Dom jak z puzzli

Czy możliwe jest stworzenie domu idealnego – funkcjonalnego, przyjaznego środowisku naturalnemu i dokładnie odpowiadającego naszym potrzebom, w zaledwie kilka dni? Owszem. Dzięki możliwościom jakie oferuje budownictwo prefabrykowane, współczesna budowa przypomina raczej szybkie składanie puzzli, niż mozolne wznoszenie kolejnych poziomów. Nieodzowne są w niej elementy drewniane i drewnopochodne – na przykład płyty LivingBoard firmy Pfleiderer.

Budownictwo prefabrykowane, choć znane od wielu lat, dziś przeżywa swój renesans. Przestaje być kojarzone z wielką płytą, a staje się synonimem nowoczesnej, łatwej, ekologicznej i przede wszystkim szybkiej metody budowlanej. Oparte na wykorzystywaniu przygotowanych uprzednio w fabrykach elementów (większych i mniejszych), w praktyce przypomina składanie mebli zapakowanych w pudełka.

oferta-pfleiderer-2-m

Choć metoda ta ma wiele odmian, w praktyce zawsze przebiega podobnie. W zakładzie prefabrykacji, zgodnie z wybranym przez klienta projektem, przygotowywane są pojedyncze elementy przyszłego domu. Przy wykorzystaniu drewna i płyt drewnopochodnych tworzone są części ścian, stropów i dachu, które później dostarcza się na plac budowy i tam składa w jedno. Montaż takiego budynku trwa zaledwie kilka dni, a czas trwania całej inwestycji (obejmującej montaż instalacji i wykończenie wnętrz) to maksymalnie 2-3 miesiące.

oferta-pfleiderer-3-m

Stwórz swój przyjazny dom

Co ważne zazwyczaj inwestor może wybrać opcjonalne, zbliżone pod względem parametrów elementy i materiały, jakie zostaną użyte podczas budowy. I tu otwiera się szerokie pole wyboru i dostosowania domu do indywidualnych potrzeb. Szczególnie polecane są zwłaszcza materiały ekologiczne, które gwarantują nie tylko ochronę środowiska naturalnego, ale przede wszystkim przyjazne i zdrowsze miejsce do życia.

Doskonałą propozycją są płyty LivingBoard Pfleiderer, które wykonane są z drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw. Płyty te charakteryzują się naturalnie niską emisją związków lotnych i są klejone klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu LivingBoard spełniają wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

Wiele zastosowań

LivingBoard znakomicie sprawdza się jako poszycie ścian, stropów i podłóg. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu. Odporne na wilgoć połączenia PU i optymalna geometria wiórów pozwala na osiągnięcie wyraźnie niższego pęcznienia grubości pod wpływem wilgoci (o 33 procent! niż w przypadku standardowej płyty OSB/3). Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów.

Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Poza tym oferują one znakomite właściwości akustyczne.

Na życzenie płyta LivingBoard jest dostępna w różnych klasach jakości i wersjach (z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych zastosowań. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wersja LivingBoard z frezami pióro-wpust (czterostronnymi). Połączenie to gwarantuje użytkownikowi jeszcze większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie materiału. Pióro-wpust pozwala na uzyskanie gładkiej, jednolitej i wytrzymałej powierzchni. Minimalizuje liczbę mostków termicznych i znacząco skraca czas pracy.

www.pfleiderer.pl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s