„Woman In Black” na Walentynki

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 14 lutego br. o godz. 19 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert promocyjny płyty Sashy Strunin „Woman In Black”. Wokalistka wystąpi na scenie w towarzystwie amerykańskiego trębacza Gary Guthmana oraz znakomitych polskich muzyków: Filipa Wojciechowskiego (fortepian), Pawła Pańty (kontrabas), Pawła Dobrowolskiego (perkusja), Michała Milczarka (gitara), Marcina Kajpera (saksofon) i Jacka Namysłowskiego (puzon).

Oficjalne video: kliknij tutaj

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie studia przed koncertem

Cena biletu: 50 PLN

woman-in-black-okladka-sasha-3000x3000pixel

***
„Woman In Black” to wspólny projekt Sashy Strunin i amerykańskiego trębacza Gary Guthmana. Materiał przedstawiony na płycie to utrzymana w klimacie noir muzyczna opowieść o przemianie nastoletniej wokalistki w świadomą artystkę i pewną siebie młodą kobietę. Klasyczna elegancja swingu i bluesa połączona z charyzmatyczną osobowością Sashy i współczesnymi aranżacjami Guthmana klimatem przenoszą do zadymionych wnętrz klubów jazzowych minionego stulecia.

Wszystko zaczęło się od poznania wybitnego muzyka, kompozytora i producenta. Gary Guthman współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones czy Bee Gees. Kiedy ścieżki polskiej wokalistki i amerykańskiego trębacza przecięły się, oboje wiedzieli, że nie dzieje się to bez przyczyny. I tak rozpoczęła się ich owocna współpraca, z której oprócz wspaniałej muzycznej kolaboracji zrodziła się również wielka przyjaźń. Zaczęły się dwa lata przygotowań i ciężkiej pracy. Ćwiczenia dykcji, szkolenie do perfekcji języka angielskiego, uczenie się śpiewania w różnych stylach, balet i zajęcia z tańca jazzowego – to tylko niektóre składowe mające na celu udoskonalenie i tak już zdobytego przez lata doświadczeń scenicznych warsztatu artystki. Pod czujnym okiem Guthmana artystka zaczęła muzycznie rozkwitać i  przeobrażać się w świadomą siebie i swojej muzyki młodą kobietę. Album „Woman In Black” to połączenie swingu oraz rhythm and blues, ale z nowym i ekscytującym brzmieniem odzwierciedlającym czasy teraźniejsze.

Muzyka na nowej płycie narodziła się z fascynacji wokalistki dawnymi filmami, kinem noir i „starym” Hollywood. Zamiłowanie artystki do estetyki tamtych czasów zaszczepiła w niej babcia – aktorka teatralna i rodzice – śpiewacy operowi. W rodzinnym domu wokalistki oglądało się klasyki, jak np. Casablanca z Humphrey’em Bogartem i Ingrid Bergman. Sasha wychowywała się na deskach opery poznańskiej, gdzie śpiewali jej rodzice i tam też narodziła się jej wielka wrażliwość i trochę inne spojrzenie na świat. Zainspirowana takimi gwiazdami, jak Sarah Vaughn, Anita O’Day, Julie London czy Peggy Lee powolii konsekwentnie budowała artystyczną głębię, aż wreszcie postanowiła się nią podzielić z innymi.

Premiera albumu odbyła się 14 października.

Producent: Gary Guthman
Kompozytor, słowa, aranżacje: Gary Guthman
Produkcja dźwięku: Marek Piotr Szumski
Mixing: Marek Piotr Szumski / Gary Guthman
Mastering: Marek Piotr Szumski
Nagrano: Quality Studio / Warszawa (05/06 – 2016)
Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s