Wcielenie naturalności

W świecie natury nie ma stałych. Pod wpływem jej sił – promieni słońca, ulewnych deszczy, wiatru, siarczystego mrozu i upałów… wszystko się zmienia. Nie ma rzeczy, ani osoby, która nie nosiłaby znamion tych zmian. W dekorze Kronberg Interprint są one wyjątkowo dobrze widoczne.

Żyjemy w epoce permanentnej zmiany – tego nieustannego pędu na każdym etapie i w każdej sferze życia. Niektórzy z nas przyzwyczajają się do tego zawrotnego tempa. Inni go nienawidzą. Wszyscy natomiast z nieufnością podchodzimy do zmian. Z uwagi na to, że na ogół przynoszą one zaburzenie komfortu, są niewygodne i nieuniknione, najczęściej uznajemy je za zło konieczne. Czy słusznie?

interprint-kronberg-2

Rzadko zdajemy sobie sprawę, albo też zapominamy o tym, że zmiana, a raczej ewolucja czy transformacja nie są wykroczeniem przeciwko naturze, ale jedną z jej podstawowych zasad. Doskonale widać to zwłaszcza w świecie przyrody, gdzie każdy element nosi ślady upływu czasu – ludzie, zwierzęta, rośliny, a nawet pozornie nieruchomy krajobraz, czy… skała. Starzenie się dotyczy wszystkich.

interprint-kronberg

Wyraźne znaki czasu i działania sił natury, widoczne są również na nowym rysunku dębiny jaki proponuje firma Interprint. Pochodzący z tegorocznej kolekcji Six Pack dekor Kronberg inspirowany jest drewnem, które wiele przeszło. Pierwowzorem tego wzoru były stare deski z podkładów kolejowych. Spieczone słońcem i wymyte przez deszcze, noszące ślady kolejnych sezonów, popękane i gdzieniegdzie przebarwione, są one zaskakująco… przyjazne w odbiorze. Wzór ten jest tak autentyczny i prawdziwy, że trudno od niego oderwać wzrok, przestać śledzić i wyszukiwać kolejnych śladów przeszłości.

interprint-kronberg-5

Naturalność, a może więcej – całkowitą naturalność tego rysunku dodatkowo podkreśla zastosowana kolorystyka. Jasna ochra, beże i kremy, delikatne brązy przetykane kolorem tabaczkowym i miedzianym, tworzą kompozycję bogatą, ale przede wszystkim spokojną i zrównoważoną. Kronberg  doskonale odnajdzie się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu i funkcji – publicznych i prywatnych, intymnych i dzielonych z innymi. Dzięki swej autentyczności jest absolutnie uniwersalny.

www.interprint.com

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s