowy concept store z modą, designem i artbookami. Program artystyczno-edukacyjny W-arte! Open Art Space realizowany jest w przestrzeni W-arte! Łowicka 56/3 oraz w różnych miejscach na terenie Warszawy pod szyldem W-arte! na mieście.

Więcej informacji: www.w-arte.pl

Program wydarzenia otwarcia W-arte! Łowicka 56/3

1 lutego 2017 – Spotkanie z twórcami klipu Buslava w reżyserii Dawida Ogrodnika – PREMIERA klipu „Tysiąc”

godz. 20:30, W-arte! Łowicka 56/3

„Granica jest dalej niż myślisz” – tym enigmatycznym hasłem zapowiadamy premierę klipu „Tysiąc”, trzeciego singla z debiutanckiego albumu Buslava. Jaki związek z obrazem ujawniają te słowa?

Podczas pierwszego publicznego pokazu materiału wideo wspólnie z jego twórcami zastanowimy się nad znaczeniem i zmianami formy wideoklipu. W otwartej rozmowie z Buslavem i Dawidem Ogrodnikiem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy wideoklip może być czymś więcej niż tylko estetyczną oprawą wizualną do utworu muzycznego? W jakich sytuacjach stanowi on soczewkę przemian społecznych i kulturowych? Porozmawiamy także o produkcji i współpracy muzyka z reżyserem, a także o przenoszeniu doświadczenia z jednej dziedziny twórczej do kolejnej.

Spotkanie z Buslavem i Dawidem Ogrodnikiem poprowadzi Weronika Lewandowska, kulturoznawczyni, badaczka nowych mediów i przemian w tworzeniu opowieści audiowizualnych.

Dokumentacja spotkania ukaże się w wersji autorskich podkastów W-arte! publikowanych na stronie http://www.w-arte.pl.

3 lutego 2017 – Otwarcie W-arte! Łowicka 56/3

godz. 17:00, W-arte! Łowicka 56/3

instalacja malarska / wystawa fotografii / koncert domowy

Zapraszamy na otwarcie naszej kameralnej przestrzeni ukrytej w mokotowskiej kamienicy. Tego dnia podejrzycie proces powstawania instalacji malarskiej Ewy Doroszenko; zobaczycie wystawę wybranych fotografii laureata World Press Photo Filipa Ćwika; w domowej atmosferze posłuchacie koncertu młodego talentu Daniela Spaleniaka, którego muzyka znalazła się w amerykańskich serialach jak „The Path”, „Shut Eye”, czy w popularnej produkcji „Elementary”.

Instalacja malarska „Daily virtuality” Ewy Doroszenko
od godz.17:00

Otwarty dla publiczności proces realizacji instalacji malarskiej w siedzibie W-arte! jest aktywnym działaniem wobec przestrzeni. Ewa Doroszenko tworzy rozrastającą się kompozycję opierającą się na przetworzeniu mechanicznej struktury. Zafascynowana zagadnieniami współczesności, kreuje sytuację wizualną sytuującą się pomiędzy malarstwem a cyfrowymi technologiami obrazowania. Używając charakterystycznych dla swoich działań geometrycznych form, wydruków oraz czerni, artystka tworzy otoczenie, w którym dominuje kontrolowany przypadek.

Ewa Doroszenko – artystka wizualna, doktor sztuk plastycznych. Dla jej praktyki twórczej charakterystyczna jest integracja różnych mediów, przejawiająca się w konstruowanych przez nią instalacjach, również w przestrzeni wirtualnej. Beneficjentka programów rezydencyjnych: Atelierhaus Salzamt Linz (AU), The Island – Resignified, Lefkada (GR), Kunstnarhuset Messen, Ålvik (NO), Hangar Barcelona (ES), Fondazione Del Bianco, Florencja (IT). Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wystawa fotografii Filipa Ćwika
od godz.17:00

Prezentujemy wybrane prace Filipa Ćwika z jego eseju fotograficznego „inside/outside” i z cyklu „12 twarzy/faces”.
„inside/outside” to obrazy, których tematem jest powódź. Atak żywiołu, który we współczesnym odczarowanym świecie nie przywołuje zachowań rytualnych, sytuując uczestników między chaosem i lękiem. Ćwik nie pokazuje ludzi. Przeciwnie – buduje obraz wszechogarniającej ciszy, dziwnie nieokreślonego spokoju w świecie abstrakcyjnych, groteskowo-rzeźbiarskich form, pozostałości ludzkiej egzystencji. Wnętrza tworzą specyficzną scenografię, której estetyka przywołuje w pamięci Judith Turner.
„12 twarzy/faces„ to historie okrutnych i nieludzkich przeżyć. Syryjscy uchodźcy przebywający w tureckich obozach nie zawsze są skłonni do mówienia, lecz ich postawa, wyraz twarzy i wyrysowane na niej emocje nie wymagają komentarza i większych wyjaśnień. Zdjęcia zostały wykonane na przełomie sierpnia i września 2012 w Islahiye w Turcji, w obozie dla uchodźców przy granicy z Syrią.

Filip Ćwik – Członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Laureat wielu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo. W latach 2001-2013 dla tygodnika „Newsweek Polska“ zrealizował ponad 50 okładek, 60 reportaży oraz niezliczoną ilość portretów. W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi autorskie studio portretu na Saskiej Kępie w Warszawie.

Domowy koncert Daniela Spaleniaka
godz. 19:30

Daniel Spaleniak jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe i ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie amerykańskiego rynku, co zaowocowało obecnością muzyki Spaleniaka w takich serialach jak „The Path”, „Shut Eye”, czy w popularnej produkcji „Elementary”.
Twórczość muzyka została dostrzeżona przez ekipę kultowej amerykańskiej rozgłośni radiowej KEXP z Seattle, która w zeszłe lato odwiedzając Polskę, zarejestrowała jego sesję akustyczną. Do tej pory Spaleniak wydał dwa albumy: „Dreamers” (w 2014 roku) i „Back Home”, który ukazał się w 2016 roku. Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s